• 4623
  onyekuru ve irfan transferinde herseyde oldugu gibi yine sinifta kalmistirlar. bu sefer sinifta kalmayi gectim, bir alt sınıfa atildilar gibi bisi oldu.

  onyekuru ailesini istanbul'da birakmisken bi türlü sonuca varamiyorlar.

  irfan can konusunda ise; terim ben istiyorum diyorken, olaya irfan can'in babasi da dahil olmuşken, "irfan galatasaray'i istiyor, dayilari o'nu galatasarayli yapti" demeci var beyaz tv'de, yine bu transferi hala sonuclandiramamalari akıl alir degil.

  onyekuru ve irfan transferlerini olumlu sonuçlandırsalar dahi bu iki transferde cuvalladiklari gercegi degismeyecek benim gözümde.
 • 4625
  hadi transfer yapamıyorsunuz onu anladık da, çıkıp takımın hakkını bari savunun. her ortamda eziyorlar. mhk ciddiye almıyor, federasyon umursamıyor, hakemler bile çekinmiyor.

  yapılan her şeyi sineye çekip, para yok diye transfer yapmayıp başkanlık yapılıyorsa ben oluyum başkan. en fazla ben de transfer yapamam, takımın hakkını savunamam, kaynak yaratamam.

  beceriksizlikler ordusu.
 • 4627
  paramız yok geyiği hem sıkmaya başladı hem de artık geçerliliğini yitirmeye başladı. sıkmaya başladı diyorum çünkü her transfer dönemi aynı şey. yedinci transfer dönemi mi bu altıncı mı kaç oldu bilmiyorum bile artık. sahibinden üstünden ben mi ilan açayım elimizde az kullanılmış oyuncu var çıtır hasarlı takıntısı olan aramasın diye? bu kaynağı yaratması gereken adamlar beceremiyor işte bu işi çok açık ve net.

  geçerliliğini yitirdi diyorum çünkü cidden yitirdi. irfan konusunu biraz ayrı tutuyorum çünkü orada über paralar isteniyor olabilir ancak onyekuru için monaco'nun istediği şey 5-6 mn eur civarı zorunlu satın alma maddesi. bu adam bu paraları etmez mi ya? senin ffp anlaşman haziran'da bitiyor gidersin adama dersin ki 6 aylık bedava kiralarım ama yazın da 5 mn eur'a zorunlu satın alma maddesi koyar paranı o zaman öderim. monaco'nun ffp derdi mi var sanki? adamların tek derdi onyekuru'dan minimum zararla çıkabilmek ve parayı yazın ödeme opsiyonunu onlar koyuyor masaya sen hala ben çek yazmam diyorsun. kimse onyekuru'ya yazın 5 milyon bonservis ödendi diye bu yönetimi ihanetle suçlamaz arkadaşlar. yönetim demogoji ile ajite ederek bahaneler uydurmaktan öte gidemiyor ffp konusunda.
 • 4629
  eğer bize gelmek için seferber olan irfan can kahveci ve onyekuru'yu alamazlarsa bu işte başka iş var demektir. öncelikle söylediklerim bu transferler gerçekleşmez ise geçerlidir bu şerhimi düşeyim.

  sezon sonu ffp kıskacından kurtulacağız para bu işin bahanesi olamaz. gerekirse bedelsiz ya da sembolik kiralar sezon sonu zorunlu satın alma opisyonu koydurursun. fb neler neler yaptı daha oyuncularının aldıkları maaşları bilmiyoruz.

  tff, mhk, tahkim hepsinin bize düşman olduğunu biliyoruz da yönetim bu transferleri gerçekleştirmiyor ya da gerçekleştiremiyorsa perde arkasında başka işlerin döndüğünü düşüneceğim. batak durumdaki bazı takımların önü açılsın diye en ufak güçlenmememize fırsat verilmek istenmiyor olabilir. maalesef sporla siyasetin tahin pekmez gibi karıştığı günümüz türkiye'sinde olmayacak bir durum değil. hakemlerin geri kalan 18 haftada ortaya koyduğu yönetim de ortada. malum takımların bugüne kadar aldıkları hakem desteğini biz alsak muhtemelen 5 puan önde olan biz olurduk.

