resim
Okan Buruk
Görev:Teknik Direktör
Takım:Galatasaray
Yaş:48
Uyruk:Türkiye
 • 2332
  mevcut koşulda takımın başına getirilecek en doğru aday kendisidir.

  burası küstüm senle programı değil. galatasaray spor kulübü... bu kulübe çoğu insan bi şekilde yanlış yapmıştır fatih terim bile. her şey unutuldu affedildi, kol kırıldı yen içinde kaldı.

  kendisi bu kadar hevesliyken ve gerek şampiyon apoleti gerekse anadolu kulüplerinde gösterdiği başarıdan dolayı o makamı hakediyor. torrent'in hakettiği yerde en az elli kere hakediyor. ilaveten gelir de başarılı olursa sadece fatih terim varken şampiyon olabiliyoruz algısından da kurtulmuş oluruz. fatih terim bence bu kulübün en büyük efsanelerinden biridir. hiçbir zaman unutulmayacak. bir daha kimse onun yakaladığı başarıları da yakalayamayacak ama her güzel şeyin bir sonu var.

  yeni sezona okan buruk ile girip bir umut bir kan değişikliği yakalamalıyız.
 • 2333
  en sonda söyleyeceğimi en başta söyleyim: fazla beklentiye girilmemesi gereken teknik adam bana göre. bu ligde şampiyonluk yaşamak ya da anadolu takımlarına belli bir eşik atlatmak ise kıstas okan buruk ne bunun tek örneği ne de son örneği olacaktır. üstelik aldığı şampiyonluğun hepimizin malumu pek normal olmayan pandemi dönüşünde ve başakşehir başında alındığı da gerçek. evet baktığımızda bir başarı karnesinden söz edilebilir mi tabii ki evet ama okan buruk gelecek ve galatasaray'ı tekrar üst üste şampiyonluklara ve avrupa başarılarına taşıyacak demek bence şu an için çok ama çok iyimser bir tahmin. ben karşı değilim gelmesine ama çok da ısrar edilecek bir hoca olduğunu düşünmüyorum. başarısız bir periyot geçirmesi halinde kolay kolay ısrar edelim bu seneyi yakalım diyeceğimizi de sanmıyorum. bu kadar şampiyonluğa aç olduğumuz yeni sezona girerken soru işaretleri bence bir hayli fazla kendisi için. umarım kendisi ve bizim için hayırlı olur.
 • 2334
  calistirdigi her takimda istisnasiz golculeri hep ön plana cikarabilen bir hocadir. yevhen seleznyov, vedat muriqi, muhammet demir, enzo crivelli, adis jahovic, umut nair vs. hepsini parlatti.

  simdi gelirse elinde bu yukaridakilerden cok daha potansiyelli bir forvet olacak. mostafa mohamed! bir de umut bozok’u katabilirsek, gomis, mostafa, umut ile korkutucu bir forvet hattimiz olur.

  edit: diagne’yi unutmusum. form tutarsa neler yapacagini biliyoruz.
 • 2335
  son 28 yılda 17 tane teknik direktör değiştirip bunlardan sadece 5 tanesi ile süper lig şampiyonu olan bir takım için adına hala şüphe ile yaklaşılması, kendisinin cepte bekletilmesi, olur mu olmaz mı diye düşünülmesi kulübün idari yönden ne kadar vasıfsız yönetildiğinin kanıtıdır.

  başarılı olur ya da olmaz ayrı ama torrent kadar şu kulüpte hakkı yoksa yazıklar olsun.
 • 2341
  8 yıllık teknik direktörlük kariyerinde, yani daha henüz kariyerinin ortalarına yeni giriş yapmış olan 48 yaşında bir isim olmasına ve bunun da üstüne cv'sinde daha 4 büyüklerden biri bile olmamasına rağmen 1 süper lig şampiyonluğu ve 1 türkiye kupası kazanmış bir teknik direktördür. benim de gözlemlediğim, kendi kurmadığı kadrolardan bile optimum verimi alabilen bir teknik direktör olduğu, özellikle akhisar ve başakşehir maceralarında bunu gördük. eski galatasaray futbolcusu olduğunu ve uzun süredir galatasaray'dan teklif bekleyip diğer teklifleri reddettiğini de düşünürsek, kesinlikle bir şansı hak ediyor.

