• 1857
  marcao'nun 20 milyon euro'ya satılması gerektiğini ilk ben söyledim, ilk ben yazdım moduna girip severek takip ettiğimiz sinyor monci'ye atarlanmış. *

  haklısın uğur, yani az buz bir şey değil bu yaptığın tespit, marcao'nun 20 kâğıda okutulması gerektiği fikri en az bir david lynch filmi metaforunu kendi başına saptayabilmek kadar öznel bir durum.

  https://youtu.be/DRa3OOp5t_Q

  hemen dava aç monci'ye.
 • 1858
  kendisinin her gün her söylediği laf için bu sözlükte eleştirilmesinin tek nedeni olabilir, kıskançlık. aramızdan çıkan birine sahip çıkacağımıza girilien entry'lerin %95'i eleştiri olursa ben burada kötü niyet ararım. adam diyor ki marcao ile sözleşme imzalansın sonra yok pahasına satmak durumunda kalacağız, ki son derece doğru, buradan bile eleştiri çıkıyor. komik.

  kendisi bence ortalama üstü yorumculardan biri, son 3-4 yılda diksiyonunu da ciddi şekilde geliştirdi, yolu açık olsun.
 • 1859
  bu çocuk git gide kıl kuyruk futbol yorumcusu tribine bürünmeye başladı.

  serdar ali celiker, hıncal uluç, serhat ulueren, kemal belgin gibi hayatında topa vurmamış ancak köşeli köşeli konuşup hiç bir şeyi beğenmeyen doğru düzgün futbol bilgisi falanda olmayan adamlar gibi olmaya başladı.

  ilk başlardaki çizgisini kaybetti. bunun böyle olması lazımdı zaten. yoksa futbol yorumculuğu leş sektörü ancak böyle insanları barındırıyor.

  sinyor monci olayının tweetlerini gördüm tam bir kibir yumağı olmuş. birinin bu şahsa marcao ve luyindama’nın sözleşmelerinin yenilenmesi gerektiğini düşünecek ülkedeki tek einstein’ın kendisi olmadığını söylemesi lazım. hatta galatasaray sözlükte geçen hafta bununla alakalı baya yazanlar olmuştu.

  bu olay son zamanlarda kibre batmaya başlayan bu genç arkadaşın ne duruma geldiğini gösteriyor.

  kıl kuyruk hiçbir şeyi beğenmeyen kendi takımını acımasızca eleştirip rakiplere övgüler düzen yorumcu kimliğinin bence ömrü doldu. her takımın böyle tipleri var. hala öyle insanların borusu ötse de son zamanlarını yaşıyorlar. ilerde böyle tipleri kimse izlemeyecek.

  bu arkadaşta aspor’da kendini izletiyordu. kıvırcık kızla iyi program yapılıyorlardı. sonra sonra ne olduysa cozuttu. şimdi içine bildiğin ahmet çakar falan kaçmış.
 • 1860
  belki bugün marcao üzerinden eleştirilere maruz kalan spor yorumcusu. bu konu üzerinden negatif yada pozitif bir eleştirim olmasa da bahsi geçen marcao transferi ilk yapıldığı dönemde tüm tv kanallarındaki yorumcular 2. lig takımı defansına bu para verilir mi diye galatasaray yönetimini topa tutarken, iyi bir transfer olduğunu savunan nadir yorumculardan biriydi. sırf bu yüzden marcao üzerinden eleştirilmesi haksızlıktır bence.
 • 1863
  yavaş yavaş en iyi kendisinin düşünebildiğini ve herkesin kendisini izlediğini sanmaya başlamış. ayrıca marcao'nun sözleşmesinin uzatılmasının gerektiğini söyleyebilmek için kendisini geliştirmesine gerek yok. daha da fazlası sözleşme uzatmayı kabul eden futbolcuya neden 20 milyon euro serbest kalma bedeli koyalım? belki 30 milyon euro edebilecek durumda olur 2 sene sonra. neymiş efendim marcao'ya avrupaya gidebilirsin iyi oynarsan mesajını verecekmişiz. 20 milyon euro bu sözlükte çerez parası olarak görülüyor. 2 sene sonra daha da tecrübelenmiş marcao'yu çerez parasına mı bırakalım?
 • 1865
  kendisini son yorumlarından sonra saçma argümanlar ile savunmak net yancılıktır.

  hele soylediklerini "adam sözleşme uzatılsın, çıkış maddesi konulsun demiş ne var bunda" diye savunmak için ciddi saf olmak gerek.

  adam bir twitter kullanıcısına bariz "hırsız" diyor. sebep de herkesin aklına gelebilecek bir fikri beyan etmesi.

  fikir de sanki bill gates'in, zuckerberg'in kapısında yatmasına neden olacak akla hayale gelmeyecek bir şey.

  aç marcao'nun başlığını, haftalardır konuşuluyor zaten bu konular, neyin kafasındasın?

  şimdi sözlük de "uğur burdan çaldı, aha da entry" dese nasıl hisseder?

  üstelik bu ithamlarda bulunan da daha önce yabancı kaynakların haberlerini, türkçe'ye çevirip yedirmeye çalışan kişi.

