• 622
  yıllardır avrupa kupalarında artık dip yaptığımız için her ne kadar maç temposu yoğun olacak olsa da 2020-2021 sezonunda katılmamızın iyi olacağı organizasyon. çünkü bize tekrardan avrupada maç kazanma alışkınlığı ve takım puanı lazım.

  trabzonspor'un ceza durumuna göre veya 2020 türkiye kupası sonucuna göre şu an bulunduğumuz 5. sıra da bizi bu kupaya taşıyabilir.
 • 626
  genelde karşılaşmaları perşembe günleri oynanan organizasyon.

  şampiyonlar liginde salı ve çarşamba günleri maçlarını kaldıramayan bir galatasaray vardı. perşembe ve dönüşünde lig maçlarını düşünemiyorum bile.

  eğer katılırsak uefa için ayrı 11 lig için ayrı 11 ile sahada olmazsak ikisinin aynı anda yürümesi mümkün değil. galatasaray'ın şuanki fizik kondisyonu haftada 1 maçı bile kaldırmıyor. muhtemelen haftada 1 halısaha maçını da kaldırmaz.

  ankaragücü maçı öncesi idman raporunu paylaşarak girdiğim entry'de gerekli isyan bayrağını açmıştım. sadece ayak tenisi oynarak bir takım maça hazırlanmaz. hiç idmana gelmesinler daha iyi.

  fatih terim hocam, gözünü seviyim taş gibi bir kondisyoner getir. kimseyi bulamıyorsan scott piri'ye bile razıyım ben. maaş bütçesinin en önemli kısmı kondisyonere ayrılsın gerekirse. bu ekip devam ederse avrupa ligi ve ligde yine patates oluruz.
 • 628
  pandemi sonrası önce 8'de 8 yaparak şampiyon oluruz'un hesaplarını yaparken, ilk 1-2 maçtan sonra, neyse bari trabzonspor'un alacağı olası ceza ile en azından 3. olup ucl şansını yakalarız belki derken, gelinen noktada acaba katılabilir miyiz diye hesap yaptığımız turnuva.
  önümüzdeki 5 yıla puan katkısı olsun diye mutlaka katılmalıyız diyenleri anlamakla ve hak vermekle birlikte, bana kalırsa bu b.ktan 2019-2020 sezonu olabilecek en kötü senaryo ile bitmeli (sanırım son 2 hafta itibarıyla istesek de 8. olamıyoruz artık - ama eminim 4-5 hafta daha olsaydı onu da zorlardı bu takım), bitmeli ki adam gibi bir revizyon gerektiğinin başta karar verici yönetim olmak üzere herkes farkına varsın. bazen dibe vurup 1 yılı kaybetmek daha sonraki 5-6 yılı kurtarabilir.
  es kaza kupalara gidersek aynı tas aynı hamamı seneye de izlemekten korkuyorum.
 • 631
  katılmamızı istemeyenleri gerçekten anlamakta zorlanıyorum ben. ya arkadaşlar ben de diyorum galatasaray bir şampiyonlar ligi takımı olmalıdır, zaten şampiyonlar liginin temelini atan birkaç kulüpten biridir ama biraz da gerçekleri konuşsak? avrupa ile makas her geçen sene açılıyor aramızda. sen şampiyonlar ligi'nde arkanı avuçlayarak dönüyorsun her sene sonuç olarak elinde somut bir şey de olmuyor. oysa avrupa ligi tabiri caizse yevmiyeyi* doğrultmak için uygun bir turnuva. hoş o da öyle kolay değil ya neyse.

  ne istiyorsunuz ben bir bilebilsem? burun kıvıranlar? balkan süt kupası değil kardeşim bu. bir sene avrupa'yı pas geçip yeniden yapılanacakmışız da buradaki maçlar perşembeymiş de -20 derecede uf olurmuş bizim topçular. tabi şampiyonlar ligi ibiza kıyılarında oynanıyor, orada yok hiç rusya, ukrayna veya doğu avrupa deplasmanı...

  galatasaray'ın 19-20 sezonunda becerebilirse katılacağı ve müzesinde bir adet sahip olduğu avrupa kupasıdır. şampiyonlar ligine tekrardan güçlü ve dirayetli dönebilmesinin de anahtarıdır.
 • 632
  2020-2021 sezonunda kesinlikle galatasaray'in gitmemesi gereken organizasyon. cl ve avrupa ligi puanlari esit veriliyor dogru, gelir konusunda da hic yoktan iyidir. o da dogrudur.

  ama kiralik oyuncu fetişizminden vazgecmemiz, sifirdan yapilanarak en azindan 2011-2012 sezonundaki gibi bir kadro iskeleti olusturarak en azindan 3-4 yil bu kadroyu bozmamamiz gerekiyor. bunun icin de avrupaya gitmemek sart.

