• 5397
  hukuksuz "seçim iptali" kararını tüzüğün 61. maddesinde yer alan bir maddeye dayandırarak almışlardır. 61. maddenin ilgili kısımları şu şekildedir;

  aday olmak için başvuru usulü ve adaylığın duyurulması
  madde 61: kulüp başkanlığına aday olabilmek için seçimin yapılacağı genel kurula katılma hakkına sahip en az 100 üyenin adaylık başvurusunda bulunacak kişiyi divan kurulu başkanlığına önermesi gerekir.

  61.1)başkan adayları;
  61.1.1) başkan adayı olarak kendi ad-soyad ve özgeçmişini,
  61.1.2) yönetim kurulu üyeleri başlığı altında 10 (on) üyenin ad-soyadı ve özgeçmişlerini,
  61.1.3) yönetim kurulu yedek üyeleri başlığı altında 5 (beş) üyenin ad-soyadı ve özgeçmişlerini,
  61.1.4) denetim kurulu üyeleri başlığı altında 3 (üç) üyenin ad-soyadı ve özgeçmişlerini,
  61.1.5) denetim kurulu yedek üyeleri başlığı altında 3 (üç) üyenin ad-soyadı ve özgeçmişlerini,
  61.1.6) disiplin kurulu üyeleri başlığı altında 7(yedi) üyenin ad-soyadı ve özgeçmişlerini,
  61.1.7) disiplin kurulu yedek üyeleri başlığı altında 5(beş) üyenin ad-soyadı ve özgeçmişlerini,
  61.1.8) sicil kurulu üyeleri başlığı altında 7 (yedi) üyenin ad-soyadı ve özgeçmişlerini,
  61.1.9) sicil kurulu yedek üyeleri başlığı altında 3 (üç) üyenin ad-soyadı ve özgeçmişlerini, yazılı olarak hazırlar ve listelerini imzaladıktan sonra seçim genel kurulu birinci toplantı tarihinden 15 (on beş) gün önce saat 18.00’e kadar imza karşılığında divan kurulu başkanlığına verir.

  şu an gayrimeşru olan yönetim, başkan adaylarının kapanma varken listelerini divan kuruluna iletmelerinde sorun olacağı için bu kararı aldıklarını belirtmiştir. bu oldukça ucuz bir bahane. adaylık için gerekli olan belgeler çok rahat bir şekilde elektronik ortamda divan kuruluna iletilebilir. bir diğer husus ise tüzükte "olağan üstü durumlarda yönetim kurulunun seçimi iptal edebilmesi veya erteleyebilmesi" ile ilgili bir husus yoktur. aldıkları karar tamamen galatasaray anayasasına aykırıdır, yok hükmündedir. adaylar 7 mayıs 2021 tarihine kadar belgelerini divan kuruluna teslim ederler, divan kurulu seçime katılabilecek adayları üç iş günü içinde açıklar ve adaylıklar resmileşir. devletin de onayı olduğu sürece 29 mayıs 2021 tarihinde seçimler yapılır. hukukçu değilim, haddimi aşmak istemem ama tüzük bu konuda oldukça net hükümler içeriyor.

  gelelim yayınladıkları bildirideki en can alıcı noktaya. seçimlerin "pandemi koşullarının imkan vereceği en yakın tarihte" yapılacağını belirtmişlerdir. bu zaten niyetlerini açıkça belirtiyor. pandemi koşullarının kısa sürede eskisi gibi bir seçime imkan vermeyeceği zaten ortada. ucu açık bir tarih. yani bir grup niyetini ancak bu kadar belli edebilir.

  edit: başkan adaylarımızdan burak elmas, bugünkü açıklamasında yazdıklarımızı teyit etmiş oldu. aldıkları karar gayri hukukidir, geçerliliği yoktur.
 • 5398
  https://twitter.com/...990477605359617?s=19

  eğer gerçekten devletin iznine rağmen seçimler erteleniyorsa bu ertelemenin sebebi mustafa cengiz'in başkanlık için gerekli 100 imza sayısına ulaşamaması ve ulaşabilmek adına 20-30 gün daha zaman kazanmaya çalışmasıdır. yani eğer mustafa cengiz gerekli sayıya ulaşabilirse bu seçimler ertelenmeden yapılabilecektir. 100 imza dahi toplayamayan bir adayın oylar bölünse, eğrisi doğrusuna denk gelse bile seçimi kazanmasına ihtimal olduğunu düşünmüyorum.

  mevcut başkan adayları eğer gerçekten devletin iznine rağmen bir ayak direme olduğunu düşünüyorlarsa 100 imzayı aralarında toplayıp twitterdan kendi imzaladıkları belgeleri de paylaşarak hem bu duruma bir dur demeleri hem de böyle bir meydan okumayla politik açıdan cengiz'i daha zor bir duruma düşürmeleri mümkündür.

