• 6080
  galatasaray'ın as santraforu. çok tartışılıyor. eleştirmekte ya da savunmakta haklısınızdır belki bilmiyorum.

  zaten sorun falcao'nun kalması ya da gitmesi değildir. sorun o giderse onun yerine kimsenin gelmeyeceğinin üç aşağı beş yukarı belli olmasıdır. çünkü sorun, gomis'i yerine iki forvet almak vaadiyle gönderen, ama bunu başaramayan, 6 ay takımın forvetsiz oynamasına yol açan, üstüne diane ve mitroglou gibi iki tane son gün panik transferi ile günü kurtarmaya çalışan ve üst üste 5 transfer sezonundan beri taraftarını sinir krizlerine sokan yönetimdir. daha doğrusu yönetimin bir bölümüdür.

  şurada euro olmuş 10 lira. pandemi var. transfer süresi aşağı yukarı 1 ay. bu koşullar altında falcao'yu gönderirsek, geçmiş tecrübelerin ışığında %95 oranında elimizde sadece diagne kalacak ve 21 lig maçını diagne ile oynamak durumda kalacağız. kafası atarsa antremandan kaçıp dünya seyahatine çıkma ihtimali hiç de az olmayan digne ile.

  o yüzden mayıs ola hayrola demek daha mantıklı sanki. ne de olsa gomis'ten ağzı yanan falcao'yu üfleyerek sahaya sürermiş.*
 • 6081
  gitmesinin devre arasinda yerine transfer yapilmasa dahi (bir pandemi daha baslamadigi surece) ligin ikinci yarisinda sorun olacagini dusunmuyorum.

  bu sene forvetteki isme bagimli bir takim degiliz, kim oynarsa oynasin bir sekilde pozisyona giriyoruz gordugumuz kadariyla.

  giderse yerini doldurmak gerekli midir, yuzde yuz gereklidir.
  yalniz ligin devre arasinda nitelikli oyuncu transfer edebilmek nadiren yapabildigimiz bir sey. transfer yaparsak yine yuksek ihtimalle nicelik olarak takima birisini katabiliriz. o da ne kadar katki verir, alisana kadar bize puan olarak olumsuz etki eder mi, yine hep soru isaretleri.

  1. diagne
  2. babel
  3. ali yavuz kol ve gelirse onyekuru (onyekuru'nun daha once ileri ucta denenmisligi var yanlis hatirlamiyorsam)
  4. ogulcan

  gitmesi halinde bir mandzukic vb getiremeyeceksek, en fazla bir andone vb oyuncu transferi yapabileceksek bu isimlerle devam etmek bana daha guvenilir geliyor.
 • 6084
  gerçekten çok ilginç bir futbolcu.

  muslera'nın ayağı kırılmadan önce de falcao, kendisine özel hazırlanan program ile antrenman yapıyordu.
  muslera'nın kemikleri kaynaştı, oynayacak kıvama geldi ama falcao hala kendisine özel hazırlanan program ile çalışıyor.*

