• 296
  vatandaşlarının son ermenistan seçimlerini dikkatle izlemesi gereken ülkemiz. seçime katılımın %49 olduğu ülkede ülkeyi gereksiz bir savaşa sokan ve kaybeden paşinyan %54 ile secimi kazandı. cumhurbaşkanı iae secimi hile hurda sebebiyle tanımayacağını belirtiyor. ülkemizde ıcinde bulundugu durumdan sikayet edip de benim oyum ne değiştirir, aman kim kalkıp oy verecek diyen herkes iyi okumalı. bir şeyleri değiştirmek için sen hareket etmezsen, battıkça batarsın. unutma, gözlerini kapatanlar icin karanlığın sonu yoktur...
 • 297
  insanları birbirine bu kadar tahammülsüzken kim yönetirse yönetsin hiçbir şeyin değişmeyeceği ülkedir. twitter üzerinden okudukları karekter sınırlamalı bilgilerle, haberlerle birbirlerini yiyip bitiren, en ufak tartışmanın dahi küfürlerle bittiği, herkesin her şeyin en doğrusunu düşündüğüne inandığı ülkede hiçbir şeyin değişebileceğine inanmıyorum. herkes birbirini aşağılama, hor görme peşinde başka bir şey değil. iş yapmanın, işi bilmenin değil, işi yapar gibi görünmenin daha cazip görüldüğü bir yerde ilerleme sağlanamaz. batılı gibi davranarak aydın olduğuna inanan milyonlar var.

  ne zaman sosyal medya kullanımı azalır işte o zaman bir şeylerin değişeceğine inanırım. aksi halde klavye üzerinden sidik yarıştırıp 'bakın benim sidiğim 10 cm daha fazla ileriye gitti' diyerek aristokratlığımızı pekiştiririz.
 • 298
  yönetmek için çok uzun bir süre olan 20 senelik dönemde onlarca toplum mühendisliğine maruz kalmış canım ülkemiz. bu süre zarfında gelinen noktada halkının da kutuplaşması gayet doğaldır.

  sözlüğümüzü ilgilendiren kısmı ise daha çok futbolda karşımıza çıkıyor. maalesef futbolumuzu yönetenler de ülkemizin simülasyonunu yaşatıyorlar. gelinen noktada futbol, kutuplaştırmaya dayalı gündem değiştirme ve mühendisliğin bir aracı olmuş durumda. dolayısıyla da hamasetten başka bir şey üretemiyor ve uluslararası arenada sudan çıkmış balığa dönüyoruz.

  futbol bir kenara, atatürk ilkelerinden daha da uzaklaşmadan çağdaş medeniyete yüzümüzü dönmeli ve ana yurdumuzu özüne döndürmeliyiz. bir genç olarak temennim budur fakat umudum tükenmek üzere.
 • 300
  başörtüsü yasağını örnek göstererek 'biz yasakları kaldırmaya geliyoruz' diyenlerin kendi yasaklarını dayattığı ülke.

  kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok diyerek, rahatsızlık veren-yakınında konut bulunan mekanlara basitçe çalışma izni vermeden halledilebilecek bir meseleyi topyekûn yasakla sözüm ona "çözen", ideolojik dayatmaya karşıyız diyerek çıktığı yolda ideolojik dayatmacının dik alası olan bir hükümetin yönettiği ülke.

  hatırlarsınız başörtüsünden ötürü üniversiteye alınmayan insanlara destek verip onlarla birlikte protesto eden solcu gençler vardı. o gün o desteğin doğru olduğunu savunan, karşı görüşten de olsa insanların kendilerini ilgilendiren meselelerde özgür hareket etmesine destek verenlere müteşekkir olan bu ülkenin dindar vatandaşları, bugün bu ve buna benzer dayatmalara tepkinizi koymak boynunuzun borcudur. farklı görüşteki insanların bir arada huzur içinde yaşayabilmesi için bu en başta sizin sorumluluğunuzdur.
 • 301
  her kurumu maalesef kokuşmuş cennet vatanımızdır.

  daha geçen gün bartuğ’nun olası transferine karşı çıkanlar gitmesi gerektiğini düşünenleri yerden yere vuruyordu. iş bu olayı bir başlığa taşıyıp altında sayfalarca kin kusmaya gitti hatta. o kadar olay gözünüzü açmadı belki ama son alınan mevcut siyasi kararlar umarım bir aydınlanma yaşatır. çeşitli bahanelere sığınarak dini hassasiyetler ön plana çıkarılıp yönetiliyor ülke. bu görünürde tabi. yoksa ortada ne dini hassasiyet var ne liyakat futbol dahil. herkes etik olup olmaması umrunda olmadan koparabildiğini koparma derdinde. toplum ahlak yapısı çökmüş vaziyette. bir umut yok şöyle olsa düzelir diye çünkü bu tahribatın onarımı şimdi başlasa yıllar sürecek. şimdi güzel kardeşim fırsat bulsan sen burada kalır mısın?
 • 304
  biz arap değiliz bunu anlamıyor siyasal iktidar. biz ibadetimizi de yaparız rakımızı da içeriz eğlencemizi de yaparız. araplar gibi prensler istediğini yapacak halk montofon ineği gibi yaşayacak. yok ya biz türküz osmanlı’ da bile bu topraklar da vahabi düzeni işlememiştir. isteyen istediği gibi yaşar burada. yasakları kaldıracağız, yolsuzluğu bitireceğiz, demokrasiyi hakim kılacağız diye iktidar olanlar zihniyetlerini göstermektedir. biz zincirlere sığmayız taşarız bunu bilin de ona göre davranın.
 • 307
  milli takım boyutunda avrupa kupalarında olmasını mantığımın almadığı ülke. hiçbir açıklama bana geçerli bir sebep gelmiyor.
  bir diğer konu da türklerin ab vatandaşı statüsünde kadroya kayıt edilmesi.
  salın bizi asya kupası'nda bari heyecanlanalım en azından. umman tokatlayıp japonya dan fark yememiz gerekirken burada rezil oluyoruz.
  bu mideden ülkem bulanıyor.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!