• 4584
  sayılı günleri olan yönetimdir.

  camiaya gelmiş en kötü birkaç yönetimden biri, hatta en kötüsüdür bu yönetim. geldikleri günden bu yana sinir stresten uzak geçirdiğimiz bir transfer dönemi hiç olmadı."sattığın kadar al" kuralını öyle bir anlattılar ki, sanki hiç oyuncu satamayıp ve de transfer edemememizin sebebi bu kuralmış gibi... böyle bir şey yok. eğer geldikleri günden bu yana her transfer dönemi fiyaskoysa sebebi bu kural değil, bizzat kendilerinin beceriksizliği ve vasatlığıdır.

  şu an bile santim kımıldayamıyoruz. neden? çünkü satış yok. hadi şu anki gözden çıkarılabilecek oyuncularımıza bir teklif yok diyelim. peki biz bu noktaya geldik? balık hafızalı mıyız biz? emre akbaba'yı diagne'yi kritik zamanlarda kim aldı? fernando'dan gelen parayı kim kiralık oyuncularla çarçur etti? bugün her anlamda bize büyük sorun olan falcao'yu astronomik maaş karşılığında kim aldı? hani limitten dolayı transfer yapamıyoruz ve marcao ile diğerlerinin sözleşmelerini uzatamıyoruz ya o yüzden söylüyorum.

  sattığın kadar al kuralı işinin ehli, kurumsal zekası olan yönetime sahip takımı icabında salzburg'a, ajax'a çevirebilirdi. bu kurala nasıl baktığınızla alakalı. yönetim ceza olarak gördü, hatta üstüne müthiş bir bahane unsuru olarak gördü. çok da güzel pazarladı taraftara. ve hâlâ da aynı argümanla başkan mustafa cengiz galatasaraylılara cevap verebiliyor. üstüne taraftarlarımızın bazıları da başkanın içi boş argümanlarına hak veriyor. gerçekten çok ilginç ve üzücü bir durum. başka söyleyecek söz bulamıyorum ne yazık ki.
 • 4585
  https://twitter.com/.../1350879639707779075
  --- alıntı ---
  yönetim: hocam ihtiyaç var mı?
  fatih terim: var.
  yönetim: peki yapmazsak?
  fatih terim: yapmazsak da dünyanın sonu değil.
  --- alıntı ---

  hoca bunlara bile galatasaraylılık gereği küfür etmemiş. yani yoksa bu sorulara şu cevabı ben şahsen sin kaflı küfürle yanıt verirdim. sorulara bak sorulara. sonra da çıkıp medyaya şey diyorlar "hocamız transfer olsa da olur olmasa da olur dedi" diyorlar. hocanın scout ekibiyle beraber oluşturduğu transfer listesinde yer alan 150 tane topçuyu almayı beceremeyip transferin son günü gidip menajerin birinin önerisine "hocam sizin listenizdeki 150 tane topçunun hiçbirini alamadık, şu x oyuncuyu bulduk, alalım mı?" hoca da muhtemelen "e napalım alın o zaman" diyordur. sonra da çıkıp medyaya "aldığımız tüm oyuncuları hoca istedi" diye açıklama yapıyorlar. beceriksizsiniz. yalancısınız. riyakarsınız.

  4 sezondur arkasından türlü türlü riyakarlıklar yaptığınız hoca sayesinde hala o koltukta oturuyorsunuz. mustafa cengiz şu hastalık durumuna rağmen hala "aday olabilirim" diyorsa hiçbir istediğini yapmadığı bu hoca sayesinde o koltukta oturabiliyor. her transfer listesini basına sızdırdığınız için hocayı artık çileden çıkartıp canlı yayında tüm transfer listesini patır patır söylettiniz. hala arsızca yüzsüzce canlı yayınlara çıkıp "bu kadro şampiyon olabilecek kadro" diyebiliyorsunuz. siz bizi gerizekalı mı zannediyorsunuz? bu kadronun başında fatih terim değil de herhangi biri olsa ilk 5'e bile giremez.

  ismini mustafa cengiz yönetimi değil ali cengiz oyunları yönetimi yapmamız gereken yönetmeyi beceremeyen yönetim. en büyük özelliği milyonlarca galatasaraylıya utanmadan ve sıkılmadan yalanlar söyleyebilmeleridir.
 • 4586
  galatasaray'ı mahvetmişlerdir. makası açmak için çok kritik fırsatlarımız vardı, kaçırdık. şampiyon olamazsak fener ve beşiktaş yarışa yeniden ortak olacaklar. özellikle fenerbahçe'nin 4. yıldızı takmalarını hiç istemem. ne yazık ki taraftarı çok güzel kandırdılar. sevgi kelebeği falan. aynen ekonomi çok iyi. sene sonu göreceğiz bakalım tek argümanları olan ekonomi yönetimini. pandemi diye ağlamak yok ama!
  (bkz: süper lig 2020-2021 sezonu)
 • 4593
  oturdukları koltuğun ağırlığını bilmeyen mevcut galatasaray ( tüm harfleri büyük harfle ) yönetimi. transfer falan hikaye, başarısız da olabiliriz. ama değil yapılan usulsüzlüklere karşı çıkmak, ya puan kaybedilen maçta basın toplantısı yapmıyorlar. bu sorumsuzluktur. doğru yerde doğru açıklamayı yapmak, doğru zamanda gerekli tepkiyi göstermek hayat kurtarır.