  en can alıcı nokta ise sayın 2.başkanımız abdürrahim albayrak'ın yine hakkımızın yendiği bir başka maç olan 14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçı sonrası haklı olarak başakşehir'i hedef alan açıklamaları sayesinde bir anda işin rengi değişmiş ve maçlar artık daha adil ortamda oynanmaya başlamıştı. zaten o açıklamalar şampiyonluğun dönüm noktalarından biriydi.

  ancak aynı albayrak artık kulağı nasıl çekildiyse göksel gümüşdağ önünde ceket ilikleyip beyaz sayfadan bahseder oldu. galatasaray defalarca hakem katliamları yaşamasına rağmen o günden sonra ne kendisi ne de bir başka yöneticinden en ufak ses çıkmadı.

  eğer durum bu ise siz baskılara direnemeyip camianın haklarını savunmaktan acizseniz 1 dk bile o koltukta durmanın anlamı yok. dursun aydın özbek denen kukladan bir farkınız kalmaz.

  yok eğer gerçekten beceriksiz iseler durum daha da facia demektir.

  bu transferler bir taraftar olarak benim gözümde transfer olmaktan öte bir anlam kazanmıştır. şahsi menfaatleri ağır basıyor ve ağzımızın tadı bozulmasın kafasında iseler derhal istifa etsinler. onları bu koltukta 1 dk daha tutarsak bize de yazıklar olsun.

  fatih terim'in kendimi yalnız hissediyorum sözünü unutmayın. o sözün arkasında neler var kim bilir.
 • 4630
  bu transfer sürecinde istenilen transferleri yapmazlarsa, önümüzdeki seçime hangi yüzle aday olacaklar çok merak ediyorum?!
  paramız yok. fenerbahçe para mı basıyor? adamlar komple yeniden takım kurdu. mali gücü de vedat'ın transferine bağladılar oldu bitti. adamlar şu haliyle bile avrupanın büyük liglerinde toz attıracak mesut'u aldılar. bizde hala kapımızda yatan onyekuru ile bize gelmek için her türlü fedekarlığı yapmaya hazır olan irfan'ı alamıyoruz. üstelik bu iki futbolcuya da yüzde yüz ihtiyaç var.
  futbol başarıya bakar. başarı olmak içinde yenilik şart. sen bir şekilde takımdaki eksikleri yenileyemiyorsan ve çözüm üretemiyorsan k. bakma size by by.
 • 4633
  hocası kameralar karşısında “inşallah oyuncularımıza teklif gelir” diye acz içinde açıklamalar yapan yönetim.
  sonra bu yönetime neden oyuncu satmıyorsunuz deniyor. yahu böyle oyuncu mu satılır. malın değeri kalmadı ki sen böyle yapınca, kapı kapı gezip zorla oyuncu satmaya çalışırsan ederinin yarısına bile alacak bulamazsın.
  bir yönetime yapılabilecek en anlamsız eleştiri “oyuncu satamamak”tır, ve hamdolsun o da başlarına gelmiş durumda.
 • 4634
  transfer taktiği, "oyuncu galatasaraylı, galatasaraya gelmek istiyor" diye ortam yaratıp hem indirip beklemek, hem mevcut kulübünü oyuncuya soğutmak olan yönetim.
  ben sıkıldım artık her almak istediğimiz oyuncu için "x aslında galatasaraylı, gelmek istiyor, yapıverin bi abilik" diye 5 kuruş indirim bekleyen hallerimizden. davila'nın kuklası olmaktan da baydım.
  ffp varsa, fransa 2 ligi yamyam dolu, iskandinav, polonya ligleri genç yetenek dolu, karagümrük bile biglia'yı getirdi daha ne diyim. ki daha burnunun dibinde florya u21 var.
 • 4637
  geçtiğimiz yaz transfer döneminde fenerbahçe’nin oyuncu satması gerekiyordu. satmadan önce 6-7 tane transfer açıkladı. herkes oyuncu satmaları gerektiğini biliyordu. yine de vedat’ı sattılar. öyle veya böyle sattılar. nasıl bizim oyuncuya ihtiyacımız varsa, bizim oyuncumuza da ihtiyacı olan kulüpler elbet bulunabilir. o yüzden bu küçük bahanelerin arkasına saklanmak bana gerçekten komik geliyor. kasımpaşa, karagümrük bedelsiz inanılmaz iyi hamleler yaparken, yönetimin bu hamleleri bile yapamaması herkesi çileden çıkarttı. bu zamana kadar bu yönetime karşı hep anlayışlıydım fakat bulundukları pozisyon artık kulübe zarar vermeye başladı.
 • 4638
  bak sen... oyuncu satamamalarının sebebi hocanın "inşallah oyunculara teklif gelir" demesiymiş. yani şu kötü niyete gülüyorum sadece artık afgdsjkgjf.

