• 39
  aslında çok bi şey oynamıyor benim gördüğüm kadarıyla, bok atmak için söylemiyorum. beşiktaş'ın elindeki dominant orta sahanın ve aboubakar'ın kaymağını yiyor.

  bazı arkadaşlar var, diyorlar ki fatih terim transfer istiyor, elalem rıdvan'ı ersin'i 11'e yazıyor falan. neden hiç düşündünüz mü?

  beşiktaş'ın orta sahasında atiba gibi bi güç var, istediğiniz kadar 50'lik falan diye dalga geçin. aklıyla futbol oynayan bir profesyonelden bahsediyoruz. bizde muadili olmayan sert orta sahaları var, de souza. daha bunun üstüne mensah var, dorukhan var, oğuzhan var.

  bizde iste origini orta saha diyebileceğimiz bir taylan, bir de etebo var. hadi bir de saydın belhanda'yı say, ki belhanda'nın faydadan çok zararı var.

  bizim tandemimiz de, beklerimiz de beşiktaş'tan iyi. hedeflediğimiz yer ligde orta sıralar olsaydı hedefimizin üstüne çıkardık bu yıl, 7., 8. falan olurduk.

  ama hedeflediğin yer şampiyonluksa, takım savunman iyi olacak. takım savunmasının başladığı yer forvet hattıdır. adamlar aboubakar'la tüm defansif hattı sırtında taşırken, senin diagne topu ikinciye dürttüğünde kaybediyor. adamlar adam yiyen orta sahalarla oynarken, sen sürekli top kaybeden ve adamını kovalamayan belhanda ve çıtkırıldım bir arkadaş olan etebo'yla oynayabiliyorsun, ya da devşirme oyuncularla. tek elle tutulur tarafın taylan, ki onun da ana görevi top kazanmak, pas arası falan olmamalı aslında.

  haliyle senin tandeminin ve beklerinin üstüne binen yük rıdvan'ın üstüne binse, şu ana kadar çoktaaaan kötü bek ilan edilmişti.

  ama futbolun tüm parçalarını ayrı ayrı değerlendiren arkadaşlar, hemen diyor ki aman adamlar rıdvan'ı çıkardı biz neden süleyman luş'u çıkarmıyoruz. çünkü senin takımın buna uygun değil, takım savunması yapacak gücün yok, bu kadar basit. ve çözmen için de transfer yapman gerek.
 • 40
  kendisinin savunma performansını 2012'deki semih kaya'ya (melo ve ujfa'nın olması hem kendisine güven veriyor hem de eksiklerini tamamlıyordu) benzetiyorum. vida ve josef'in tamponlarıyla savunmada sırıtmıyor. oyun bilgisi geliştikçe ve güçlendikçe daha da iyi olacaktır. tahminim milli takımdaki sol bek yokluğunda kendisini avrupa şampiyonası kadrosunda göreceğiz.
 • 41
  ben izlediğim maçlarda kendisinin bir numarasını görmedim. iyi oynayan oturmuş bir takımda sırıtmadan oynar doğru fakat takım gününde olmadığı zaman extra koyacak bir meziyeti yok gibi görünüyor.

  umarım ben yanılırım. ülkemizden böyle oyuncular çıktıkça avrupa piyasasındaki kötü tecrübelerimiz düzelecek takımlarımız da altyapılara neden önem vermeleri gerektiğini anlayacaklar.

  mesut, caner, gg, serdar aziz gibi oyuncular sahada olacağına taylan, rıdvan, güven, okan, ersin gibi çocuklar değerlensin ligimizde. bu adamlar oynadıkça futbol sahalarındaki gerginlik ve sahtekarlık da azalıyor.
 • 42
  bu çocuk abdullah avcı tarafından hiç edilecekti ki ondan kurtuluşu, kariyeri için önemli bir an oldu.

  2019-20'de ne zaman iyi oynasa takımdan kesildi, yerine caner oynatıldı.

  2020-21'de biraz zorunluluk, biraz da sergen'in güveniyle oynamaya başladı. oynadıkça da ürkek halini attı, maç tecrübesi kazanmaya başladı.

  kısa zamanda avrupa'ya geçiş yapmasını isterim rakip olsak dahi. burada kalırsa bir yerden sonra geri gidecektir.
 • 43
  ligimiz için gayet yeterli bir sol bektir. rıdvan'ı andrew robertson ile alaba ile falan mı karşılaştırıyoruz acaba ? mesela sarrachi kadar bindirir kendisi, sarrachi kadar ayakları iyidir, sarrachi kadar savunma yapar, sarrachi'den iyi orta açıyor bana göre. sarrachi'yi almak istesek 5m euro vereceğiz. kendisi beşiktaş için bedavadır.