• 2218
  (bkz: #3139127)
  (bkz: 10 nisan 2021 galatasaray fatih karagümrük maçı)

  yine kendisi oynamadı, yine oyun olarak çok ciddi sıkıntı yaşadık ve yine kazanamadık. galatasaray futbol takımı orta sahası'nı 1 oyuncu eksildiğinde işlevsiz kalacak kadar bozanlar utansın.

  6 numaraya transfer istendiğinde "transfer yapılırsa taylan kesilecek" yaygarası koparanlar da kopardıkları yaygaranın sonucunu görüp en azından biraz özeleştiri yapar diye umuyorum.
 • 2222
  galatasaray futbolcusu. öyle ulvî bir adam ki, o varken man city'yiz, o yokken tarım-kredispor.

  yani sadece bir oyuncu eksik diye ligin sallapati takımlarına yeniliyormuşuz. fatih hocamız yine sıyrıldı aradan, taylan olsaydı oysa şu anda 15 puan fazlamız vardı. takım savunmasında çağ atlayacak, duran topları muazzam kullanacak, dikine dikine paslarla rakibi bunaltacak, 90 dakika tam saha presle rakibi yıldıracaktık ama taylan olmadığı için bunların tam tersini yaptık.

  gerçekten fatih terim'i savunmak için bu kadar altı boş bahaneler bulunması artık acıklı olmaya başladı. taylan'a yedek almamışız diye rize'ye, ankaragücü'ne falan yeniliyormuşuz. sanki seri'ler, lemina'lar varken farklı bir şey yapıyorduk. bütün iş transferle çözülüyordu ise saha kenarında teknik direktöre ne gerek var? al 11 adet kaliteli adam, sal sahaya gitsin. zaten kaliteli gelen de iki haftaya keleğe dönüyor. belki en azından oyuncuların formu ve morali düşmez.
 • 2223
  kendisinin sahada olmasının çok bir şey değiştireceğini sanmıyorum. bu adam verimli oynarken yanındaki adamlara bakıldığındayounes belhanda, emre kılınç vardı. bu üçlü bozulduğundan beri kendisi de eskisi kadar iyi durumda değil.

  kesinlikle çok önemli bir oyuncu bizim için ama yanında oynayan isimlerle beraber daha yukarı çıkanlardan. ayağı pas oyununa yatkın, defansa gelip top dağıtımında destek olan, sorumluluk alan isimler olmadığı sürece yalnız kalacak ve eskisi kadar verimli olamayacaktır.

  sakatlıklar, covid-19 vs. ile de form olarak geri düşmüş olabilir. umarım kendisini çok hızlı toparlar ve önümüzdeki sene yanında oynayan ikili her maç değişmez sabit bir orta saha ile istikrarlı bir oyun oynamaya devam eder.
 • 2224
  hocanın 2019-2020 sezonunda nerdeyse hiçbir maçta oynatmadığı oyuncudur.
  bu kadar potansiyelli bir oyuncu bir sezon içinde çağ atlamadı herhalde.
  bu sezon ne kadar iyiyse geçen sene de bundan örnekler verebilirdi.
  ama onu tercih bile etmedi.
  bu sezon alternatifi yok diye oynattı. adam resmen evrim geçirdi ama hoca ne yaptı yok sakatlık falan filan gibi bahaneler ile imuhteşem oynadığı fenerbahçe maçından sonra kesik attı. son covid hadisesi olmasa yine oynatmazdı.
  emre akbaba kadar hocada olumlu imajının olmadığını düşünüyorum.
 • 2225
  koyunun olmadığı yerdeki keçi. nitekim abdurrahman çelebi olarak anılıyor.

  felipe melo, fernando reges görmemiş taraftarlar için bir anlam ifade edebilir elbette. orta saha dominasyonu sağlayan bu iki oyuncuyu izleyen taraftarlar ise taylan'ın varlığının da yokluğunun da bu takıma bir şey katmayacağını bilirler.

  popülizm ve ifrat/tefrit olaylarının dibine kadar yaşandığı sözlüğümüzde elbette bu yazdıklarımı başka yere çeken yazarlar olacaktır. halbuki taylan ne çok iyi, ne çok kötü bir futbolcu. tam bir vasat. vasatın kelime anlamı neyse, futbolculuk karşılığı da odur hatta taylan. aynı şeyler ömer bayram söz konusu olduğunda yapılmıyor, bir şekilde yorumlar belli bir noktayı aşmıyordu geçen sene. ancak taylan gerçekten çok acayip.

  ben de oynamasını istiyorum ama oynayınca bu takımın uçup kaçacağı falan yok bunu da biliyorum. zaten buna gerek de yok. mantıklı ve takıma uygun bir oyun oynansa girenler çıkanlar çok farketmezdi. 99-00 sezonu galatasaray işte öyle bir takımdı. acaba diyorum, etebo'nun fecaat hali insanları nasıl beklentilere mi sokuyor?
 • 2226
  26 maçta 8 sarı kart gören futbolcumuz.
  josef de souza ise 25 maçta 4 sarı 1 kırmızı görmüş. dahası josef de souza yarışa dahil olmaya başladıkları ligin ilk yarısındaki fenerbahçe maçından sonra yalnızca 3 sarı kart görmüş.

  taylan pasör kimliği ile, josef de souza ise rakipleri biçmesi ile bilinen bir oyuncu. şu istatistik bile nasıl bir sezon oynadığımıza, nelerle mücadele ettiğimize dair çok şey anlatıyor...
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!