• 800
  futbolun kutuplaştırma, gündem değiştirme, yozlaştırma aracı olarak kullanıldığı ülke.

  türk futbolunda yakın tarihte tartışmalar, her takıma haksızlıklar hep oldu ama son yıllarda yaşananlar çok farklı.

  yeni yöntem, o an için en kötüsüne alıştırıp bir sonrakinde daha kötüsünü yapmak. galatasaray özelinde ilk etapta aklıma gelen örnekler;

  (bkz: 2 kasım 2018 galatasaray fenerbahçe maçı)
  (bkz: 23 kasım 2018 galatasaray konyaspor maçı)
  (bkz: 2 aralık 2018 beşiktaş galatasaray maçı)
  (bkz: 14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçı)
  (bkz: 14 haziran 2020 çaykur rizespor galatasaray maçı)
  (bkz: 21 haziran 2020 galatasaray gaziantep fk maçı)

  (bkz: 18 aralık 2020 fatih karagümrük galatasaray maçı/#3035265) ve (bkz: süper lig 2020-2021 sezonu/#3041137)

  (bkz: 3 mart 2021 ankaragücü galatasaray maçı)
  (bkz: 10 nisan 2021 galatasaray fatih karagümrük maçı)

  tarih sırasına göre şu maçlardaki hakem "hatalarının" şiddeti ve etkisi üstel fonksiyon grafiği gibi.

  2018-2019 sezonunda galatasaray'a yapılan operasyona istanbul seçimleri dur dedi. galatasaray'ın belli maçları seçilerek sistemli olarak doğranması, başakşehir'in ise her maç sinsice kollanması durdu.

  2019-2020 sezonunda pandemi dönüşü iki skandal maç ile fişimiz çekildi. sezon genelindeki kötü ve isteksiz futbol, içimizdeki kadro adaletsizliği ve rehavet gibi nedenlerle engellenmiş bir şampiyonluk olarak bakmadık, bakamadık. bu iki operasyonu yaşamasak da şampiyon olamayabilirdik. yani kesin şampiyonduk falan demiyorum ama üstümüzde bu vicdani ve psikolojik tahribat olmayacaktı.

  fenerbahçe ve beşiktaş maçlarında aşırı pasif kalan ama bize karşı çok çirkef oynayan karagümrük futbol takımı ile olan maçlarımız bu sene operasyon çekmek için en uygun maçlardı ve öyle oldu. takımın sahiplerine ve ilişkilerine baktığınızda net şekilde ortada (yukarıda o zaman yazdığım, bugüne ışık tutan entry'leri ekledim, övünmek için falan söylemiyorum, aşırı üzgünüm).

  şampiyonluk falan umurumda değil. varsın birkaç sene şampiyon olmayalım. ancak bu kadar güçsüz ve aciz kalmayı kabullenemiyorum.

  entry'nin amacı sadece operasyona dikkat çekip hocayı ve futbolcuları aklamak değil. fatih terim'in bazı hatalarının bahanesi var, bazı hatalarının bahanesi yok. ancak kesinlikle dışarıyı unutup kendimize bakalım ortamı değil bu. bu yaklaşım galatasaray'ı derinden ve gönülden takip etmeyenlerin popülist bir yaklaşımı sadece. bu yaklaşım her şeyin adil olduğu veya adil uygulanmaya çalışıldığı bir ortamda geçerli olur.

  kutuplaştırma, gündem değiştirme, yozlaştırma aracı olarak kullanılan futbolun galatasaray taraftarının vicdanına verdiği zarar ve bilincine etkisi bir kıvılcım yaratıp bu düzenin sonunu getirmeli.

  edit: tarih
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!