• 470
    https://www.youtube.com/watch?v=24_x8sBQDa0

    fenerbahçe başkanı tarafından "3 temmuz türk futbolunu temizleme operasyonudur gibi sözler söylüyordun, şimdi fenerbahçe tarafından özür dileyecek misin?" gibi sözlerle taraftarın önüne atılan adam. hem de canlı yayında. anladığım kadarıyla serdar ali, ali koç'u sıkıştırınca koç da böyle bir kontra hazırlamış, önünde belgeler falan var, çok tuhaf. serdar ali oldukça afallıyor bu soru üzerine ve "ben hemen hemen her yazımın arkasındayım. o dönem de olayın fenerbahçe'ye kumpas olduğunu anlayınca yazımı değiştirdim" diyor ama özür dilemiyor. anlaşılan serdar ali fetöcü savcılardan türk futbolunun kurtarıcıları olarak bahsetmiş ve fetöcü bir gazeteciyi de köşesinde ağırlamış (muhtemelen mehmet baransu'dur). fakat hafızası iyi olan herkes rıdvan'ından gürcan bilgiç'ine en fanatik fenerlilerin ilk reaksiyonunun ne olduğunu hatırlar o dönemde. hepsi "fenerbahçe'ye bu iğrenç lekeyi sürenler futboldan temizlensin, fenerbahçe ceza alsın" kafasındaydı. daha sonra ne olduysa bu kumpas hikâyesini yarattılar, olayı ergenekon ve balyaz davalarıyla birleştirip fenerbahçe'yi cumhuriyetin son kalesi diye lanse ettiler. bu fenerli yorumcuların hepsi de çark etti tabii.

    yalnız bu 3 temmuz hikayesi bir nevi "15 temmuz'da neredeydin?" vakasının fenerbahçe cumhuriyeti versiyonuna dönüştü. adamlarda bunun yarattığı travma bitmedi, bitmeyecek. suçlarını örtbas etmek yerine cezalarını çekselerdi şimdi çamurun içinde böyle debelenmezlerdi.
  • 472
    türk ordusu sahte delillerle darmadağın edilirken, bu işin arkasındaki ekibin yürüttüğü türkçe olimpiyatları'nın platin sponsoru tarafından 3 temmuz 2011 için söylediği sozleri dile getirilerek taraftarın önüne atılan gazeteci. üstelik yargı tarafından deliller, sahte olduğu için değil, kanuna aykırı yollarla toplanması sebebiyle geçersiz görülmüş ve beraat kararları verilmiştir. ergenekon ve balyoz vb. davalarda ise delillerin sahte olması sebebiyle davalar düşmüştür. sürekli ikisini birbiri ile karıştırarak aradan sıyrılmaya çalışma ve her fırsatta bunu ve birilerini öne sürerek taraftarın ateşini harlama çabasından vazgeçmiyorlar.