  olan oldu, lafımızı edelim konuyu gündemde sıcak tutalım elbette ancak bir yandan da bu durumu aşabilmek adına alternatif çözümler üretmeye çabalayalım. özellikle başkan adaylarının söylenmek yerine çözüm odaklı davranmaları çok önemli.
 • 5400
  galatasaray spor kulübü’nün geleceği için istifa etmesi gereken yönetim.

  son dönemde yapılan yanlışlar artık savunulacak hiçbir şey bırakmadı.

  seçimin ertelenmesi kararının covid-19 sebebiyle olmadığı aşikar, artık bu saatten sonrası işgal demek oluyor.

  burası galatasaray, herkes galatasaray kültürünün gerektirdiğini yapmak zorundadır. bu camianın bir aziz yıldırım’a ihtiyacı yoktur.

  savunulması gerektiği yerde savunduk, doğru yaptıklarını söyledik. artık temsil gücünü yitirmiş, herhangi bir üyesinin kamera karşısına bile çıkmadığı bir yönetim haline geldi. amatör branşların durumu ve futboldaki hatalı planlama ortada. mali defterlerde oyun yapıldığı apaçık ortada. kirli tff ve yarattıkları düzene karşı camiayı savunamadıkları ortada.

  nasıl ki 358 bu camiaya yakışmadı, nasıl ki adnan polat’ın stad açılışındaki tavrı bu camiaya yakışmadı, seçimin ertelenmesi de bu camiaya yakışmaz.

  seçim erteleme sebebinin covid-19 olmadığı apaçık ortadadır. bakanlık tarafından bir yasak yoktur.

  seçimin tarihinde yapılmaması hele ki 3-5 ay sonraya ertelenmesi çok kritik virajda camiayı kaosa sürükler, geleceğimizi olumsuz etkiler.

  burası çivi çakılacak yer değil. herkes galatasaray’a yakışır şekilde hareket edecek.
 • 5402
  herhangi bir başarıda nasıl ki herkes kendine pay biçiyorsa, başarısızlıkta da kendine pay biçmeli.

  mustafa cengiz'i yeri geldik övdük yeri geldi mi de eleştirdik; ciddi bir ameliyattan sonra bile meydanı boş bırakmama adına kısık sesle konuşma yapması hepimizi etkilemişti vs. yani sevenleri de vardı, sevmeyenleri de vardı ama herkes saygı duyardı.

  ta ki tff'yi iyi niyetli(!) bulana kadar.

  evet, skandal bir söz ama daha da büyük bir skandalı oldu. başkanlık koltuğu uğruna kulübün tüzüğüne uymaması çok çok büyük bir skandal oldu. yani özellikle şu son 1 ayda saygı namına hiçbir şey bırakmadı kendisinde. bu neyin inadıdır? bu neyin hırsıdır sayın cengiz?

  dediğim gibi artık kendisine saygı duymuyoruz ve bir an önce gitmesini istiyoruz. umarım hastalığını atlatır ve artık bu kulübün yakasını bırakır. hemfikiriz değil mi?

  tamam, şimdi başka bir konuya geçiyorum:

  hakemler için "beyaz sayfa açıyoruz" diyen abdurrahim albayrak nerede?
  takım zor durumdayken teknede tavla sefası süren yusuf günay nerede?
  kendisini aklamak için clubhouse odalarında kulübün iç işlerini ifşa eden mahmut recevik nerede? en son onurlu bir davranış sergilemiş ve istifa etmişti! peh yersen...

  yukarıda ismini saydıklarım ve beraberindeki nice insanlar, kendi başarısızlıklarını an itibariyle unutturmuş durumdalar. galatasaray galip geldiğinde mobese kameralarına bile konuşan abdurrahim albayrak'ın şu son 2-3 aydır ortalıkta gözükmemesini kimse konuşmuyor. en son diyanet tv'de ramazan sohbetlerine katılmıştı diye biliyorum, zaten başka da görmedim. nerede abi bu adamlar? en başta da yazdım; takım iyi gittiğinde herkes kendine pay biçiyordu ama takım kötü gittiğinde ortalıkta sadece bir tane insan bıraktılar. yahu bu adamlar sırf kendi çıkarları uğruna kulüp içi her şeyi ifşa ettiler ya, niye kimse konuşmuyor bunları? hikayenin sonunda bunların kahraman olmasına asla tahammül edemem.

  sözün kısası; mustafa cengiz herkesin gözünden düştü zaten, bıraksın gitsin ama beraberindeki yöneticilerinde unutulmaması gerekiyor. bir kişiyi hedef göstererek, kendilerini aklama planlarına kanmayalım ve bunlardan da teker teker hesap soralım!
 • 5404
  eskin entrylerim kendilerini ne kadar savunduğumu gösterir ancak son 6 ayda yaptıkları önceki 2.5 senenin faydasını götürecek derecede.

