• 2258
  eski galatasaraylı yorumcu. avrupa süper ligi için emre özcan’la yaptıkları burnley deplasmanı’nı, parmamaniac’dan mütevellit şimdi izledim. emre özcan son derece rahat ve kendinden emin bir şekilde, çaaat diye bu ligin boktanlıklarını ve futbola vereceği zararları söylerken, bu arkadaş süper lig’in süperliğini anlatabilmek için kıvrandı da kıvrandı. söylediği şey de hep aynı, ‘bu zaten kurulacaktı, kaçınılmazdı, 20 yıldır planlanıyordu, bla bla bla’. 50 dk içinde aynı cümleyi 28 kere falan kurdu. ama emre özcan süper lig’den olmayan ve misal premier lig’den leicester harika bir performans sergiler de top 6 takımlarından birkaçını geçerse ne olacak diye sorduğunda mavi ekran verdi falan. yazık la dedim.

  zaten kendisinin herhangi bi yerde ismini görünce artık sadece şu meşhur arak tweet’ini hatırlıyorum. emre özcan karşısında izleyince de ne kadar boş bir yorumcu olduğunu tekrar görmüş oldum.
 • 2259
  bence yorumculuk açısından epey geriye gitti zaman içinde. a spor'da ilk çıktığı zamanlar yanlış hatırlamıyorsam gece 12'ye doğru çıkıyordu ve o haftanın maçlarını şov kokan yorumlardan uzak sade bir dille anlatıp, analizlerini paylaşıyordu.
  zaman içinde kendisinde garip bir şekilde galatasaray'lı olduğu bilindiği için nasıl yaparım da bu çocuk galatasaray'ı tuttuğu halde bak nasıl objektif yorumlar yapıyor, gibi bir geri dönüş almaya çalışan bir hale büründü.
  hal böyle olunca diğer takım taraftarları açısından da bu görüş benimsendi ve ünü arttı.

  en alakasız konularda bile galatasaray'ı 20 yıl önce ki bir olaydan suçlarken, rakipleri övecek hep birşey buldu.
  neyse asıl konum bunlar değil, zaman içinde herkes farkına vardı sözlük olarak.

  yazının başında bahsettiğim gibi, yorumlama da çok ciddi bir gerileme var kendisinde, bunu ne zamandır fark ediyordum ama en son emre özcan'la youtube'da burnley deplasmanı adlı programında avrupa süper ligini konuşurlarken bariz bir şekilde dinlemesi azap geldi bana.
  eleştirdiğim şey avrupa süper ligini savunması değil, savunamaması.

  bahsettiği olayı 3 dakika içinde sürekli tekrarlayıp, yani, ıııı, şey, açıkcası gibi ne anlattığını asla anlayamadım.
  bunu daha da göze çarptıran ise emre özcan'ın fikirlerini net biçimde aktarıp, teklemeden, uzatmadan, tek bir kalıpta anlatması oldu.
  umarım geldiği noktayı tekrar değerlendirir ve birazda diksiyon çalışması yapar, belli ki çok ihtiyacı var.

  ilgili program için: https://www.youtube.com/watch?v=Zt7RpXZ6UpM
 • 2262
  https://twitter.com/...909302356692996?s=21

  yazdığı söz konusu twitin her zerresi ayrı bir şekilde düzeltilmeye muhtaçtır. bu twitten yola çıkarsak alman ve fransız kulüpleri, sevilla, ajax, valencia, porto gibi kulüplere romantizm kasan ve yeni konjoktüre ayak uyduramayan kulüpler diyebiliriz. gelelim "bizimkiler adapte olmaya çalışsın" sözüne. allah aşkına dibine kadar uyum sağlasan ne olacak tüm geleceğin kurucu 10 kulübe bağlı. diyelim ki girdik, kurucu kulüpler bir sene sonra "almanya'dan bayern'im gelecek sana güle güle" derse adapte olamamış mı olacağız ? şu anki şampiyonlar ligi düzeni ile ilgili eleştirisine katılıyorum ama orada atladığı bir husus var, o katılan kulüpler hak ederek oraya katılıyor. birkaç kulübün davetiyle orada değiller.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!