• 87
  red bull tarafından kusursuza yakın yönetilen bir proje takımı. yaş ortalaması 22. piyasa değeri 174 milyon euro. en değerli oyuncuları 20 milyon euro değerindeki nicolas seiwald (21), luka sucic (20) ve benjamin sesko (19). seiwald ile sucic altyapıdan yetişme, sesko ise 2.5 milyon euro'ya alınmış.

  bu sezon brenden aaronson'ı 33 milyon euro'ya, karim adeyemi'yi 30 milyon euro'ya, mohamed camara'yı 15 milyon euro'ya, rasmus kristensen'i ise 13 milyon euro'ya satmışlar.
  bu oyuncuları toplam 28 milyon euro'ya almışlar, 91'e satmışlar. aradaki fark 63 milyon euro.

  aynı dönemde 28 milyon euro'ya 4 yeni oyuncu almışlar. bunlar 18 yaşındaki lucas gourna-douath ile karim konaté, 21 yaşındaki strahinja pavlovic ve 23 yaşındaki fernando dos santos pedro.

  geçtiğimiz sezon sadece patson daka ve enock mwepu'dan 50 milyon euro kazandılar. arada mergim berisha'yı da 5 milyon euro'ya fenerbahçe'ye kitlediler.

  salzburg, red bull tarafından 2005 yılında satın alındı ve son 10 yılda büyük bir yükseliş yaşadılar.
  2014'ten bu yana gelen-giden oyuncu tablosunu karşılaştırdığımızda tam 375 milyon euro kâr ettiler. bunu da avusturya ligi'nde oynayarak başardılar.

  son 10 sezonda 8 şampiyonlukları var. 2014'te uefa avrupa ligi son 16 turu, 2015'te son 32 turu, 2018'de yarı final, 2022'de şampiyonlar ligi son 16 turu başarıları var.

  neredeyse her sezon en önemli oyuncularını satarak yerlerini yenileriyle dolduruyor ve ligde şampiyon olup, avrupa'da boy gösteriyorlar. avrupa'da oynamak, potansiyelli oyuncularını vitrine çıkarmak için bir araç.

  2018 yılında 16 yaşındaki karim adeyemi'yi 10 milyon euro'ya, 18 yaşındaki erling haaland'ı 8 milyon euro'ya aldılar. haaland 22 maçta 28 gol attıktan sonra 20 milyon euro'ya dortmund'a gitti.
  haaland'ın yerini alan adeyemi geçtiğimiz sezon 23 gol atınca, manchester city'e giden haaland'ın yerine, 30 milyon euro'ya dortmund'a transfer oldu.
  bu sefer de 2.5 milyon euro'ya gelen 1.94 boyundaki benjamin sesko formayı aldı ve sezona çok iyi bir giriş yaptı.

  red bull salzburg ilk yıllarında yüksek bonservisli transferler yapmıyordu.
  ilk 14 sezon da harcadıkları bonservis 106 milyon euro. yani sezon başına ortalama 7,5 milyon euro.

  merak edip, bizim son 14 transfer sezonumuza baktım.
  harcadığımız toplam bonservis 355 milyon euro. yılda 25 milyon euro. oyunculara verdiğimiz yüksek ücretli kontratlar da cabası.

  rb salzburg'un maaş bütçesi ne kadar biliyor musunuz? 11 milyon euro. evet yanlış duymadınız ve bu brüt maaş yani vergiler de dahil. bir anadolu takımı bütçesi.
  takımın en değerli oyuncularını yazmıştım. bunlardan benjamin sesko yılda 260 bin euro, luka sucic 230 bin euro ve nicolas seiwald ise 50 bin euro'ya oynuyor.
  bakın bu üç oyuncunun toplam piyasa değeri 60 milyon euro. maaşları toplamı ise 500 bin euro'dan biraz fazla.

  galatasaray'ın türkiye sınırları içerisinde bu işi yapması imkansız. ama eğer söylenildiği gibi florya'dan elde edilecek gelirle borçlar sıfırlanır, kemerburgaz'a kaliteli tesisler yapılırsa, belçika & hollanda gibi ülkelerde futbol takımı satın alarak bu işe soyunabiliriz.

  red bull'un formula'dan motor sporlarına kadar birçok takımı olduğunu belirteyim. yanlış bilmiyorsam 45 takıma sahipler. 8 tane futbol takımına sahipler.
  bu ölçekte bir iş yapmak o kadar da kolay değil yani. ama bu kadarı olmasa da olur.

  bugün valentine ozornwafor bile bir noktada değerlenebiliyor. iyi bir gözlemci ağı, iyi bir plan ve fırsat transferleri ile galatasaray'a oyuncu yetiştirir, değerini bulan oyuncuları satarak yüksek gelirler elde edebilir, böylece daha potansiyelli transferler yaparak çarkın dönmesini sağlayabiliriz. teminat erden timur.
App Store'dan indirin Google Play'den alın