• 2216
  beşiktaş'ın tff harcama limitleri kısıtlı, maddi olarak da problemleri var. şampiyonlar ligi ve ligi düşündüğünde sergen hoca'nın sağlam bir kadro istediğini düşünüyorum. zaten yönetimle daha önce transfer konusunda ayrılık yaşamışlardı. sadece maaş değil, beşiktaş için hedefler ve şartları da düşünerek devam etmek istemedi gibi geliyor bana.
 • 2217
  2021/2022 sezonunda şampiyonluk şansının mucize olduğunun farkında olan zeki bir teknik direktör. 2020/2021 sezonunda da kendi çabalarıyla değil mhk, tff, tahkim vs. işlerini kolaylaştırdı o yetmedi alanya ve hatayspor'un yaptıkları hiçbir şekilde masum değildi. sergen veya şenol güneş kim olursa olsun şampiyonluğu bu sene bunlara bırakmayacağız...
 • 2219
  hani bir laf vardır "kadınlar akıllı yaratıklardır, zengin bir adamla birlikte olmadan hemen önce onlara aşık olurlar" diye.

  he işte sergen'de akıllı adamdır. önümüzdeki yıl başarılı olamayacağını anladıysa, yönetimle anlaşamaz ve bırakır. niye cepten yesin, efsaneyken kestane olsun, kredisini tüketsin. 3-5 sene sonra şartlar olgunlaşınca da efsane hoca olarak beşiktaş'a geri döner.
 • 2223
  gerçekten anlaşmazsa sandığımdan daha zeki çıktı kendisi.

  zaten 7-8 yıla bir şampiyonluk sığdıran bjk şenol güneş ile 2 defa üst üste şampiyon olduktan sonra ara vermiş geçen sezon da hakemler, rakip kaleciler ve stoperlerin olağanüstü işbirliğiyle araya sürpriz bir şampiyonluk daha sıkıştırmıştı. serdar tatlı siyah beyaz kravat ile kupa seremonisine çıktı daha ne olsun. birincisi mhk başkanının orada ne işi var. ikincisi hiç utanmaları kalmamış. daha önce de yazdım 2010-11 sezonu 2020-21 sezonunun yanında tertemiz kalır.

  sergen'e dönersek bu sene aynı hakem desteğini bulamayacağını, şampiyonlar liginde elek olacağını ve parasızlıktan istediği transferleri de yaptıramayacağını anladıysa en güçlü anında giderek efsane olarak anılmayı tercih etti.

  bundan sonra bjk'de ilk başarısızlıkta kendisinin ismi yankılanacak.
 • 2225
  neredeyse 1 aydır gerek ali koç'un açıklamaları ile gerek sergen yalçın'ın kontrat inadı ile alttan alttan zemin hazırlanıyordu. beni çok ilgilendirmediği için sözlüğe yazmaya gerek duymamıştım. bence bu iş haftalar önce bitti. fenerbahçe ile imzalayacağını düşünüyorum. sonuçta hepimiz sergen'in futbol kariyerini biliyoruz. sürpriz olmaz.

