• 10
  bunu kazanmak için ya çok iyi bir iç saha performansı sergileyeceksiniz, iç sahada en az 43-45 alacaksınız ki deplasmanlarda kötüyseniz iç saha dengelesin onu, ya da deplasmanlarda kazanmayı bileceksiniz. iç sahadaki baskılı oyununuzu deplasmana da yayacaksınız.

  açık konuşalım son 2 sezonda** iç saha performansımız ile götürdük işi. son 2 sezondur dışarıda 26 puan almışız, bu sezon 20(kalan 3 maçı alsak 29, yine 30'un altı). deplasman performansımız korkunç. tamam, anadolu kulüpleri eskisi kadar kolay lokma değil, deplasman galibiyeti zor buna katılıyorum. ama 30 sınırına yaklaşmak bile şampiyonluk alameti, iç sahada büyüklerin ölüsü 35 toplatıyor zaten. şampiyonluk isteği olan da rahatlıkla 40'a da ulaşır, 70-75 ile alır götürür.

  son 5 sezonda 1 kere 30 puanı geçmişiz, 2016-17, 31 puan almışız. onun dışında çok silik performanslar. bunu düzeltmek lazım önce.
 • 12
  galatasaray için şifresinin ilk yarıda 35 puandan az almamak olduğu şampiyonluk.

  biz ligin ilk yarısında 35 alırsak her türlü şampiyon oluruz. ikinci yarıda zaten en çok puan toplayan takımlardan biri oluyoruz.

  umarım 2020-2021 sezonunun ilk yarısında bu durum gerçekleşir.

  tabii bunun için maçların seyircili oynanması lazım. bizim açımızdan gelecek sezonun akıbeti ne olacak çok merak ediyorum. çünkü galatasaray futbol takımı, taraftarı ile var olabilen bir takım. hocası, futbolcusu, yöneticisi; taraftar varsa motive olabiliyor. hatta bence dünyada, galatasaray futbol takımı kadar taraftarına bağlı olan bir başka kulüp yok.