  başarılı olur ya da olamaz kimse müneccim değil, ama şu yukardaki tabloda kendisinin bir şansı hak etmediğini söylemek, sadece boş medya gazlaması olduğunu, neden parlatıldığını anlaşılamadığını falan söylemek abesle iştigalden başka bir şey değil. bize gelmeden önce kariyerinde daha önce hiçbir somut başarı bulunmayan hamza hamzaoğlu *, riekerink, igor tudor, torrent gibi isimlere bu kadar şans verildiyse kendisi de en azından o kadar şansı hak ediyor. çok da tartışmaya açık bir konu değil bu. kimse gelsin kulübün tapusunu alsın, 5-10 sene kalsın demiyor. gelsin bir görelim, deneyelim derdinde herkes. yapamazsa, başaramazsa daha önce deneyip, başaramayıp gidenler gibi kendisi de gider. daha neyine karşı çıkılıyor anlamak mümkün değil. evet, her genelgeçer fikir doğru değil. yanlış çıkan genelgeçer fikirler de gördük örneğin falcao vs. gibi. ama bu demek değil ki herkes istiyorsa o şey kesinlikle yanlıştır. denemeden de bilemeyiz bazı şeyleri. kağıt üstünde çok mantıklı duruyor okan buruk hamlesi ve kesinlikle bir şans vermeye değer şu aşamada. sezonu 13. bitirdik, kimse galatasaray'ın kapısında yatmıyor beyler teknik direktör olabilmek için. ayakların yere basmasında fayda var.
 • 2342
  sergen yalçın'ın, beşiktaş'a gelmeden önce anadolu takımlarını küme düşmekten kurtarmak ve zaman zaman seyir zevki yüksek futbol oynatmaktan başka somut bir başarısı yoktu. sırf beşiktaş kulübünün efsanesi olduğu için taraftarları istedi ve geldikten sonra fazlasıyla destek oldular. sonuçta da 2020-2021 sezonunda hem süper lig hem de türkiye kupası kazandılar.

  okan buruk da sergen yalçın gibi anadolu takımlarını küme düşmekten kurtardı ve zaman zaman seyir zevki yüksek futbol oynattı. ancak, üstüne bir de 2017-2018 sezonunda akhisar ile yarı finalde galatasaray'ı, finalde ise fenerbahçe'yi geçerek türkiye kupasını kazandı. 2019-2020 sezonunda da başakşehir ile şampiyon olurken, bir de avrupa ligi'nde son 16'ya kaldı.

  2020-2021 sezonunda ise ligde beklentilerin çok uzağında kalmasına ve sezonu tamamlayamamasına rağmen; psg, manchester united ve leipzig'in olduğu şampiyonlar ligi grubunda gurur duyulabilecek bir oyun ve mücadele izletti. özellikle, 4 kasım 2020 başakşehir manchester united maçını berkay, aleksic ve irfan can üçlü orta sahasıyla, güzel bir oyun oynatarak kazanması bence önemli bir başarıydı.
 • 2343
  taraftarın çok ikna edici olmasa da çeşitli nedenlerle sıcak baktığı bir isim okan. son 1 aydır ısrarla parlatıldığını görüyorum.
  ben şahsen kadro mühendisliğini yapabilecek tecrübeli bir alman hoca taraftarıyım. genlerimizle uyuştuğunu düşünüyorum.

  okan'a sıcak bakmamamın başlıca sebeblerinden biri de fetösüydü cartı curtuydu artık cimbomumuzdan uzak olsun istiyorum. . istemiyorum kardeşim tekrar tekrar imamıydı, abisiydi ve kirli ilişkilerinin takıma sirayet etmesini. bu kadar basit.
  bunun da son derece haklı bir gerekçe olduğunu düşünüyorum. balık hafızalı bir toplum olduğumuz için bir takım gerçekler çabuk unutuluyor. buyrun inceleyin aşağıdaki linkleri.

  https://odatv4.com/...stir-11061954-162796

  https://odatv4.com/...ti-0905171200-115459

  taraftarda okan gelsin de ne olursa olsun veya okan buruk gelecek dertler bitecek tarzı bir yaklaşım gözlemliyorum.
  en nihayetinde gelecek başkan galatasaray futbol takımı orta sahasını kaliteli oyuncularla takviye etmediği sürece okan da harcanıp gidecektir. bu orta saha fatih terim'i yedi, torrent'i yemek üzere, okan'ın gözünün yaşına bakmaz. durum bu kadar net.
 • 2344
  https://youtu.be/d4gsbfp3npg

  emek ege’yle yaptığı kırılma anı programının ilk bölümünü az önce izlediğim teknik direktör. 11 yaşında galatasaray altyapısı seçmelerine giden çocuktan bugün şampiyon apoleti bulunan ve yine o galatasaray’ın birinci teknik direktörü adayı olma sürecini çok iyi anlatmış.

  insanların kafasındaki antipatinin başlıca sebebi 2001 mayıs ayı ve sonrasını kendi penceresinden açıklamış, tepkilere de büyük bir erdemle anlayış göstermiş, haklı gördüğünü söylemiştir.

  hepimizin hayalini kuracağı cinsten bir kariyere sahip bir adamın, son bir hayalini, galatasaray teknik direktörlüğünü gerçekleştirme azmine ve isteğine canlı canlı şahit oluyoruz ve umarım bu sonu güzel bir hikayedir.