  edit: taraftar baskısıyla, teklif edilen maaş iki katına çıkınca çark ettiler.
 • 2226
  beşiktaş'ın ersun yanalı olacak teknik direktör. galatasaray'ın iç sorunları yüzünden hediye edilen bir şampiyonluğun ardından yönetim kıskançlığı sonucu yolların ayrılması. muhtemelen bir kaç aya "sergen yalçın futbolu" gibi şeyler görürüz. zaten 2014te ersun'un fatih hocanın önünde görülmesi gibi 2021de sergen bu sefer görülmüştü*.
 • 2227
  sergen'in kariyerini çok iyi yönettiğini söylemek mümkün. fatih terim'i çok iyi analiz ettiğini düşünüyorum. doğru zamanda doğru yerde olmak adına şampiyon yaptığı beşiktaş ile yeni sözleşme imzalamayacak gibi görünüyor. beşiktaş 2020-2021 sezonunda vasat bir kadroyla şampiyon oldu. hatta belki de vasatın altı bir kadroyla. bu başarı 10 yılda 1 kez yakalanabilir. bunun farkında olduğu için bütçe artmazsa çalışmam demesi olası. bundan sonraki süreçte kendini yıpratmaz, imajını sağlam tutarsa başarılı olacaktır. aykut kocaman ve ersun yanal bunu başaramadı mesela. fenerbahçe'de saçma sapan kadrolarla çalıştılar. oysaki ikisinin de başarılı oldukları dönemler var fenerbahçe'de. sergen bu anlamda çok başarılı bir şekilde ilerledi. bakalım kariyer planlamasını doğru yapıp gelecekte de dikiş tutturabilecek mi merak ediyorum.
 • 2228
  sergen yalçın beşiktaşta kalsa devre arasında istifa eder ya da gönderilirdi. daha önce de demiştim, futbolculuktan gelen özellikleri halen devam etmekte kendisinin. aidiyet, disiplin, azim, devamlılık gibi şeyler kendisinde bulunmamakta. şu gün fenerbahçeyle anlaşsa kimse şaşırmaz. teknik direktörlüğü bırakıyorum dese yine kimse şaşırmaz. böyle belirsiz bir insan da futbol aleminde ancak saman alevi görevi görür. bu yüzden fatih terim'e imparator diyoruz. sergen severlere duyurulur...
 • 2230
  hakkında bir miktar yanıldığım ve bu kadarını beklemediğim bjk efsanesi (bkz: sergen yalçın/#3185991).
  ortam tam anlamıyla şenol güneş - sergen yalçın takasına müsait durumda. ıki tarafa da iyi gelir. ıkiai de iki takıma yakışır. şenol tazminst istiyor ama çok belli. filozof ikna edilsin bence bu iş olur. sergen bizim çocukları oynatır. tam turnuva hocası sene boyu çalışmaya üşenecek, 2 dakika skill videosu izleyip kadroyu kuracak oynatacak, mis.
 • 2231
  dört büyüklerde forma giymiş bjk efsanesi. yeni uyandım ve rüyamda sergen'i gördüm. bjk alanya maçı öncesi ve yeni sezonun ilk maci. nasıl olduysa sergen'e saha içinde çok yakınım, yanındaki arkadaşına söyleniyor, maçı yönetecek hakem geçen sene kaybettigimiz maçı da yöneten hakem, adami gene bizim macimiza veriyorlar, böyle bir şey olmaz diye konuşuyordu. sinirlendim, sen ne biçim adamsın daha lig yeni başlıyor, sürekli hakem konuşuyorsun diyorum. arkasından kavga çıktı ama telefonun alarm sesi sebebi ile kavga sonunu göremedim. geçen sene yaptığı tavırlar nasıl etkilediyse, rüyama bile hakeme laf edecek şekilde giriyor. ama lafımı söyledim, çekinmedim.
 • 2232
  zannedilenden kat kat daha zeki olan beşiktaş efsanesi. beşiktaşlı arkadaşlar efsanemiz dediklerinde demiştim 2 kere galatasaray yapmı fenerbahçe ve trabzonspor'da da oynamış siirt jetpalara falan gitmiş beşiktaş efsanesi mi olur diye. benim için mesela efsane bülent korkmaz'dır. galatasaray için ölüme gidiyoruz kaptan desek koşa koşa gelir. omuzu çıksa sardırıp gelir.

  sergen beşiktaş'ı şampiyon yaptı, artık ne şekilde yaptığını herkes biliyor ama oralara girmeyelim. önünde şampiyonlar ligi var. hiç mi şampiyonlar ligine gitmek istemiyor? evet istemiyor. neden istesin ki? rezil olacak orada. gayet iyi biliyor. orada rıdvan yılmaz ikili mücadele kaybedeceğini anlayıp kendisini yavalça yere bıraktığında faul çalan hakemler olmayacak zira. zaten kadro daha da zayıflayacak. sergen de verin şu kadar para durayım diyor. aslında durmak falan istediği yok. şampiyon bırakayım bu takım bu kadroyla iki sene üst üste şampiyon olamaz ben rezil olmayayım derdinde.

  ahmet nur çebi ile olan ilişkileri zaten fatih terim mustafa cengiz ilişkisine çok benziyor. aradaki tek fark çebi şampiyon olabilmek herşeyden önemli dedi büyütmedi bazı şeyleri ve son dk transferleri gerçekten çok ama çok iyi çıktı. bu ilişkiyi daha önce yaşananları satır satır yazarak kaleme almıştım. (bkz: #3176210) son dk transferlerinin çok iyi çıkmasında sanırım erdal torunoğulları'nın da payı büyük, ancak onu da istemiyor sergen. bence net şekilde devam etmek istemiyor. önümüzdeki sezon fenerbahçe'yi şampiyon yapmak mı beşiktaşla 2. olmak mı diye sorsanız fenerbahçe'yi şampiyon yapmayı seçer sergen, o yüzden hiç bir zaman hiç bir kulübün efsanesi olamayacak zaten.
 • 2235
  son derece doğru davranan hoca. zamanında fatih terim adnan polat'ın teklifini kabul etmezken de aynısı geçerliydi. beşiktaş'da şu an tablo; berbat kadro, egolu başkan, hala kiralıklar bile tutulamamış elde. üstelik bu takım şampiyonlar ligi ve ligi birlikte yürütmek zorunda kalacak. başarı şansı 0. muhtemelen büyük hezimet çıkacak ortaya. sergen de buna ortak olmak istemiyor. beşiktaş'ı sevmekle ya da çıkarcılıkla alakası yok bunun. fatih terim adnan polat'ın teklifini kabul edip hagi yerine o enkazı alsaydı belki de 2011/12 sezonunda yaşadığımız peri masalı olmayacaktı. hoca aslında galatasaray sevgisiyle gelmedi ve doğru yaptı. öğrencisi sergen de benzer bir strateji izliyor. haklı mı? sapına kadar.
 • 2236
  beşiktaş ile imzalamaması konusuyla alakalı olarak herkesten farklı düşündüğüm teknik direktör.