  çünkü 3 senedir başka yönetim var başımızda. 3 senedir belhanda'yı sattılar da, ocak'ta, sözleşmesinin bitmesine 6 ay kala hoca öyle dedi diye satamıyorlar.

  bahsettiğimiz oyuncular son 3 sezonun 2'sini şampiyon bitiren oyuncular. bu yönetim de yeni gelmiş değil. yani 2 sene üst üste şampiyon olan takımdan oyuncu satmaktan aciz bir yönetimle karşı karşıyayız.

  şunu hocaya bağlamak en hafif tabirle ayıptır. :)
 • 4639
  para yok bahanesi artık sıkmış yönetimdir.

  düşünsene, doktora gitmişsin. diyor ki hastasın, 3 yıl boyunca tedavi olman lazım. bu süreçte alkol alamazsın, alırsan tedavi hiçbir işe yaramaz, başa dönersin. 3 sene boyunca bu alkolü kim ısrar ederse etsin, almıyorsun. 3. senenin sonlarına geliyorsun. son bir doktor kontrolün var. şuursuz dostların parti veriyor. diyorlar ki "al bi kadeh ya." sen de cevaben "yok, doktor yasakladı." diyorsun. şuursuz dostun diyor ki "şu doktor bahanesi de sıktı artık. içemiyorsan bari bir yudum al." şuursuz dostun sanıyor ki yıllar geçtikçe doktor yasağı etkisini yitiriyor.

  bizim pek cevval taraftarımız da yıllar geçtikçe kendiliğinden transfer bütçesi oluştuğunu sanıyor. çünkü gerçeklik algıları, hırslarının ve kendi dünyalarının esiri olmuş. "sat gitsin!" tabii. kimi satsınlar mesela? al-ahli'ye faks mı çeksinler, "gelin şu topçumuzu alın." diye? satmak dediğin şey için futbolcu pazarında "gel abla geeeeeeel, bel han da nın kilosu 10 lira ahan daaaaa!" diye bağrılıyor mu mesela?

  kimi satacaklar? şu kadronda kim var para edecek? diagne'yi sen izliyorsun da gavur izlemiyor mu? belhanda'ya, feghouli'ye kim dursun denen adamın verdiği maaşı verir? belhanda 2019'da gidiyordu, hoca bırakmadı. daha da çıkmaz ona teklif. luyindama vardı, milli takımda bağı koptu, ağrı kesici verip yolladılar. döndü, döndüğünden beri her maç sövüyorsunuz. sizin izlediğinizi gavur izlemiyor mu? marcao dışında para getirecek adam yok. ne kadara satacaksın? senin ffp'den dolayı satış yapman gerektiğini gavur bilmiyor mu? enayi mi 15'lik adama 15 versin? kimi satacaksın?

