• 4410
  kendisinin yorumlarından an itibari ile ciddi bir çıkarım yapacağım televizyon insanı.

  bakın bu adam hep sinsiydi, hep objektifim derdi ama aslında fenerbahçe yanlısı yorumlar yapardı. bu da biraz normal, insanın doğasında var. bazen ipin ucunu kaçırıyordu gerçi ama iyi yorumculuk yaptığı dönemler oldu. biz de fenerbahçe yenildiğinde kendisini keyifle izliyoruz yıllardır bu bir gerçek.

  ama bakın yaklaşık 1 yıldır bu adam sadece hakem konuşuyor, mhk konuşuyor. yıllardır rıdvan’ı takip ederim, zokora’nın emre’nin hayalarına vurduğu maç hariç bütün program hakem konuştuğunu son 1 yıla kadar görmedim desem yeridir.(o maç çok haklıydı)

  ancak işler değişti son dönemde. açın 23 şubat 2020 tarihinde kadıköyde 1-3 kazandığımız maç sonrası yorumlarını dinleyin. durmadan galatasaray hakemle kazanmadı haketti ‘ama’ diyerek başlıyor konuşmaya . tam 1 saat hakem konuşuyor. söylediği şeyler hep altı boş, sonuca etki etmeyen şeyler ama bütün program hakem konuşuyor.

  açın 28 kasım 2020 rize deplasmanında 0-4 kazandığımız maçı. tüm cümlelere hakemin galibiyette payı yok galatasaray hakederek kazandı ‘ama’ diye başlıyor tam 45 dakika hakem konuşuyor.

  29 kasım 2020 fenerbahçe beşiktaş maçının sonrasında yaptığı programın tamamında da neredeyse hakem konuştu. bunlar benim denk geldiklerim aklıma gelenler.

  şimdi geliyorum tespite. bence bunun bir sebebi var. fenerbahçe’nin ali koç yönetimi mhk’yı ele geçiremiyor. bunlar transfer yapmak istedikleri futbolcuların oynadığı takımların yönetimlerini dahi ele geçirdiler. özellikle bu yıl rıdvan’ı emre’si acun’u erol’u volkan’ı anlaşabildikleri, paralı, nüfuzlu tüm fenerbahçeliler irtibat halindeler ve fenerbahçe’yi şampiyon yapmak için tüm kozlarını oynuyorlar. ancak bence zorlu toplantıları da daha sonra basında çok konuşulmayan ali koç-mhk toplantıları da fenerbahçe’nin mhk’ya ele geçirmesine yetmedi. ve bu yüzden çok sinirliler, kendileri henüz mağdur edilmeden bile mağduru oynuyorlar. rıdvan’ın her maç sonu neredeyse tüm programı hakem konuşmaya ayırmasının yegane sebebi bence bu.