• 470
  son şampiyonluğu aldığımız sezon.

  31 mart 2019 yerel seçim sonuçları yüzü suyu hürmetine şampiyon olmamıza izin verildi. eğer istanbul seçimleri tekrarlanmasaydı hakemler yine operasyon ile şampiyonluğumuzu çalacaktı. malum 10 bin farkla kaybedilen istanbul seçimleri tekrarlanacaktı, muhtemelen bu karar hemen alınmış ama açıklanması süre almıştı. o süreçte istanbul'da yaşayan 1 milyon fanatik gs taraftarı olduğunu düşünsek %1'i bile sinirlenerek sandıkta hesap sormaya kalksa dengeleri değiştirebilecek durumdaydı.

  zaten başakşehir ile başbaşa kalmıştık. yarıştan kopmuş olan fb ve haftalarca geriden gelip son anda potaya giren bjk de biz olmayalım diye başakşehir'i istiyordu. ama 31 marta kadar iktidar destekli başakşehir güzel kollanıyor biz de bugünkü kadar olmasa da ince ince doğranıyorduk. seçim sonrası çok daha adil bir ortama geçilince 8 puan fark da kendiliğinden kapanmıştı.

  nasıl hırs yaptılarsa 2019-20 sezonunda başakşehir şampiyon yapılmıştı. o sene önce fb, sonra biz sonra da trabzonspor saf dışı edildi.

  o sezon 8'de 8 yapan galatasaray ilk olarak 8 mart 2020 sivasspor galatasaray maçında ceza sahası dışında müdahale olup olmadığı belli olmayan bir pozisyonda aleyhine verilen penaltı ile 2 puan bırakmıştı. pandemi arası sonrası ilk maç olan 14 haziran 2020 çaykur rizespor galatasaray maçında muslera'nın ayağı kırıldı. andone de sakatlanarak oyun dışı kalmıştı ve yaşar kemal uğurlu eli ile 3 puanı bırakmıştık. son olarak 21 haziran 2020 galatasaray gaziantep fk maçında alper ulusoy isimli tetikçi de 6 saniye kuralını uygulayarak maçı katletti. o haftadan sonra da zaten tamamen yarış dışında kaldık.

  2020-21 sezonunu zaten herkesin malumu. geçen sene burada biz doğranıyoruz bjk kollanıyor diye kendini parçalayan az sayıdaki yazardan biriyim. ilk 3'e giremeyecek bjk şampiyon yapılırken biz ise yine burada tek tek sayamayacağım birçok maçta aleyhimize uygulanan çifte standart kararlara rağmen averajla şampiyonluğu kaçırdık.

  bu düzen değişmeden biz bir daha şampiyon olamayız.

  kibar feyzo gibi soruyorum. söyleyin büyük galatasaray taraftarı suç kimde?