• 233
  aşırı politize türk toplumunun kurbanı genç bir sporcu nihayetinde, yıllar önce atılmış bir tweet için bu kadar üzerine gidilmesini anlamıyorum. bu zehirli politik atmosferden daha fazla politik tartışma ile kurtulmak mümkün değil. rıza gezi zamanı gaza gelip bir iki saçma tweet atmış, sonrasında da defalarca zaten "benim ermeni arkadaşlarım da var" sıvamasını yapmış. hakkaten ermeni ve yunan güreşçiler ile muhabbeti var öyle sandığınız gibi bir durum yok.
  zaten sırtını sağlam yere dayadığı için kimsenin desteğine ihtiyacı yok muhtemelen, kendisine acıyacak değiliz ama benim asıl canımı sürekli kutuplaşan ve karşı tarafa taş fırlatan toplum yapımımız sıkıyor. böyle yaptıkça cenahlar saflarını daha da sıklaştırıyor sadece, bunun kimseye de faydası olmuyor.

  rıza başarılı bir güreşçi, yenilmez bir kübalı efsane ile aynı döneme denk gelmese en az 2 olimpiyat madalyası olacaktı. bayrağımızı temsil ediyor, kazandığında bizim marşımız okunuyor, belki de burada kesmesini bilmek lazım.
 • 235
  ezeli kübalı rakibi lopez 4. olimpiyat altın madalyasını kazandı ve karelin'in yapamadığını yaptı. artık tarihe geçmiş durumda.

  rıza'nın ise 2 bronz 1 gümüş madalyası var ki hepsinde de kübalıya yenildi. seribaşı gibi bir uygulama olsaydı kesinlikle 3 kere finale çıkar en azından 3 tane gümüşü olurdu. bu sıklette rıza'yı 2 maç üst üste yenebilecek tek rakibi var.

  bu arada şunu da eklemek isterim. belki kimilerine "zeki" olmayabilir, belki kimilerine göre "ahlaklı" da olmayabilir ama 130 kg sıklette güreşmesine rağmen o kadar "çevik" ki isteyen gidip bir antrenmanını izleyebilir.

  siz o 2 puanlık çırpmaları yavaaaaaş yavaaaş aheste aheste yapıldığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz alttan kavrayıp çevirdiğimiz adam da 130 kg ve tüm ağırlığını yere veriyor bir anda çevirmeniz gerekiyor. veya suplex atabilmeniz için ister istemez çevik olmanız gerekiyor.

  4 dünya 10 avrupa şampiyonluğu olan güreşçi. en azından türkiye için 1 olimpiyat altını alması gerekli.
 • 236
  her gün bir doz politik doğruculuk. politik yorumlar yüzünden yine halkın suçlandığı bir konunun öznesi milli sporcu. insanlar zehirli politik yorumlar yapıyorsa bu bünyelerine fazla geldiğinden olamaz mı? topraklama yapamıyoruz maalesef. politik olmayalım, geçim zor dedikçe “telefonu çıkra” tepkisiyle karşılaşılan bir toplum bu. önceden iki ucu b*klu değnek iken artık değnek komple b*oka battı.

  şunu da ekleyeyim detay amacı ile; sen her nefesinden vergi alırsan ve hayat pahalılığı her saniye giderek artarsa, her açıklamanda “aman allahım bu kadar olamaz” dedirtiyorsan, bu insanların da bu fikirleri belirtmeye hakkı olmalı. ha kimi twiti yüzünden eleştirilir, kimi twiti yüzünden sincan cezaevinde konuk edilir.