• 41
  23 kasım 2020 galatasaray kayserispor maçı sonrası hem bu mecrada hem de twitter'da gün yüzüne çıkmış olan taraftar. fatih terim'i hiçbir yerden vuramadıkları için değişiklikler üzerinden vurmaya çalışıyorlar ki komedi. her kafadan bir ses çıkıyor, biri feghouli niye çıktı diyor, biri feghouli'ye nasıl bu kadar sabredildi diyor. saracchi'nin durumunu bilmiyormuş gibi niye çıktı diyeni mi ararsın, başka girecek orta sahamız varmış gibi neden etebo girdi diyen mi ararsın. 3 yıldır hocaya "oyuncu değişikliklerinde geç kalıyorsun" diyenler oyuncu değişikliği yaptı diye eleştiriyor. 3 yıldır "kaybedeceksek gençlerle kaybedelim" diyenlerin bazıları "ali yavuz, kerem niye oyuna girdi" diyor. oyunculara şut çalıştırmadı diye fatih hoca'yı eleştiren bile gördüm.

  bu arkadaşların yapmadığı şey ise 90+'da kabak gibi penaltımızı vermeyen hakem ve var'a eleştiri getirmek. çok beğenmişlerdir hakemi allah bilir.

  yapmadıkları bir diğer şey de müthiş oynamayıp skor aldığımız maçların sonrasında sevinmek. aslında tam olarak skor taraftarı bile değiller, yapıcılığı tamamen bir kenara bırakmış, emeğe zerre saygısı olmayan bir güruhlar.

  hiçbir şeyi hak etmiyorsunuz sevgili skor taraftarları. takıma helal olsun, size yazıklar olsun.
 • 42
  online olmuştur. sadece skor taraftarı diye daraltmaya da gerek yok. yangıncı, kaoscu da denebilir. en büyük özellikler bugün ak dediğine yarın kara demektir. gençlerle yeniliyorken neden gençler oynuyor der, gençlersiz kaybedince neden gençler yok der. feghouli-belhanda'ya varlığında söver, yokluğunda över. 1 ay önce arda'yı isteyice hocasına torun sev evlatçı reis der, kadıköyde galibiyet gelince boynuma dola der.

  galatasarayın engelleridir. vefasızdır. takıma helal olsun.

  (bkz: 23 kasım 2020 galatasaray kayserispor maçı)
 • 43
  1-2 beğeni uğruna, gaza gelerek insanları zan altına bırakmak moda olmuş bu başlık altında.

  ligde 18. sıradaki bir takımı 10 kişiyken ve üstelik bu sürede penaltıdan attığın golle 1-0 önde olmana rağmen yenemiyorsan*, sorunu 2. penaltı da aramaktan çok, başka şeylerde araman gerekiyor.

  evet, 23 kasım 2020 galatasaray kayserispor maçında iyi oynadık ama yenemedik. rakip barcelona değil, kayserispor ya. tabi ki de insanlar skor bekleyecek.
 • 44
  60. dakikada 10 kişi kalmış, ligde bugüne kadar 4 gol atabilmiş kayserisporla kendi sahanda berabere kalıp, sonrasında ama pozisyona girdik diye züğürt tesellesi peşinde koşan taraftardan evladır.

  daha önce lig sonuncusu ankaragücü'ne karşı pozisyona giremeden rezil bir oyun ile 1-0 kazanınca da bu nasıl futbol diye isyan etmişti insanlar. ne oldu o maçı kazanınca memnun mu olduk. veya yenerken eleştirince skor taraftarı değil de nankör taraftar mı olunuyor bu kez de ?

  (bkz: 23 kasım 2020 galatasaray kayserispor maçı)
  (bkz: 31 ekim 2020 galatasaray mke ankaragücü maçı)
 • 45
  `23 kasım 2020 galatasaray kayserispor maçı başlığında puan kaybının esas sorumlusunun lakayıtlık olduğunu düşündüğümü belirttim. her taraftarın kendince sorumlu gördüğü bir nokta vardır, bunu söylemeleri de çok normal bence.

