• 5
    maalesef bugünkü eleme maçlarıyla birlikte altuğ çelikbilek ve ipek öz'ün de elenerek temsilcimizin kalmadığı grand slam halini almıştır.

    altuğ'un maçına son sette yetiştim ve dolayısıyla tamamını değerlendirmek doğru olmayacaktır. yine de altuğ'un rallilerde fazlasıyla pasif kalması ve ikinci servislere hiç atak etmeyi denememesi bence onun sonunu getirdi. ayrıca son sette enerjisi düşük gibiydi. belki 2. seti daha erken kapatabilse, ki bunun için şansı varmış, farklı şeyler konuşabilirdik.

    ipek öz'ün maçını ise baştan sona izledim. zaten oynadığı fernanda contreras gomez de gayet iyi bir toprakçı ve tek el backhand kullanmasıyla birçok kadın oyuncudan ayrılan bir yapıda. ipek'in ilk sette 3-4'te servisini kaptırmaması ve oradan reaksiyon verip seti 7-5 ile kapatması muazzamdı. zaten ilk sette genel olarak şiir gibi aktı. 2. sette 4-4 iken maç ne olduysa tamamen contreras gomez'in tarafına döndü. devamında o seti kaybettik ama asıl ipek özgüvenini kaybetti. yalnızca setler 1-1 olmuştu ama ipek uzunca bir süre sanki setlerde 1-0 geride ve 2. sette de durum 5-0 gibi vahimmiş gibi oynadı. bu arada contreras gomez de hiç olmadığı kadar momentumu aldı ve double break ile maçı kazanabileceği noktaya taşıdı. ipek sonrasında reaksiyon verdi ama iki yakın rakibin maçında 0-4'ten sonra reaksiyon verince yeterli olmayabiliyor. belki 3-5'e getirip baskıyı arttırabilirdi ama maçın sonunda da contreras gomez daha iyi durdu ve kaybettik maalesef. yine de ipek öz'ün son 1.5 yıldaki performansından çok umutluyum. oyun içi özgüven ve 2. servis konularının üzerine gitmesinde fayda var. sonrasında top 100'lük bir oyuncu halini alacaktır.