  bence kariyer planlaması, yetersiz kadro vs. ile alakası yok bu işin. sergen acızlanıyordur çalışmaya. tembel insanların böyle bir özelliği vardır, bir yıl bu kadar aktif çalıştırırsanız en az aynı süre hiçbir şey yapmadan yatmak isterler.

  adam çalışma kotasını doldurmuş kafasında, bu saatten sonra rekabetçi hiçbir takıma imzalamaz. muhtemelen gözünü milli takıma dikmiştir, yılda 5 maça çıkar mis gibi yatışa geçer.
 • 2237
  beşiktaş kulübü ile sözleşme uzatma konusunda niza çıkaran teknik direktör.

  sergen yalçın başkan yiyor demeye başlayabilir miyiz?
  çünkü fatih terim sabah, öğle, akşam günde 3 vakit başkan yemekle meşgul.

  herkesin de öngörebildiği gibi sergen'in bjk ile sözleşme uzatmamasının birkaç sebebi var.
  elinde hem yetersiz hem de doygun bir kadro var, bu takımın şampiyonlar ligi'nde hesaplaşmasını görmek istiyordum, çünkü sosyal medyada sabah akşam psv'ye destek mesajı atan bir tinerci grubu var.
  yabancı kısıtlaması da varken şu kadrosuyla avrupa maçlarında görseydik keşke sergen'i.
  takımı sırtında taşıyan aboubakar, milli takım şikesi yapıp kaçtı.
  ghezzal'ı almak isteseler kapı 10 milyon euro'lardan açılır.
  rosier'e marsilya'dan teklif gelince beşiktaşlılığını unuttu bir yerleri ayrı oynamaya başladı.

  sergen'in rahat bir yapıda olduğunu biliyorduk. acaba futbolculuk dönemi gibi ayran gönüllülüğü devam ediyor mu?
  ali koç'un muhteşem vizyonu (!) ile birleşince burada bir teklif olacağı çok net.

  sergen yalçın, fenerbahçe'ye giderse kendi taraftarları tarafından bjk kestanesi mi olacak?

  milli takım şenol'u gönderirse sergen millî takıma da geçebilir. bence gönlünde yatan görev de o gibi.
  30 milyon tl tazminatı olan şenol güneş görevi bırakır mı o da meçhul.

  bir de, aradaki bağlar incelirse bir noktadan sonra muhakkak kopar. geri dönüşü olmayan yola girdiler, bjk yönetimi de ayakta kalamaz bu senaryoda.

  galatasaray şu dönemde transferleri tek tek patlatırsa daha bir keyifli izleriz olacakları.
 • 2238
  sözlüğün iyice antuya döndüğünü gösteren teknik adam. adamlar beşiktaş'ın şampiyonluğunda amerikan başkanı dahil herkese pay vermişler ama sergen'in payı yok demişler. iyice komikleşmeye başladı.

  beşiktaş yönetimi geçen seneden bari tabiri caizse mobbing yapıyor bu adama. birlikte çalışmak istemiyorlar. özellikle transfer döneminde arkada tartışmalar dönmüştü. sergen daha fazla yetki istiyor ve ahmet nur çebi vermiyordu. şimdi yine aynı durum var. üstüne üstlük şimdi şampiyon hoca apoleti varken istediği sözleşmeyi de vermiyorlar. bu şartlarda sergen'in devam etmemesi mantıklı. sergen'in istediği transferler yapılmazsa şampiyonlukları bu sene çok zor o yüzden biraz da stratejik davranıyor. fakat bu sergen'in geçen sezon şapkadan tavşan çıkardığı gerçeğini değiştirmiyor. umarım milli takıma gidip bizi şenol'dan kurtarır. okan buruk beşiktaş'a, şenol da fener'e gitse harika senaryo olur.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!