• 998
  devrim niteliğinde yapılmak istenen düşünceyi karala,
  zenginler daha zengin fakirler daha fakir olacak diyerek zihniyetleri bozmaya çalış,
  şeffaflıktan bahsedip siyaseti araya sokarak tüm ülkeleri ve takımları tehdit et,
  el altından ingiliz takımlarına para ver (sus payı),

  sonra dünya kardeşlik filan nutukları atılsın.
  var olan uefa ve çalışanları diktatörlük yapmaktadır.
  içerisinde barındırdığı tüm norm kadroları ve işlevselliği değişmediği sürece bu kara kirli düzene sahip kişiler uefada yaptıkları yolsuzluklara devam edecektir.
  tez zamanda radikal kararlar alınmalıdır.
 • 1002
  12 kulüp istediğini alır uefa da ben istemedim yaptırtmadım der. ancak iş bence şimdi başlamalı ve bu kalkışmayı yapan kulüplere ( ben bu kalkışmayı destekliyordum açıkçası. uefa ya biri ders vermeliydi. ) gereken yaptırımlar uygulanmalı ve küçük kulüpleri daha bir bağlayıcı kurallar konulmalı. görüldü ki adamlar öyle ya da böyle bir kaç sene içinde bu oluşumu yapacak. bence ilk yaptırım her ülke adına 2 takımın şampiyonlar ligine katılması olarak belirlenmeli. ne işi var mesela ispanya, fransa 4. sünün orada? ffp dediniz küçüğü ezdiniz şimdi cayır cayır onları yanınıza çekmek için açıklamalar şirinlikler. asıl amatör ruhu öldüren uefa dır her daimde öyle kalacaktır. ffp' yi uygulama şekli (büyükler yer küçükler bakar) ve ülkemiz de yaşanan şike skandalında gerekli gücünü gösterememesinden mütevellit kendileri benim açımdan berbat bir oluşumdur.
 • 1003
  uefa avrupa süper liginin kurulmasını önleyerek açıkça “zırvalamıştır.” tekrar ediyorum zırvalamış ve avrupa futbolunu dinamitlemiştir. avrupa takımlarının tamamını ingiliz kulüplerinin yani premier ligin uydusu haline getirmiştir.

  #3148484 nedenini burada daha geniş yazdım.

  ispanya ve italyanlar haklı. avrupa süper ligi kesinlikle kurulmalı. hatta istemiyorlarsa ingiliz takımları dışarıda bırakılarak kurulmalı. aksi halde premier lig otomatikman avrupa süper ligine dönüşecek ki zaten dönüşmüş durumda. uefa’ya da alman, fransız ve hollanda kulüplerine de allah akıl fikir versin.
 • 1004
  avrupa süper ligi'ni durduran kendileri değildir. iki tane toplantı yapmakla olmuyor bu işler. zaten sonrasında yaptıkları "tekrar hoş geldiniz" söylemleri bunu gösteriyor.

  avrupa süper ligi'ni öncelikle durduran iki element var. bunların ilki ve büyük pay chelsea taraftarlarının kendi takım otobüslerini stada sokmayarak başlattıkları protestolar. ikincisi de ingiliz başbakan boris johnson'ın tavrı. kimi yücelttiğimize dikkat etmemiz gerekiyor zira uefa denilen kurum da yıllardır mafyalık yapıyor. ikisinden birini seçecek olsam kapsayıcılığı sebebiyle bu uefa olur ama keşke bunlardan da kurtulsak hazır gazı almışken.
 • 1005
  bence de keşke şampiyonlar ligi sadece şampiyonların katıldığı lig olsa ancak günümüz koşullarında bu olacak iş değil maalesef.

  eskiden kupa 2 olarak da bilinen kupa galipleri kupası vardı. sadece ülkelerin kupa şampiyonları ya da finalistleri katılıyordu. uefa kupası ise kupa 3 olarak geçiyordu. ancak katılımcılara bakarsak uefa kupasında hem daha çok takım olması hem de ligi üst sıralarda bitirenler olması sebebiyle kupa 2 ye göre daha güçlü takımlar vardı. mesela kupa 2 de küme düşen takımlar bile oynayabilirken uefa'da şampiyonluğu kaçıran takımlar yer alıyordu.

  şimdi ingiltere, ispanya, italya'dan tek takım alıp sonra gelen 2-3 takım uefa kupasına gitse kupa 1 den bilen daha cazip olur. ha her ülkeden her turnuva için birer takım alınsa o zaman avrupa ligi gerçekten kurulur.

  yani şampiyonlar ligi adıyla örtüşmese de böyle güzel. zaten yıllardır ilk 4 dışındaki ülkeler değil şampiyon yari finalist çıkarsa sürpriz oluyor. psg de sermaye ile bu seviyelere geldi onu ayrı koyuyorum. yani şampiyonlar ligi de fiilen avrupa süper ligi kıvamında şu an.

  uefa da sütten çıkmış ak kaşık değil ama avrupa süper ligi olacak iş değildi.
 • 1006
  ceferin efendi, avrupa süper liginin daha başlamadan dağılması üzerine kurucu 12 kulübün ceza almasını bırakın ffp kurallarının esnetilerek rahat ettirilmesini sağlayacağını söylüyor. bu uefa düzeninin tamamen yıkılmasını şahsen çok istiyordum ama maalesef hiçbir şey değişmeyecek.

  --- alıntı ---

  uefa, avrupa süper ligi girişimlerinin ardından finansal fair play kuralları ile ilgili bir dizi 'düzenleme' yoluna gitmeye hazırlanıyor.

  "finansal fair play'i kaldırmayı planladığımızı her yerde okudum. bunun asla olmayacağını söyleyeyim. finansal fair play sayesinde son aylarda yüze yakın kulüp fazla harcamalardan kaçındı. ancak, yeni gerçeklere uyum sağlamalı ve belirli adaletsizlikleri düzeltmeliyiz. yatırımcıları cesaretlendirmeli ve futbol tutkusuyla kulüpleri finanse edenleri korumalıyız" "yeni gerçeklere uyum sağlamalı ve belirli adaletsizlikleri düzeltmeliyiz"

  kaynak: https://www.ntvspor.net/...f293d2bce00dc83aac00

  --- alıntı ---
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!