  -şampiyonluk yarılındaki takımı basın önünde ezdiler.
  -bazı futbolcuları medyaya attılar.
  -belhanda’yı (ki gittiğine üzülmedim) haklı bir eleştirisinden dolayı kovdular. büyük ihtimal eşşek gibi tazminat vericez.
  -yok yere seçim ertlediler.

  suyu kaynayan yönetimdir.
 • 5405
  yaptıkları kabul edilebilir gibi değil.

  önce aralık ayına erken seçim kararı aldılar. yapılmayacağını bile bile, göz boyamak için yaptılar. şimdi de zamanı gelmiş seçimi erteleyip zaman kazanmaya çalışıyorlar. artık imza mı toplayacak, ne yapacaksa mustafa cengiz. daha 100 imza bile bulamıyorsun, seçileceksin sanki.

  fenerin de seçimi var. bakalım onlar yapacak mı seçim. işte o zaman pandemi bahanenizin de foyası ortaya çıkacak.

  türkiye'de bir koltuğa oturan bir daha kalkmıyor, kalkmak istemiyor. ülkenin en önemli problemlerinden biri. bırakıp gitmesi bilinse, her şey daha güzel olacak.

  meşru seçim engellenemez. ayıp bu yaptığınız.
 • 5406
  ne yapmaya çalıştıklarını anlamıyorum. son dönemde yaptıklarının ne kendilerine ne de kulübe faydası var.

  mustafa cengiz ameliyatla birlikte ihtiyarladı. bazı insanlar güzel yaşlanmıyor maalesef.

  eski günlerinin hatırına son yardım kampanyasına kadar eleştirmeyip savundum. ancak hep geriye gidiş devam etti. bu kulüpte başkanların kulübü aldığı gibi bırakma adeti oluştu. hep kısır döngü hep patinaj...
 • 5407
  "gider ayak boş geçmeyim, önümüzdeki sezonun da ırzına geçeyim ki tam olsun diyerek" seçimi olabildiğince uzağa ertelemeye çalışan, transfer dönemini tamamen kilitleyen, yeni gelecek yönetime ne hoca, ne de oyuncu değişikliği için şans vermeyen, galatasaray'a açık açık ihanet eden ayrı ayrı utanmaz insanlardan oluşan yönetim. bir damla haysiyet sahibi kim varsa bugün itibariyle bu yönetimin çatısı altında adının geçmesine göz yummaz.
 • 5412
  29 mayıs 2021 galatasaray seçim kurulu toplantısında aday olmak için gerekli olan 100 imzayı toplayamayınca resmi adaylık başvurusunun sona ermesine iki gün kala "covid-19 yasaklarının uzatılacağı yönündeki duyumlar"ı bahane ederek seçimi erteleme teşebbüsünde bulunan yönetim. galatasaray spor kulübü divan kurulunun olaya el koyması üzerine kuvvetle muhtemel görevdeki son 3 haftalarına girmiş bulunuyorlar.
 • 5415
  geldikleri andaki güveni ve sempatiyi adım adım yitiren, daö yönetimi ile kıyaslanma noktasına gelen ekiptir.

  şimdi de ışın çelebi için bir takım planlar yapılıyor, ayak oyunlarına başvuruluyor. farkındayız, görüyoruz. sayın cengiz, size 'nizip lordu' lakabını takan, seven ve büyük saygı duyan galatasaray taraftarını ısrarla yapılan yanlışlar sonucu küstürdünüz. bundan sonrası için yeni ittifaklar aramanıza, farklı işbirlikleri kovalamanıza gerek yoktur. siz, doğrusuyla-yanlışıyla görev sürenizin sonuna geldiniz. görev sürenizin karnesi, mali genel kurulda verilecektir.

  ancak şu anki davranışlarınızla yanlış yoldasınız. galatasaray, yapısı gereği hiçbir zaman diktatöryal davranışlara izin vermedi, vermeyecektir. size düşen, polemiklerle, skandallarla ve talihsiz açıklamalarla gözden düşürdüğünüz ve saygınlığına zarar verdiğiniz o makamı yeni sahibine devretmek için gerekli kongre çalışmalarına başlatmaktır. kulübünü seven, değer veren bir başkanın yapabileceği yegane vazife şu anda budur. kulübümüzün geleceğe dair yeni atılımlar gerçekleştirmesi için bu karar elzemdir. zira, teknik direktörü ile arasında uçurumlar olan bir futbol kulübünün yeni sezon planlamasında söz sahibi olması deyim yerindeyse intiharla eşdeğerdir. galatasaray'ın ise şahsi maceralar uğruna heba edilecek değil bir senesi, saati bile yoktur.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!