  kendisine özel hazırlanan programlardan para alsak, şimdiye maliyetini çoktan çıkarmıştık.
 • 6087
  bir anket yapılsa ve son 20 yılın en iyi forvetleri sıralansa falcao ilk 5'e girer tahminen. fakat olmadı mı olmuyor. sakatlık, yaş, sosyal yaşantı vs. derken uyuşmadı bizimle. ocak ayında bonservisli ya da bonservissiz kendisini elden çıkarmaya bakmalıyız. hem maaş bütçemizi hem de kadroyu rahatlatır. alternatifi maalesef diagne ama mecburuz. babel, ali yavuz kol ve oğulcan o bölgede oynarlar. günlerce gelmesini beklediğimiz adam gitsin diye gün sayıyoruz. hayat da böyle bir şey maalesef.
 • 6090
  kendisi bir imza transferiydi, gelişini futbol bütçesinden değil de marketing bütçesinden düşünmek lazım. biraz tuzlu oldu tabii ama gelecekte aa falcao da galatasaray'da oynamıştı tabii falan dedirtecek muhtemelen. umarım ileride "... kolombiyalı yıldızın, eski galatasaraylı falcao'yla telefonda konuştuğu, falcao'nun ona 'hiç düşünmeden git, galatasaray taraftarı bir harikadır' diye yanıt verdiği öğrenildi" gibi haberlerin öznesi olur.
 • 6091
  giderek nefret objesi halinde gelen, takımımızın en kariyerli futbolcusu. kendisine neden bu kadar yüklenildiğini anlamıyorum. yüksek ücret alıyor ve sakatlıklar sebebiyle maç kaçırıyor, bunların hepsi tamam ama zaten durumu bundan fazlasına el veriyor olsa yolu bizim lige düşmezdi. bu tür kariyerli ancak yaşlı oyuncuların, futbol dışı sertliğin çok fazla olduğu bizim ligde sakatlık sorunları yaşamaları da yaşları gereği sakatlık sonrası dönüşlerinin uzaması da normal. tüm bunlara bir de motivasyon sorunu ekleniyor, bu tür oyuncuların motive olması için her sezon avrupada olmak ve iddialı olmak gerekiyor. ben herşeye rağmen sezon sonuna kadar falcao'nun takımda kalmasını isterim. maç sayısının fazla ve hastalık sorununun da olduğu bu sezonda sadece diagne ve babel ile devam etmek büyük risk olur. falcao'dan verim almanın yollarını aramak, sezon ortasında alıcı aramaktan daha mantıklı olur.
 • 6092
  kendisi gidip yerine taylan'ın yükünü hafifletecek bir orta saha transferi gelirse şampiyonlukta 2-3 adım öne geçer, maddi olarak da rahatlarız. umuyorum ki artık hepimiz bu tür gösteriş transferlerine olan hevesimizi bitirmişizdir. ben de günlerce gelmesini beklemiştim ama şimdi kendime bakıyorum ki; falcao'nun gidişini dört gözle bekliyorum. artık hedefimiz genç ve başarıya aç oyuncular olmalı. takımda da bu tür kaliteli oyuncu sayısı 2'yi geçmemeli. çünkü avrupa'nın düşük bütçeli takımları aradan sıyrılıyorlarsa genç ve dinamik kadrolarından ötürü bunu başarıyorlar. en büyük örneği de glasgow rangers. 2-3 yetenekli oyuncunun etrafında fiziksel olarak iyi durumda olan makina gibi adamlar var. sonuç da ortada. kendi ligini domine ediyor ve avrupa'da da dolu dizgin devam ediyorlar.
 • 6096
  gitse de gitmese de diagne'deyiz, o yüzden ülkenin şu halinde daha fazla maaş yükü çekmeden gönderelim. bu kadar para alıp hiç oynamamak nasil bir kafa acaba? ağır sakat olsa miami de almazdi. bence oynamak istemiyor abd'ye gideceği için.
  ben son derece soğudum kendisinden. kimse yerine alinmasa da diagne, oğulcan, akbaba, babel vs derken bir şekilde idare edileceğini düşünüyorum. zaten kadromuzda varken de yok, o yuzden farketmeyecek gidisi.
 • 6097
  bizim neyimize falcao...
  eve besleyemeyeceği, giderini karşılayamayacağı evcil hayvan alan fakir gibi hissettim kendimi...

  falcao beslemek bizim çapımızı aştı aga. uzaktan bakınca çok afili duruyordu ama bizim işimiz değilmiş.

  işin kötüsü kimseyi de suçlayamıyoruz çünkü direk suçlu biziz (taraftarlar)...

  yönetimler ve hocalar hata yapar da taraftarlar yapmaz mı? yaptık işte kulübe an itibariyle 7-8 milyon euro soktuk. dua edelim de devre arasında kendine bir yer bulsun yoksa zarar büyüyecek.

  taraftarlar olarak falcao’nun zararını karşılama sandığı kurmamız lazım.