  her şeyden şikayet eden taraftar konusunda insanlar , skor taraftarı diyerek memnuniyet duymayabilir. ancak şu da gayet açık bir noktadır ki, skoru beklemeyeceğimiz maçlar güç açısından kendimize denk ya da bizden daha güçlü rakiplere karşı olunca anlamlıdır. fatih terim hocamın bu maç özelinde eleştirilecek bir tarafı yok. sahadaki 11 futbolcun, 10 kişi kalmış kötü bir rakibe karşı galip gelemiyorsa da eleştiri en doğal haktır. biz skoru denk maçlarda iyi oyun görürsek beklemeyiz, fakat bir zahmet ligde 4 gol atmış bir takıma karşı da skor bekleme ayrıcalığımız olsun.
 • 46
  olmadığım taraftar grubudur. ama her eleştiren kişiyi nedense bu gruba dahil etme isteği var.
  ligin en kötü takımlarından birine, üstelik de 10 kişi kalmışlar, kalecileri ile defans oyuncuları sakatlanmışken, üstünlük kuramayan, ligde toplam sadece 4 gol atabilmiş, teknik direktörüyle ilk maçına çıkan kayserispor’a diş geçiremeyen takımımızı da eleştirmeyeceksek zaten maç falan da izlemeyelim, buraya da yazmayalım o zaman. her konuda takımı şakşaklayan ve tuhaf cümleler kuran taraftardan ziyade tercih ettiğim eleştirel insanlar güruhudur. kazanırken kötü oyunu, iyi oynayıp puan kaybederken ise lakayıt ve ciddiyetsizliği eleştirmeye devam edeceğim şahsen.
  ben galatasaray taraftarı mıyım? evet! 35 yıldır ölümüne galatasaray destekliyorum. o zaman hem iyi oyun hem de domine ederek galibiyet bekliyorum kardeşim kusura bakmayacaksın. başka beklentiler peşinde olan bambaşka takımları tutabilir.
  (bkz: 23 kasım 2020 galatasaray kayserispor maçı)
 • 47
  hiçbir zaman olmadığım ve olmayacağım taraftar kitlesidir. 2019-2020 sezonunda konya maçında, malatya maçında, ankaragücü maçında, gaziantep maçında yıkılmıştım ama nedense 23 kasım pazartesi galatasaray kayserispor maçından sonra yıkık durum gelmedi.

  hani kaybedilen puan sonrası hiçbir yere girmezsin, içine kapanırsın, gece yatakta uyuyamazsın ya bu belirtilerin hiçbiri bende olmadı. tam tersine ilgili maçta oynanan oyun bana umut verdi.

  10 kişi eksik olan bir takım ve üstelik öylesine 10 kişi değil hepsi neredeyse ilk 11 oyuncusu. buna rağmen ilk 60 dakika müthiş dominant oynayan bir galatasaray vardı. arkadaşlar ne bu umutsuzluk. ligde daha 31 hafta var. rize maçında kullanabileceğimiz krediyi bu maçta kullandık. şimdi haftaya tam kadro olacağımız rizespor maçına odaklanmamız lazım.

  31 ekim 2020 galatasaray ankaragücü maçı‘nı kazanmamıza rağmen şu an olan durumumdan daha yıkık haldeydim. şu an skor tarafçılığı yapanlar o maçta da skoru almamıza rağmen yangın çıkarmıştı.
 • 48
  ankaragücü ve kayserispor hemen hemen denk takımlar. ikisi de ligin dibinde. kötü futbol oynuyorlar. bu iki takımdan birine karşı oynanılan 31 ekim 2020 galatasaray ankaragücü maçı kötü oyunla kazanıldığında beğenilmiyor, diğerine karşı oynanan 23 kasım galatasaray kayserispor maçında çok iyi oynuyorsun ama top kaleye girmiyor ve kazanamıyorsun yine beğenilmiyor. bunun skor taraftarlığı ile alakası yok. çünkü taraftar hem iyi futbol, hem iyi skor bekliyor. bu da normal olandır zaten. her maç hem iyi futbol hem iyi skor olur mu? olmaz tabi. bu da bir gerçek. olması gereken çoğu maçta iyi futbol ve iyi skordur. bazı maçlarda kötü oyun iyi skor olur, bazı maçlarda iyi oyun kötü skor. bazen ikisi de kötü olur. galatasaray futbol takımının eleştirilme sebebi son zamanlarda ya kötü oyun iyi skor ya da iyi oyun kötü skor olması. ne zaman iyi skor ve iyi futbola çekeriz geneli eleştiriler biter. son 3 maçını iyi futbol oynayarak kazanan bir galatasaray futbol takımı olsaydı bugün canınız sağolsun denilirdi ve geçilirdi. sorun genel tabloda, büyük resimde.*