• 223
    son zamanlarda ferrari'nin kendisine leclerc ile aynı aracı vermediği sorgulanmakta. açıkçası vettel'in leclerc'ten bu kadar yavaş kalma sebebi ya vettel bilerek sürmüyor yada ferrari eşit araç vermiyor diyebiliriz. bununla ilgili güçlü bir iddia ise geçen sene ferrari'nin leclerc'in motorunda yaptığı illegallik üzerine ceza alması söylentisi ile daha da güçlendi. buna benzer bir durumu vettel, redbull'daki son sezonunda ricciardo'ya karşı yaşamıştı.

    ben kendi yorumumu vettel üzerinde yapacak olursam vettel'i f1 kariyerinin başından beri izleyen birisiyim. her ne kadar alonso en sevdiğim pilotta olsa vettel beni çaylak döneminde en çok etkileyen pilot oldu. dönemin torro rosso'su ile harikalar yaratan bir genç yetenekti. ben yaklaşık 20 yıldır bu sporu izlerim ve ne verstappen ne leclerc günümüz potansiyel yetenekleri olan isimler vettel kadar etkileyici bir çaylaklık performansları olmadı. geçenlerde massa "yetenek olarak hamilton en iyisi" demiş bana göre yetenek olarak hamilton'dan bile daha iyi bir pilot ama mental açıdan gördüğüm en zayıf pilotlardan birisi.

    kariyerinin bundan sonraki döneminde vettel'in tekrar aynı ivmeyi yakalaması karakteristik açıdan çok zor. hiç bir sosyal medya hesabı kullanmayan, özel hayatı bilinmeyen içine kapanık bir insan. inandığım bir şey var oda ferrari baskının en fazla olduğu yer buran sonra aston martin'de kafası daha rahat bir vettel göreceğiz.