• 936
  (bkz: oghenekaro etebo/#3135968)

  galatasaray'da çok vasat topçu gelip geçmiştir. bunun kadar vasıfsızı bunun kadar kötüsü bir daha zor gelir.

  geçen haftaki yazdığım entry'deki istatistiklere bir güncelleme daha geldi. ilk 11'de forma giydiği maç sayısı 10 nisan 2021 galatasaray fatih karagümrük maçıyla 12 oldu. aldığımız galibiyet sayısı değişmedi. bir beraberlik daha aldık. yani 12 maçta 6 mağlubiyet 5 galibiyet 1 beraberlik. karagümrük maçında yediğimiz gol tamamen bu arkadaşın hatasından geldi.

  hala bazıları "iyi niyetli" falan diyor. gerçekten aynı maçı mı izliyoruz inanamıyorum. bu herif vasat. vasat oğlu vasat. stoke city vasatı bu. menajeri kulübe, teknik heyet de bu vasatı bize geçirdi. bütün maçı izleyin. yaptığı tek bir şey var; stoperden topu al diğer stopere at. bu kadar. tüm ilk 11'lerinde gelip bu başlığa yazacağım. tarihe de not düşmek için. bu kepazelik yıllar yılı görülsün. bu herifin oynadığı galatasaray bırak şampiyonluğu ilk 3'e giremez.

  galatasaray, stoke city'nin bu vasatını hala ısrarla ilk 11 oynatıyor. bu vasatı oynatmaktansa ya sistemi değiştirirsin ya da yine başka birini o bölgede değerlendirirsin. bu vasattan daha kötü oynamayacağına adım gibi eminim. arkadaşlar duyun ve bilin; etebo'nun galatasaray'da ilk 11 çıktığı maçta galatasaray top mop oynamayacaktır.
 • 939
  kendisi topsuz oyunda, topu rakibe verdiğimiz bir kaç maçta iş yaptı diye aşırı övülmüştü. bu oyuncunun galatasaray futbol takımının oyununa katkısı 0, top rakipteyken baskı yapar, kanatlardan dribbling atar ama başka hiç bir numarası yok. bu takımı "pas oyunu oynayan takım" gibi gösteren 3 isim vardı bunlar; arda,emre kılınç,taylan,belhanda. bu isimler yan yana oynadığında gerçekten pas kalitesi iyi bir takıma dönüşüyor, topu kaybetmiyorduk. ne zaman belhanda ve taylan ikilisi bozuldu takım darmaduman oldu. son 5 maçta rakiplerin tamamı bizden daha fazla başarılı pas yaparken, topu kontrol etmekte bile zorlandık.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!