  yoksa aman taraftar baskisi, aman yonetim baskisi, aman da puan kaybi baskisi derken, bas bas paraları falcao bi daha mı olucaz sampiioo seklinde gelen gecen tokat atar. duydugum kadariyla taraftardan korkan birileri varmis.*

  edit: bir tane daha kiralik futbolcu gorursem birakiyorum izlemeyi takip etmeyi. gider her hafta sonu 1999-2000 sezonun basindan itibaren hafta hafta maclari izlerim. bu ne lan.
 • 633
  galatasarayımızın bir rönesansa bir reforma ihtiyacı var. bu yenilik hareketi için avrupadan kopmaması elzem. uefa avrupa ligi; en iyi seviye oynayacak olan oyuncular için kıtasal mücadelede ilk adım. yani başlangıç seviyesinde daha aç ve daha dinamik takımlar var. bu takımlarla oynanan maçlara iddialı ve hazır çıkan uzun vadeli bir takım kurabilirsek başarı basamakları için daha agresif bir yapı kazanırız hem de sportif başarıya endeksli olan transferlerdeki piyasa gücümüz asgari seviyede olumsuz etkilenir.
 • 634
  uefa avrupa ligine katılım, covid19 nedeniyle bizim için sıkıntılı olabilir. sonbaharda da pandeminin devam edeceği, hatta artış göstereceği söyleniyor. deplasmanlar, uçak yolculukları, rakip takımın beraberinde getirebileceği virüs riski, futbolcuların tedirgin olması vs bu süreci takım için çekilmez kılabilir. hatta hoca ve yöneticilerin covid geçmişini de düşünürsek, bu seneyi sadece yerel lig de geçirip; hocanın deyimiyle renöve, yani yeniden yapılanma sezonu olarak belirlemek sanki daha uygun olacak.

  yoksa normal bir sezonda galatasaray'ın avrupa kupalarına katılmaması teklif dahi edilemez.
 • 635
  ne bahaneler, ne bahaneler ...
  avrupa'da her sezon 70-80 takımın katıldığı ve ligle beraber götürdüğü turnuvaları bir tek galatasaray mı götüremiyor? hiç mi özlemedi bu taraftar avrupa'da galibiyet almayı, deplasmanda maç kazanmayı? unuttuk bunların hepsini.

  başakşehir 2019-2020 itibariyle çatır çatır hem ligde hem avrupa'da sonuna kadar ilerledi. yapan yapıyor. bunu galatasaray'ın yapamayacağını iddia etmek bu kulübü ve kültürünü tanımamış olmak demektir.

  avrupa'ya gitmemeyi fenerli istese anlarım. ama açıkçası annemizin liginden sıkıldım ben artık. dandik takımla oynayalim ama avrupa'da oynayalım.
 • 636
  katılmamızı istemeyen arkadaşlara saygı duymakla beraber anlamakta zorluk çekiyorum. ne olursa olsun katılmalıyız bence. nedenlerine gelince;

  1- hadi katılmak istemeyelim, kalan 2 haftayı mecburen mağlubiyet ya da beraberlikle kapatmamız gerek. gücümüz yetmez, formsuz oluruz, erken kırmızı görürüz, konsantrasyon olmaz, kötü oynarız, hakem doğrar falan puan kaybederiz de sırf uefaya gitmemek için bu şekilde alınan puan kayıplarını mideniz kaldırır mı? benim kaldırmaz. önümüzde oynayacağımız takımların hedefi yok ama ya olsaydı? bir de maç başı galibiyet primi almıyor mı bu takım? bu parayı almayayım mı? iki tane galibiyet primi store’da alınan kaç formaya tekavul ediyor bi hesaplar mısınız?

  2- galatasaray ne olursa olsun avrupa takımıdır. abi hangi şartlarda olursa olsun ben takımımı avrupada görmek istiyorum. 2013-2014 sezonunda gruptan çıktığımızdan beridir avrupada başarımız var mı? ben zevk almıyorum avrupa maçları olmadan oynadığımız sezonlardan. bizim kuruluş maksadımız neydi sahi?

  3- şampiyonlar liginde alınan puanlarla uefa’da alınanlar aynı katsayıda çarpılıyor. gelecek sezon şampiyonlar ligine gittik diyelim, yine realli psgli gruba düşmek istemiyorsak avrupa puanımızı arttırmalıyız. oynayacağın bi çeyrek final bile ki o kadar uzak bir hedef değil, senin statünü çok değiştirir.

  4- ülke puanı olarak alınacak her puana muhtacız. gelecek sezon şampiyon olma garantimiz var mı? hadi diyelim bu sene gidemedik, seneye ikinci olursak ne olacak peki? ya ikinciler cl’ye gidemezse? tamam seneye gider ama önümüzdeki üç dört sezon içinde bu durum da kritik. arkamızdaki ülkelerle aramızdaki puan farkı çok az. sadece biz değil rakiplerimizin de puan alması lazım ki böyle devam etsin. sen oynama, o önemsemesin falan olmuyor işte. çıkıp oynayacaksın. gerekirse rotasyon yapacaksın ama aslan gibi mücadele edeceksin. bir de futbolcunun görevi top oynamak. yoğun maç temposuymuş falan anlamam ben. ziraat türkiye kupasında rotasyon yapacağına burda yap.

  5- avrupada herhangi bir şekilde boy göstermeyen bir takımı özellikle genç oyuncular neden tercih etsin? siz sanıyor musunuz ki sadece para vererek oyuncu getiriyoruz? sırf şampiyonlar ligi etiketi için seri geldi mesela. avrupa’da oynayamazsak, anamızın liginde takılırsak, bol paraya motivasyonsuz futbolcuları getiririz. bu devran da devam eder. bir şeyleri değiştireceksek öncelikle zihniyeti değiştirmemiz gerekir. avrupa’daki zorlu mücadeleden kaçmakla olmaz bu işler.

  daha yazarım ama bu kadar arguman yeter sanırım. sonuç olarak istersek 15 ön eleme oynayalım, ben takımımı avrupa’da görmek istiyorum. hem onlarla oynadığımız maçlarda defolarımız daha çok ortaya çıkıyor. son 2 senedir devre aralarında yapılan hamleleri nasıl aldık sanıyorsunuz? dediğim gibi uefa’da oynamamayı savunan arkadaşları anlıyorum ama mantıklı bir tarafa koyamıyorum maalesef.