• 1869
  https://twitter.com/...318789615943681?s=21

  adam senelik 400 bin euro kazanıyor, 10 asist yapıyor, 2-3 gol atıyor, buna rağmen özür diliyor.

  ömer senin özür dilemene gerek yok. asıl özür dilemesi gerekenler senelik üçer, dörder, beşer milyon euro kazananlar. bu taraftardan sana ne kötü bir söz gelir ne de serzeniş. 2019-2020 sezonunda (muslera'yı saymıyorum) takımın en iyisi sendin. canını dişine taktın, terinin son damlasına kadar mücadele ettin. benim hakkım sana helal olsun.
 • 1870
  klüplerin, basının, oyuncuların ve taraftarların en büyük yanılgısı her defasında sayısının 30 milyondan fazla olduğunu iddia ettiği taraftar kitlesini içerisindeki belki binlerle ifade edilecek kitlenin eylemleri üzerinden yargılamasıdır. bugün galatasaray'ın taraftar sayısına 30 milyon demeyelim de 10 milyon diyelim. bu taraftarın binde biri 10 bin kişi eder. 10 bin kişinin fikirleri ile kalan 9,990,000 kişinin fikirlerinin farklı olduğunu varsayalım (ki sadece şu sözlükteki farklı görüş oranı bile bırak %0.1'i %20'den fazladır). galatasaray maçı kaybetti, bu 10 bin kişiden 1000'i florya'ya veya havaalanına gitti 5000'i sosyal medyadan küfür etti, diğer taraftar grubundan da 50,000 kişi destek mesajı yayınladı veya üzüldüğü için bir şey yazmadı. bu durumda sosyal medyada rakipler başlıyor, "dün övdüğünüz adama bugün sövüyorsunuz, galatasaray taraftarı da iki yüzlü"; medya başlıyor "galatasaray taraftarından takımına protesto, öfke". arkadaş 10 milyonluk bir grup içerisinde hiçbir şeyi beğenmeyen, her şeye muhalefet eden minimum 100 bin kişilik bir grup olması doğadır. karşısındakine sadece hakaret etmeyi bilen cahil ve saygısız insanlardan da her taraftar arasında vardır. hatta fenerbahçe'nin bu profildeki taraftarları medyada bizden daha çok yer alır. sosyal medya bu ve benzeri profiller yüzünden çöplüğe dönüyor zaten.

  kısıtlı profiller üzerinden tüm taraftar grubunu eleştirmek, bu tip insanları dikkate alıp cevap vermek bile zuldür. bir oyuncunun kendisini futbolu üzerinden eleştirmek başka, ailesinin kötü olmasını isteyecek kadar nefret etmek başka bir şey. ben bunu dileyecek adamı galatasaray taraftarı olarak saymıyorum. oyuncular da dikkate almayıp cevap bile vermemelidir. çünkü bu profil hayatlarının her yerinde karşılarına çıkacaktır.