• 45152
  "kısa sürede 4 maç oynayacağız. bu maçlara kazanma hedefiyle konsantre olacağız. biraz karmaşık bir süreç bizleri bekliyor. uluslar ligi üzerinden arka kapı üzerinden avrupa şampiyonası’na katılmak mümkün. sezon sonunda milli maçlara konsantre olmak kolay olmayacaktır. beynimize yazılması gereken şu, avrupa’da şu an maçlara çıkma izni olan oyuncular ülkelerinin en iyi oyuncuları. ben de ülkenin en iyi oyuncularından biri olmak istiyorsam tatile gitmedim, bu akşamdan kampa başladığım için kendimle gurur duymalıyım. tatil yapmak için yeterince vaktimiz olacak, kasım ayında dünya kupası sırasında 4 hafta tatil olacak. biz de bu fikirle bu maçlara hazırlanacağız."

  "almanya’da schalke'de mehmet can aydın konusunu görüştüm. 3 ay sakatlık dönemi geçirdiği için bu kez milli takıma katılmama konusunda izin istedi. daha hazır gelmek istiyor. amdouni var onunla da iletişime geçtik, kendisi isviçre 21 yaş altı defterini kapatmak istediğini ifade etti ancak a milli takım antrenörü onu isviçre mili takımı’na dahil etti. işimizin zor olduğunu düşünüyorum. turgay gemicibaşı, klagenfurt’ta onu da izlemeye devam edeceğiz. yunus akgün’ü kasımpaşa karşısında izledim. 3-0 geriye düştüler. bu hal içerisinde her pozisyonda bu duruma kızdığını, topu istediğini, vazgeçmediğini ve bir golün bile başarı olarak görülebileceğini gösteren, olağanüstü mantalite gösteren tek oyuncuydu. bunlar türk milli takım oyuncusundan bekleyeceğimiz özelliklerdir. yunus o yüzden buraya davet edilmeyi hak etti."

  "tüm teknik direktörlere, başkanlara ve oyunculara şunu söyledim, sorunuz varsa kapım her zaman size açık. karşılıklı saygıyı yitirmeden iletişim kurmamız gerekiyor. doğru şekilde iletişim kurmayı başarırsak iyi sonuç çıkacaktır. burada ithamlar ve ifade ediliş biçimi beni mutlu etmedi. bizim antrenör ekibimizin içerisinde iki tane üst düzey takımları çalıştırmış ve sertifikalı antrenörlerimiz var. seviyeleri benimle aynı. orkun, konferans ligi’nde finalde oynadı, orta sahada hakan, dorukhan, salih özcan da var. o mevkide oldukça fazla oyuncumuz oldu. kanatta da aynı şekilde. burada istatistiklere girebiliriz ama açık konuşmak gerekirse bu tartışmayı emre mor üzerinden yürütmek istemem. kendisiyle iletişim halindeyim ve milli takım kapısını açık tutmak istiyorum. irfan can için de aynı durum geçerli. genç oyuncular üzerinden bu soruya yanıt vermeyeceğim. bir sorunuz varsa lütfen doğrudan bize gelin. bu konu münakaşaya dönüşmemeli."

  "yoga’yı ilk kez mili takıma getireceğiz, oyuncuların bundan memnun olduğunu söyleyebilirim. bunun ardından bir de zihinsel çalışma yapmak üzere koçlarla çalışacağız. burada oyuncuların kendilerini değerlendirmeleri ve takım ruhuna dahil ilk adımları atmak için bu koçla birlikte çalışacağız."

  milli takım teknik direktörü stefan kuntz

  (bkz: 4 haziran 2022 türkiye faroe adaları maçı)

  kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=_7LkHmvmEDc