  biri çıkıp kimi, kaça satacağını açıklasın. "ffp bahanesi sıktı." demek kolay. gerçekliği eğip bükmeyle ne elde edeceğimizi cidden merak ediyorum. irfan can 12 milyon avro. hadi biri desin ki "kaynağı şu oyuncu(lar) şu fiyattan satılarak oluşturulmalı." ben de bileyim, bir belhanda'nın kilosu kaça, alıcı takım kaç kilosunu karşılayabiliyor. yoksa ben de yattığım yerden şunu derim:

  "hocam bu makas bahanen sıktı. artık real'i kendi evinde farklı yenmelisin."

  ama demem. çünkü gerçekliği kendi anlamsız hırslarımla eğip bükmüyorum. makas açıksa açıktır. neyin bahanesi?
 • 4640
  bahaneler uretmekten baska birsey yapmayan yonetimdir. 2020 - 2021 ara transfer döneminde 5 parasız denizlispor bile transfer yapmistir. evet, 5 parasiz. oyle ffp, limit şu bu degil ha bak. bildigin dimdizlak denizlispor bile transfer yapabilmistir. bk hacken takiminda forma giyen ahmed yasin isimli ıraklı orta saha oyuncusunu renklerine katmistir. ama bu yönetim yapamamıştir.

  mustafa cengiz yonetimi; 5 parasiz takimlar bile transfer yaparken, yok ffp yok limit diye iceride kalan parasini alma derdine dusmus bir yonetimdir. cunku mayistaki kongreyi kaybedeceklerini anlamislardir. benim tavsiyem renktaslara transfer vs beklemesinler. beceriksizlik degildir bunun adi, uzerine dusen gorevi yapmamaktir.
 • 4641
  ffp anlaşması yapan beşiktaş'ın atınç'ı, tosic'i, cenk'i, fabri'yi, marcelo'yu falan ederinin çok çok üzerine attığı, aynı durumdaki fenerbahçe'nin giuliano, josef, fernandao hatta jailson'u bile iyi paralara sattığı bir ortamda satış üzerinden savunulması komik olan yönetim. bakın eljif elmas ve vedat muriqi'i yazmadım. onlar direkt ali koç'un ticari ilişkilerinin bir ürünü. ancak diğer yazdığım oyuncuların satışlarının hepsi doğru menajerler ile çalışmanın bir sonucudur.

  bruma için mesela kimse kapımızda yatmıyordu. beğenmediğimiz dursun özbek ahmet bulut'a rica edip sattırmış. komisyonunu bile ödememiş sağda solda anlatıyor ahmet bulut. günümüz futbol piyasında elinizde alev almış çok özel bir yetenek yoksa satış işi büyük oranda menajere bakar. sen doğru menajere yetki ver bak nasıl satıyorsun. yoksa faks başında beklersen kimse teklif yapmaz. o yüzden oyuncu satamamalarının savunulmasını ciddi anlamda komik buluyorum.
 • 4642
  transfer konularındaki beceriksizleri kızdırıyor ama hakkımızı savunmamaları çok fena içime oturuyor.

  rakipler tff limitlerinin içinden geçiyor, oynatamadığı yabancı için yabancı kuralını değiştirtiyor, hakem atamalarına kadar etki ediyor ama bizim yönetim gösterilen haksız kırmızı kartlara bile tek kelime etmiyor.

  ölmeden galatasaray'ı layıkıyla yöneten birilerini görür müyüm merak ediyorum ve her geçen gün bu konudaki umudum daha da azalıyor.
 • 4644
  kendileriyle ilgili gerçekten merak ettiğim bir husus var. anladığım kadarıyla seçime girme niyetleri var; en azından başkan öyle görünüyor. hakikaten neden sezon sonu satın alma opsiyonlu oyuncu transferi yapmıyorlar, bana çok ilginç geliyor. olası bir başarıda inanılmaz elleri güçlenir, başarısız olursak da, biz elimizden geleni yaptık diyebilirler. gerçekten kulübün geleceğini mi düşünüyorlar yoksa oyuncu satamadıklarından yıllık ücret limitine mi takılıyorlar, anlayamadım doğrusu. belki de bazı renktaşların dediği gibi sadece beceriksizler.
 • 4645
  baskan gecen gun tv yayininda “ben de bilirim para sacarak transfer yapmayi bu donemde ama mayis’ta secim sonrasi baska yonetimleri odeme guclugu cekecekleri duruma sokmak istemiyorum” demisti.

