• 3
    her şeyi en iyi kendilerinin bildiğine iman etmiş taraftarlara söylenebilecek söz öbeği.

    takımlarının teknik direktöründen daha iyi taktik bilirler. hoca 4-1-4-1 mi oynatıyor hemen damlarlar: "ya bu hoca sırf gaz, başka da bişi değil inan. taktik maktik hak getire! " aynı güruh içinden kimisi 4-4-2 der kimi 4-2-3-1 kimi 4-3-3. hatta 3-5-2 diyen de çıkar. anlaştıkları temel konu hocanın oynattığının yanlış olmasıdır. o da yeter zaten. hoca bir oyuncuyu oynattığında neden oynattın diyenler ile aynı oyuncuyu oynatmadığında neden oynatmadın diyenlerin uyumu göz yaşartır. bütün bir hafta o oyuncular ile antreman yapmış, her birinin formunu, sağlığını, psikolojisini en iyi onlar bildiği için kimin oynaması gerektiğine onlar karar vermelidir elbette.

    en iyi yöneticiye taş çıkartırlar. ffp profesörüdürler. cm tecrübeleri halihazırdaki kulüp yöneticilerini ezer geçer. yönetim bir oyuncuya yeni sözleşme için 8 milyon teklif etmiş. çampiyonşip kafaları başlar hummalı bir çalışmaya: " en fazla 6 verilmeli, 4'ten fazlası haramdır, bedava oynasın." hatta oynamak için bize para vermeli diyeni de vardır. ama kendi aralarında iyi anlaşırlar. bir oyuncunun transfer edilmesi gerektiğini düşünüyorlarsa hemen alınmalıdır. bir oyuncunun satılması gerekiyorsa hemen satılmalıdır. ama onların belirlediği fiyattan! yönetim satmadı mı, almadı mı, az mı aldı, çok mu verdi? beceriksiz yönetim zaten, yönetim değil, yok hükmünde!

    en iyi menajer de scout da onlardır elbette. transfer yaparlar, opsiyonlar havada uçuşur. satın alma, geri alma, zorunlu satın alma vsvs. karşı tarafı ikna etmek zaten bu abiler için çocuk oyuncağı. kaç sezon fm bitirmişlikleri var dedik ya! transfer isterler ama ffp var gel yardım et denirse kendilerine hemen üstteki paragrafta belirtildiği üzere yönetimin beceriksizliklerinden başlarlar. yahu adam gitmiş forma almış hem de orjinal. e daha ne olsun yani. galatasaray için "yerli ya da yersiz" talep geldiğinde taşın altına elini sokmayan adamlar uzun uzun yardım kampanyasının ne kadar salakça olduğunu anlatır. elbette onlar haklıdır. yardım eden ahmaklar yönetimin beceriksizliklerinden habersiz uyumaya devam etsin.

    vallahi de billahi de sıktınız. insanın yaşam enerjisini sömürdüğünüz yeter! takım altı atmış, muslera geri dönmüş sosyal medyaya bakası, sözlüğe giresi gelmiyor insanların. eleştirecek misin? eleştir güzel kardeşim ama üslubu ile. eleştir ama yerini zamanını düzgün belirle. eleştirmek için harcadığın efor galatasaray'ın menfaatine olsun. senin fikrin dışındaki ihtimaller de gerçekleşebilir. bu dünyanın sonu değil!