• 953
  gerçekten büyük şaibe dönmüş olan sezon. merak edip süper lig'in istatistiklerine baktım ve 2 tane önemli istatistiğe eriştim:
  1- süper ligte 1 sezonda en çok mağlubiyet alan şampiyon 2020-21 sezonunda 8 mağlubiyet ile beşiktaş'tır.
  2- süper ligte 1 sezonda en çok gol yiyen şampiyon 2020-21 sezonunda 44 gol yiyen beşiktaş'tır.

  bu iki istatistiğe rağmen averajla şampiyon oldular.
  ne diyelim ki? allah memleketimin takımı hatayspor'un belasını versin. bu sezon kümeye düşerler inşallah.
 • 954
  küme düşmesi kesinleşmiş denizlispor'a* 6-7 tane atmayıp şampiyonluğu verdiğimiz sezon. takım şampiyonluğa o kadar inanmıyordu ki o maçta fark atacağımıza dair sahada bir görüntü yoktu. maçlara yanlış kadrolarla çıkıp ilk yarıları berbat eder, ikinci yarılarda bir şeyler yapmaya çalışırdık. son maçta* da aynı hatayı yapıp 45 dk'da 5 gol atmayı denedik.

  rakibimiz kollanmış, çeşitli yollara başvurmuş olabilir fakat son 2 hafta psikolojik üstünlüğü elimize geçirmiştik ve ne olursa olsun şampiyon olmalıydık. zamanın yönetimine sezon başındaki transfer rezaletinden dolayı, teknik ekibe ise oynattığı felaket futboldan dolayı çok kızgınım. zaten seyircisiz olan maçlar mıymıy futbolla iyice keyifsiz hale geliyordu.
 • 955
  biz şampiyonluğu 3 nisan 2021 hatayspor galatasaray maçında 3-0 yenilerek kaybettik.

  takım maça nasılsa sezon bitti, şampiyonluk şansımız kalmadı kafasında çıktı. taraftar da aynı düşüncedeydi.

  1-0 yenilmekle 3-0 yenilmek arasında şampiyonluk kadar ince bir çizgi olduğunu bilseydik bu kadar ciddiyetsiz, bitse de gitsek modunda bir maç çıkarmazdık.

  denizli'ye 6-7 atamadığımıza, son maç malatya'ya 5 atamadığımıza hayıflanmak bu hatay maçı varken gerçekçi değil.
 • 957
  ayağımıza kadar gelen sezon. 2.yarıda oynadığımız fener deplasmanı, iç saha paşa galibiyeti, alanya deplasmanı ve sonrasında erzurum maçıyla biz ligin fişini çekmiştik. sonrasında ligi vermememiz gerekiyordu ancak verdik. çok üzücü bir sezon ama erzurum maçı sonrası ligi beşiktaş'a verdik ve bir daha da geri alamadık. kendi düşen de ağlamaz burada yani. orta sahası olmayan takımı mükemmel taşıdı fatih hoca ancak sonrasında gerek onun gerekse oyuncuların hatalarıyla ligi verdik. hakem hataları hep oluyor, buralara takılmamak gerekiyor. bunları engellemek adına bir şey yapamıyoruz gs sözlük kullanıcıları olarak.

  ama averaj konusu bundan 50 yıl sonra da galatasaray taraftarlarına ders olmalı, her pozisyon her an önemli ve değerli.
App Store'dan indirin Google Play'den alın