  (bkz: nevzat aydın)

  ben kendisini uzun süredir izlemem, dinlemem. bunda en büyük pay da kendisini "ulema" zannederek geçirdiği dönüşüm.

  fakat bir fikir konusunda bile bu kadar çirkin ithamlarda bulunması takip etmememde ne kadar haklı olduğumu anlamama yardımcı oldu.

  bu çirkin olayda bile yanlamaya çalışan sözlük yazarlarına bir sır vereyim, boşa yanlamayın.

  basit bir fikir için bile tanımadığı birine "hırsız" diyebilen biri size "yarın gel yorumcu olarak başla" demez.*
 • 1866
  yahu bu adam değil miydi, nevzat aydın'la benzer konudan polemiğe giren? e ne oldu şimdi uğur? sen başkasının yazdığını bire bir kopyalayarak kendi düşüncenmiş gibi yazınca bir şey yok, başkası yazınca mı olay? kaldı ki adamın yazdığı şey de, galatasaray'a gönül vermiş bir çok kişinin düşüncesiye aynı.

  artık kaale almadığım yorumcumsu.
 • 1868
  hani o sosyal medyada başkalarının kendisinden etkilenip yorum yaptığını söylemiş ya, bana kalırsa da tam tersi kendisi özellikle galatasaray sözlük'ü takip ederek buradan beğendiği yorumları ve bilgileri harmanlayıp bu işten bir de para kazanıyor.

  sözlükte eskiden yazar olduğunu biliyoruz. * bence hala başka bir nickle yazıp okuyor.

  buradan alıntı yapıp bir kere teşekkür ettiğini veya via verdiğini görmedim.

  marcao, sözleşme, 20 m euro vb konularda burada hemen herkes aylardır yazıyor.

  sanki bana çok spesifik bir şey söylemiş gibi :p

  olm zaten burada benzer şeyleri hepimiz kendi dilince yazıyor. elbette birbirine yakın olacak bazı şeyler.

  vallahi yazık. o sempatik adam gitti, itici bir adam geldi.
 • 1869
  https://twitter.com/.../1307301501421916160

  tweet çalma konusunda haklıdır haksızdır ayrı bir konu ama okuyan yüz kişiden 90'ının olayı yanlış anlaması ve bu yanlış anlama üzerinden yorum yapması canımı sıkıyor. yayında sadece "marcao ile sözleşme uzatalım 20'ye satalım" dememiş, bunu zaten herkes diyor, 10 yaşındaki çocuk da diyor. marcao gelebilecek iyi teklifleri düşünür de sözleşme uzatmaya yanaşmazsa, transfer sürecinin yılan hikayesine dönmeyeceği konusunda oyuncunun da rahatlaması için ne astronomik ne cüzi olan bir serbest kalma bedeli (20m) belirlenebilir demiş. misal vida'da zamanında benzer bir bedel olsa muhtemelen biri ödeyip almış ve oyuncunun transferi sünmemiş olacaktı. iyi niyet göstergesi olarak bence çok maaş vermeden yeni sözleşme ihtimalini artıracak bir teklif.

  bu fikri burada da yazan da var ama 1-2 tane var. herkesin bahsettiği fikirlerden değil. timeline'da dillendiren pek görmedim mesela. işin evveliyatı olduğu doğruysa uğur haklı olabilir. olmayabilir de. o kadar derinine inmedim ama basit bir cümleyi bile anlamadan sayfalarca yorum yapılması hakikaten çıldırtıcı. "herkes zaten 20'den aşağı satmayın dedi" diyen de, "niye 20'ye serbest kalsın 30'a 40'a satalım" diyen de edilen cümleyi anlamadan konuşuyor.

  şahsi fikrim birçok mecrada çıkıp fikrini söyleyen birinin nolursa olsun bu toplara girmesi yanlıştır. ama işte 1 yanlışın cevabı 50 tane yanlış düşüyor önümüze.
 • 1870
  kendisi bir ergen, bunu daha önce yine söylemiştim. kendisini böyle enteresan çıkışlarla tekrar tekrar ele veriyor, iyi oluyor aslında. ya silkinip kendine gelecek veya kanatları altına girdiği abileri ondan bikana kadar konuşacak mecralar bulacak. sonrasında azar azar biter bu kafayla. biz bitmesi taraftarı değiliz tabi ki. kendini toparlasin, insanlarla sidik yarışına girmesin yeter.
 • 1872
  sözlükte ve sosyal medyada neden bu kadar linç edildiğini anlamadığım galatasaray’lı yorumcu. yağız sabuncuoğlu ya da bülent uslu gibi holiganlık düzeyinde takımını savunmadığı için mi eleştiriliyor anlamakta güçlük çekiyorum. twitter’da karıştığı kavgada kendisini haksız bulmakla beraber bu kadar linç edilmesinin hiçbir anlamı olmadığını da ekleyelim. zatem hali hazırda medyanın çoğunluğu fenerbahçe dominasyonundayken eldeki bir avuç kişiyi de böyle yıldırmak garip geliyor bana.