• 5127
  müthiş bir şekilde elimizde patlamış futbolcudur. tamam oynadığı dakika başına en çok golü kendisi atmış olabilir ona bişey demiyoruz ama büyük beklentilerle alınan bir futbolcu 10 maç oynar 24 maç oynamazsa amasız fakatsız elde patlamıştır. cl'ye bu performansla yüksek ihtimalle de kalamayacağımızı varsayarsak bütçenin rahatlaması için 2020 yazında ilk elden çıkarmamız gereken isim kendisidir. feghouli, belhanda, mariano da yol vermemiz gereken diğer isimler. başka vardır mutlaka da aklıma gelmedi şimdi.
 • 5130
  galatasaray'ın transfer hedefinin veya planının artık şu olmayacağını veya olmaması gerekliliğini bize göstermiştir; geçmişinde ciddi sakatlıklar bulunan, 34 yaş ve üzeri, yıllık en az 5 milyon euroya mal olacak futbolcu alınmamalı.

  öncelikle bizim yıldız santrafor peşinde koşacağımıza "gerçekçi bir oyun planı" peşinde koşmamız lazım. transfer politikasını da bunun üzerine oluşturmamız lazım. nedir o mesela?

  mesela bir mevkiye bir oyuncu alırken onun ikamesini de almamız lazım. şöyle örnek vereyim, pivot santrafor ile oynayacaksak eğer onun yedeği de yine pivot özellikli bir santrafor olması gerekir. iki tane hızlı kanat ile oynayacaksak onların yedeği de yine iki tane hızlı kanat olmalıdır. basit ama gerçekçi bir plan. tek bir oyun planımız olsun ama istikrarlı olsun.

  tek bir oyuncuya eşek yükü ile para bağlamaktansa bol alternatifli ve oyun planına hizmet eden bir takım kurmak olmalıdır bizim amacımız.
 • 5131
  kendisi ve lemina hakkında sezon başında bir yazı yazmıştım. (bkz: radamel falcao garcia/#2791155).

  özetle demem odur ki, biz milyon eurolar verdiğimiz bir futbolcudan sezonun yüzde 80-90ında faydalanmak zorundayız.

  oynadığında ne kadar iyi oynadığıyla da ilgilenmiyorum. sezonun yarısını kaçırdı, planlama yapmanızı imkansız hale getirmesini geçtim boşuna verilen milyonlar bunlar.

  umarım şu ffp cezası bittikten sonra böyle transferler yapmayı bırakırız.
 • 5134
  gidecekse bir an önce kesinleşmesi, kalacaksa da mundar edilmemesi gereken futbolcumuz. bunu çok kez söylediğimin farkındayım. ancak tekrarlamak önemli. zira kendisi bonservisli oyuncumuz ve bizim ffp cezamız var.

  verilen paranın karşılığını vermediği çok aşikar. bunun tartışılacak tarafı yok. her ne kadar maç başına 0,5 gol ortalaması ile oynamış olsa da oynadığı maç sayısı çok az. ama diğer taraftan kendisini makul şartlarda gönderemezsek ve üstünde aşırı bir tepki oluşturursak kaybeden yine biz oluruz.
 • 5135
  onca senenin yoğunluğu ve yorgunluğu artık ne yazık ki tam kapasitede verim sağlamasını engelliyor. hala çok üst düzey olan ve sürekli baskılı hücum yapan kulüplerde oynar, ama tasarruf modunda yedekten oyuna girer, daha az maaş alır, kurtarıcı değil de ikinci forvet olur. ama bizim için bu ihtiyaca göre fazlasıyla lüks bir forvet olur. dilerim bir alıcısı olur da tatsızlık çıkmadan vedalaşılır. napalım bu sefer yıldız işi tam istenilen tadı bırakmadı. umarım bu durumdan hepimiz gerekli dersi çıkarırız.
 • 5136
  çok gülüp dalga geçtiğimiz rvp’nin istatistikleri şu şekilde:
  2 sezon, 36 gol 7 asist. 83 macta 55 ilk 11.
  şimdi diyeceksiniz ki “9 golü zaten türkiye kupası’nda, diğerleri de anadolu takımlarına vs”
  tamam da ben razıydım bunlara zaten? bize bari türkiye kupası getireydi de uefa avrupa ligi cepte olaydı. ya da anadolu takımlarına sallasaydı ikişer üçer de yok 6 saniye kuralıymış, yok şuymuş buymuş diye puanları dağıtmasaydık.

  eğer falcao seneye de bu ortalamayla devam edecek olursa maalesef rvp’nin yarısına ancak ulaşıyor iki sezonda.
  insanı üzen ve hayal kırıklığını üst seviyede yaşatan santrfor. nasıl ki rvp, fb’nin ekonomisini alt üst etti umarım falcao da bizi bitirmez. seneye cl’ye gidemezsek o maaşı nasıl öderiz yemin ederim içim daralıyor.
 • 5138
  falcao, fenomen bir oyuncu ve sağlıklı bir falcao'nun ne kadar iş yapabildiğini oynayabildiği kısa sürede gördük. eğer bizle devam edecekse umarım bu sakatlık belasından kurtulur, eğer elden çıkarılacaksa da yolu açık olur.

  benim burada laf etmek istediğim, her transfer döneminde yüksek ücretli oyuncu transferleri konusu olunca yapılan " şampiyonlar liginde bir gol atar bütün maliyetini çıkarır" şeklinde yapılan yorumlar...

  demek ki neymiş bütçe planlaması ve yatırım yaparken "şampiyonlar liginde bir gol atar bütün maliyetini çıkarır abi" şeklinde bir yaklaşım uygulamamamız gerekiyormuş...

  ufak hatırlatma: şampiyonlar ligi 2019-2020 sezonunda galatasaray grup maçlarında sadece 1(yazıyla bir) gol attı. onu da adem büyük attı....
 • 5139
  (bkz: 8 temmuz 2020 alanyaspor galatasaray maçı)
  bu akşam forma giyecek adem büyük, eğer kalan maçlarda 4 gol bulabilirse kendisiyle ayni istatistiğe ulaşmış olacak. 2020-21'de de bizle olması şiddetle muhtemel o yüzde motivasyonunu düşürmemek ve bir an önce sağlık sorunu neyse onun üstesinden gelmek gerekiyor. daha 3 yıllık kontratın 2 yılı kapı gibi önümüzde. kimse de bu maç sayısıyla o paralara almayacaktır. moral bozmadan devam edelim yola. takımda olması her türlü artı puandır.