resim
Olimpiu Vasile Moruţan
Takım:Pisa
Mevki:On Numara
Yaş:23
Boy:1.73
Uyruk:Romanya
 • 1604
  takımımızın rumen kanat oyuncusu.

  geçen sezon* iyi oynadığı maçlar oldu, kötü oynadığı maçlar oldu. özellikle oynadığı bir 31 ekim 2021 galatasaray gaziantep fk maçı var ki adeta mest etmişti herkesi.

  morutan'ın yetenek ya da karakter olarak bir sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum. kendisinin sıkıntısı mental gibi duruyor. galatasaray gibi baskının olduğu ve sırf 'rumen' olduğunuz için hakkınızda çeşitli manipülasyonların döndüğü bir yerde zaten pek de başarılı olamazsınız.

  bu sezon* özelinde ise kendisi hakkında alınan en doğru karar kiralık olarak takımdan ayrılmasıydı. ve yine verilmiş en iyi karar da memleketimin takımı olmasına rağmen nefret ettiğim, bir dönem fb, şimdi bjk borazanlığı yapan sivasspor'a kiralanmamasıydı.

  geçen sene kazandıkları maçtan sonra attıkları muslera twiti, rızanın* her kaybettiği maçtan sonra galatasaray hakkında konuşması, başkanlarının fanatik fbli olması(pendikspor maçından sonra tesisleri basıp futbolcuları dövecek kadar hatta) vs. değil benim için mesele. herkes hatırlar sivasspor'un şampiyonluğa oynadığı bir 2008-2009 sezonu vardı. ilgili sezonda sırf fb şampiyon olsun diye kendi şampiyonluğundan vazgeçmişler ama başaramadıkları için bjk şampiyon olmuştu.* sivasspor'a ta o zamandan beri kinim var. şike vs. olaylarına girmiyorum bile.

  morutan konusuna gelecek olursak iyi ki sivasspor'a kiralanmadı. isterse 1 milyon bile kazanamayalım hiçbir oyuncumuzdan ama nefretlik takımlara*vermeyelim. pisa'da yedeğe düşmüş olabilir ama her türlü kendisinden kurtuluruz bu kadar sıkıntıya düşülmesin. kendisi ve cicaldau ne ilk yanlış ne de son yanlış transferlerimiz olacak. bu oyuncuların bu kadar üstünde durulmasına da anlam veremiyorum.

  not: benim için yanlış transferler değil, denenebilir bir risk.
App Store'dan indirin Google Play'den alın