  kaan kancal’in da fatih terim’e “hocam transfere ihtiyac var mi?” diye sordugunu hoca baska bir basin toplantisinda aciklamisti.

  yonetimin para harcamaktan imtina ettigi asikar ama bu kafayla gidersek kulup baskanligi yapmanin, yonetmenin ne anlami var ki? evet cumledeki alt metni gitmelerini isteyen bir taraftar olarak anliyorum fakat bu mantikla nasil kulup yoneteceksiniz? imkani yok bu durumun. kulup hakkinda onemli kararlarda zaten tuzuk , mevzuat geregi genel kurul onayi almak zorundasin buna kanunen de vicdanen de suphe yok. ama alinacak her karari, secimle geldik yeni secim sonrasina sunu bunu birakmak istiyoruz olayina baglarsan isimiz var. oldu olacak sozlesme de yenilemeyin mesela marcao 2022 degil de 2021’de bitiyor olsun. oranini bilmesek de zam alarak uzatacaginda da hemfikiriz. ee napalim yani uzatmayalim mi o zaman sozlesme? diagne’yi falcao’yu o maliyetlere alirken boyle hassasiyetler niye gozetilmedi? her hafta veya ay yenilenecek sekilde mi yapildi bu ikilinin kontratlari mesela? geciniz baskanim bu isleri. yapamiyorsunuz bu kadar net. her ne kadar luyindama zaman zaman elestirilse de marcao ile birlikte herturlu is yapan, iyi performanslar veren stoperler bunlar. niye bu ikisini ornek verdim? dogru futbol subesinden (hoca, scout ekibi, yoneticiler) onay alarak gelen isimlere yatirim yaptigin surece guzel donusler elde edildigine sahit oldunuz yonetim olarak. o yuzden 40 tane oyuncu aldik demeden once, o oyuncularin kacinin kiralik oldugunu, kacinin o transfer doneminin kapanmasina saatler kala transfer edildigini de aciklayacaksiniz ki icraat samimiyetinize inanalim. kamplar bitmis fizik kondisyon yuklemeleri yapilmis, lig baslamis kac mac yapilmis, hooop kiralik adamlardan son gun firsat transferi kovalama modu. o gun icin de mantikli olabilir ayrica bu durumu o gun icin elestirmiyorum fakat bugune geldigimizde kiraliklarla is yapilmayacagini da hem hoca hem yonetim olarak gormussun. hala daha bahaneler bahaneler. 40 tane oyuncu transfer etmisiz. listeyi kiraliklarla kabartinca 40 degil 140 olsa kac yazar. ee hadi bakalim yonetim olarak o 40’i satin da yerine eksik bolgelerimize gerekli takviyeleri yapalim, hodri meydan.
 • 4647
  beni sinirden güldüren yönetim. madem taraftarı dinleyecektiniz, ne üdüğü belirsiz twitter yerine gssözlükte takılsaydınız be arkadas.
  (bkz: 2020-2021 sezonu yaz transfer dönemi/#2929887)
  bakın sevgili kaideyi taciz eden istisna*) orta sahaya kimin ismini yazmıs. peter zulj.
  daha önce de sörloth‘u yazmıştı arattırmayın şimdi bana.
  ulan twittera göre kulüp mü yönetilir be, zulj 2. maçında 3. golünü atmış, ben aklımı kaybedicem bu isimleri bulup yazanlara allah sabır versin*
  sözlük bi konsorsiyum kursa bunlardan iyi yönetirdik yazıklar olsun.