• 694
  84 puanın şampiyonluk için yeteceğini düşündüğüm sezon. trabzon maçından önce kağıt kalemi alıp hesap yapmak pek doğru değil ama napayım yerimde duramadım. beşiktaş'ın 5 fenerbahçe' nin 6 maçı var. tabii burada beşiktaş'a neden 5 yazdığımı hepiniz anlamışsınızdır açıklamaya gerek yok. beşiktaş' ın alabileceği maksimum puan 87. fenerbahçe'nin de 87. bizim ise 86.

  beşiktaş'ın maçları : kayseri, rize(d), hatay, g.saray(d), karagümrük, göztepe(d)
  beşiktaş' ın g.saray maçı dışında 2 maç daha puan kaybetmesini çok olası görüyorum. hiçbiri kağıt üstünde kolay maç değil üstelik takımı sırtlayan aboubakar yokken. benim beşiktaş'a yazdığım puan 82 veya 83.

  fenerbahçe' nin maçları : kasımpaşa, alanya(d), erzurum, ankaragücü(d), sivas, kayseri(d)
  fenerbahçe'nin kağıt üstünde kolay olan fikstürü bir anda çok zorlaşabilir. kayseri son hafta kümede kalma maçına çıkabilir. aynı şekilde ankaragücü de henüz tamamen rahatlamış olmayabilir. alanya deplasmanı her zaman zor maç. fenerbahçe'ye yazdığım puan 82 veya 83.

  bence bir beraberlik hakkımız daha var ama o beraberliği hiç düşünmeyip maç maç gidip her maçı kazanıp işimize bakmalıyız. biz kazanalım, zaten özellikle trabzon ve antalya maçlarını geçersek gerisi çorap söküğü gibi gelecek eminim buna.
 • 701
  3. olarak bitirmeyi garantilediğimiz sezondur. 2. olacağımızı da düşünmüyorum. 2020-21 sezonunda iç sahada beşiktaş'la oynayacağımız maçla da büyük ihtimal şampiyonun kim olacağını tayin edeceğiz. şampiyon olmayı haketmediğimizi düşünüyorum. 22 kere şampiyonluk görmüş bir camianın şampiyonluğa giderken neler yaşadığını biliyoruz. hele ki bir 90lar çocuğu olarak bol bol şampiyonluk gördüm, yaşadım. bu sene hiç bir şeyiyle o havayı yakalayamadık. fırsat sezonu olabilir ancak fırsatları değerlendiren bunu fırsata çevirebilir.

  bakalım türk futboluna ciddi katkılar sağlamış emre bey mi yoksa sergen bey mi şampiyonluk keyfini yaşayacak. fatih terim'de bu sezonki hatalarıyla kendi öğrencilerini şampiyon görmeyi haketti. umarım önümüzdeki sezon bu seneki hatalarımızı tekrarlamayız. tek isteğim sıfırdan başlamak ve yeni bir heyecan yaşamak. sene sonunda başkanıyla, hocasıyla, teknik ekibiyle yollar ayrılmalı ve yeni maceraya çıkılmalı.

  40 haftalık maratonda şampiyon olacak olan takım 10 hafta vay canına dedirtecek topu oynuyor oynamıyor. öyle sorunlu bir lig içerisindeyiz. yeni gelen düşerse de dünyanın sonu olmaz, yapmadığımız iş değil. fenerbahçe bitime kaç hafta kala hocasını göndererek belki de şampiyon olacak.

  bu camianın bir numaralı unsuru taraftarı, iç saha gücü. 2 sezondur iç sahada dağıtılan puanların açıklaması yok. bu şekilde şampiyonluk da gelmemeli zaten. yeni bir heyecanla yeni bir maceraya çıkmamız gerekiyor, çıkmam gerekiyor.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!