• 994
  2020-2021 yaz transfer sezonu nedeniyle aldigi cezadan dolayi eger fifaya gittiyse yuzde yuz hakli cikacaktir. bu durumda futbolcunun ve kulubun gormus oldugu zarar nasil telafi edilecek merak ediyorum. sonucta etkili olabilecek bir futbolcudan 3 mac yararlanamiyorsun ve tamamen isguzarlik, cirkeflik ve dusmanlik sebebiyle. bu gibi durumlarda fifanin ne gibi bir yaptirimi var, konu hakkinda bilgisi olan yazarlar aydinlatabilirse sevinirim.
 • 996
  hakkında verilen saçma sapan cezaya neden doğru dürüst ses çıkarmadığımızı anlamadığım futbolcu, futbolcumuz. ortada bir yanlış ya da hata varsa sorumlusu tamamen tff ama cezayı oğulcan ve galatasaray çekiyor. böyle saçmalık olur mu? gerek bireysel gerek kulüp olarak açın abi davanızı. hatta cas'sa cas saldırın dört koldan. ülkemizi dışarıya şikayet etmeyelim falan diye varoş bir düşüncesi yoktur umarım oğulcan ve yönetimin. yaptıklarını fitil fitil burnundan getireceksin bu organize kötülüğün. hala ne bekleniyor anlamış değilim.
 • 999
  emsal durumlarda futbolcu her zaman haklı bulunmuş ve ceza tamamen kaldırılmıştır. sözleşmeye tek taraflı uzatma opsiyonu koyulsa ve futbolcu bu sözleşmeye imza atsa dahi tek taraflı uzatma opsiyonunun hukuksal bir geçerliliği yok, fifa iki tarafın da rızasını istiyor, eğer oğulcan ben de istiyorum deseydi ve rizespor sözleşmeyi uzatsaydı bir sıkıntı olmazdı. fifa bu konuda çok katı, futbolculara köle gözüyle bakılmasına tamamen karşılar.

  ayrıca verilen cezanın ne kadar art niyetli olduğunu tarihe bakarak anlayabilirsiniz, açıklamak için adamın sakatlığının geçmesini beklediler ya, ciddi ciddi bunu yaptıklar ki adam sakatken cezasını çekmesin. tamamen hukuka aykırı bir mevzu. hem kulübümüz hem de oğulcan gereğini yapıp gerek fifa'da gerek cas'da haklarını arayacaktır ve kazanacağımızdan da eminim, verilen para cezası zaten direkt iptal edilir, bir çok kişinin merak ettiği adamın 3 maç oynamadığı dönem olan zararı nasıl karşılayacaklar, muhtemelen bunun için de futbolcuya ve kulübümüze karşı taraftan belirli bir miktar tazminat ödenir.

  edit: bir hukuksuz ceza uygulaması da arda turan için yapıldı, bir futbolcunun sosyal medya platformuna yüklediği soyunma odası videosundan 2 maç men cezası verdiler. talimata göre ceza verilebilmesi için olayın gözlemci raporunda yazması lazım, gözlemci soyunma odasına giremeyeceğine göre böyle bir şey olmadığını biliyoruz, görüntüden bakılarak ceza verilebilmesi için de görüntülerin yayıncı kuruluştan alınması lazım, bildiğimiz kadarıyla etobo yayıncı kuruluş değil heralde.

  hem arda turan'a hem de oğulcan çağlayan'a hukuka aykırı bir şekilde cezalar verildi, bu olayların arkasında kimlerin desteği olduğunu da hepimiz biliyoruz bence. bu olayların peşini bırakmadan uluslararası mecralarda haklarımızı aramalıyız, başka çözümü yok, başka bir çözüm bulamayız. burada kimi kime şikayet edeceğiz?*

  edit 2: oğulcan konusunda karşı tarafın savunması sezon içinde sözleşmesi bitmeden oyuncularının ayartılması. kapı gibi bosman kuralı var. her ne kadar ülkemizde federasyon tarafından bu kural kabul edilmese de tff fifa'ya bağlı bir kurum, bu kural da fifa'nın ortaya koyduğu bir kural, aslında tff'nin bosman kurallarını uygulamaması da tamamen ayrı bir konu, bunu uygulamayıp nasıl bir yaptırımla karşılaşmıyorlar merak ediyorum. özetlemek gerekirse kesinlikle bosman kuralı bizim ülkemizde uygulanmıyor deyip işin içinden çıkamazlar, çünkü tff fifa'ya bağlı bir kurum. zaten bosman uygulanmıyor değil, uygulanıyor ama anlaşma açıklanmıyor, futbolcu kulübüyle bağlarını tamamen kopardığı anda resmileştiriliyor. emre kılınç ve mert hakan yandaş transferlerinde bunu çok net gördük. tff'nin bir kulübe bosman kuralı'nı uygulayarak yaptığı bir transferden dolayı yaptırım uyguladığına şahit oldunuz mu hiç? uygulayamazlar çünkü yaptırım uygulanan kulüp davayı fifa'ya taşıdığı anda kazanır.

  oğulcan'ın ve galatasaray'ın davayı kazanacağını zaten onlar da biliyor ve ödeyecekleri tazminat da çoktan hazırdır. amaç galatasaray'a şampiyonluk yarışında zarar vermekti, fatih hocamın deyimiyle bize kurulan bir tuzaktı, onu da bertaraf ettik, çok şükür ki hasarsız bir şekilde atlattık bu süreci. ama tam konsantrasyonla devam etmeliyiz, çünkü bu tuzaklar kurulmaya devam edecek.
 • 1000
  sakatlık üstüne tff'den ceza aldı, uzun zamandır takımdan ayrı kaldı ama ben kaldığı yerden devam edeceğine inanıyorum. çünkü bizim takımda kelimenin tam anlamıyla bi bayrak yarışı var, giren çıkanın bıraktığı yerden devam ediyo. herkes görevini iyi yaptığı ve işler yolunda gittiği için bu ayrılık döneminde oğulcan'ın omzuna binen bi yük yok. aksi durumda puan kayıpları yaşasaydık belki kendini bundan sorumlu hissedip bunun ağırlığıyla takıma dönüşte bi konsantrasyon eksikliği yaşayabilirdi. ama haksız bi ceza vermek için sakatlığının geçmesinin beklenmesi ve irfan can olayı onu hırsla motive etmiştir diye düşünüyorum. birilerine gösterecek günlerimiz var. ısırılacak yumruklar var.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!