  yani en olmayacak şeyler oluyor ve biz bir tepki oluşturamıyoruz. has*n k*rtal açık açık sponsorluk anlaşmasıyla vedat’ı fenerbahçe’ye verdik dedi. gündem bile olmadı.

  bu gidişin sonu yaptıkları açıklamaları spor medyasının bile yayınlamaması olacak. abartı belki ama maalesef uyandırdıkları “zayıflık” izlenimi böyle bir düşünceye itiyor insanları.
 • 4594
  transfer yapamama beceriksizliklerini gectim, galatasaray’in hakkini koruyamayan yonetimdir. bugun ilk yarida besiktasin sag bekinin oyundan atilmamasi, avantaja birakilmayan yuzde yuz gol posizyonu fenerbahce’ye olsa, su anda ortalik yikilmisti. bu yonetim galatasaray’i vasata alistirdigi gibi, federasyon nezdinde etkisiz eleman yapmistir camiayi. hala halis ozkahyalarin, mete kalkavanlarin maclarina verildigi, hocasinin butun kurullar tarafindan dograndigi etkisiz bir galatasaray yonetimi.
 • 4595
  o kadar yok hükmündedir ki hatalı kararlarla, kırmızı kartla mağlup bitirilen bir derbi gecesinde çıkıp iki kelam etmeye güçleri yok. *

  o kadar yok hükmündedir ki limit kısıtlamasından transfer yapamıyorken rakibi milyonlarca euro’ya mesut özil’i getirir ve buna verebilecek bir refleksi dahi yok.

  bakın geçenlerde başkan o duygusal, taraftarı kandıran basın toplantısını yaptığında şu ofsayt entry’i girmiştim. (bkz: #3063470)
  tek bir yerde ağırlıkları yok, tek bir yerde saygı görmüyorlar. hala taraftar uyutuyorlar. umarım en yakın zamanda giderler ve yerlerine iş bilen bir ekip gelir.
 • 4598
  2020/21 sezonu başında herkesin düşme mücadelesi verir dediği, çoluk-çocuk ve çer-çöp kadrosuyla beşiktaş’ın ligi domine ettiği ortamda, ligin en büyük maaş bütçeli ve en değerli kadrosunu(tamamı hoca onayı ile alınmış) kurmuş olmasına rağmen, hala ve ısrarla “transfer” diye üzerine kudurulan yönetim.

  vallahi iflah olmayız. eksikleri, kusurları var mı var. e ama siz bütün sorun bu gibi konuşunca olmuyor. ligde üzerimizdeki takımların kadrosundan da mı utanmazsınız yahu. artık bazı şeylerin transfer ile değil çalışmak ve doğru stratejiler ile elde edilebildiğini anlamanın zamanı gelip geçmedi mi? insan beşiktaş’ın komple defans dörtlüsünden utanır be! forvete ve kanatlara serpiştirdiği çer-çöp dolgu malzemesi oyunculardan utanır kadro diye yırtınırken.
 • 4599
  galatasaray'ı sevmeyen, gerçekten kötü niyetli, hakkını asla savunamayan, transfer yapmaktan ve kadro planlamasından aciz, koltuk sevdalılarından oluşan yönetim. kendileri hakkında tek bir olumlu görüşte bulunan kişiler de gözümde galatasaraylı değildir. ayrıca bu oluşumdan transfer bekleyenlere de daha çok beklersiniz diyorum. adamlar galatasaray futbol takımı'nın assetlerini satıp yerlerine kiralık oyuncular ala ala iyice köy takımına çevirdi koca kulübü.
 • 4600
  geçmişteki yönetimler gibi kulübü söğüşlemediği, mali açıdan daha parlak bir gelecek adına kulübün ileri sıçrama yapabilmesi için kemer sıktığı için eleştirilen, bunu "transfer yapamıyorlar ya" şeklinde görüp taraftarlarca eleştirilmenin de ötesine gidilip hadsizlik yapılan yönetimimizdir.

  önceki yönetimler gibi çapsız oyunculara uzun vadeli kontratlar bağlasalar, ffp tablosunu çarpım tablosuna çevirseler daha az eleştiri alırlardı.

  her ne olursa olsun hocamızın arkasında durarak doğru olanı yaptılar.

  bazen ileri sıçramak için bir adım geri atmak gerekir, finansal açıdan bunu yaptıklarını göremeyen taraftarlar olması çok üzücü.

  bu sezon şampiyon olmazsak bile, gelecek yıllar adına ben kulüpten umutluyum.
 • 4601
  bu sene de şampiyon olamazsak yeni yönetime kulübü yaklaşık 250-300 milyon tl'lik bir harcama limitiyle teslim edecek yönetimdir. sadece falcao(7.5), babel(3), diagne(2.5) ve feghouli(4)'nin maaşı da yaklaşık 125-150 milyon tl ediyor. yani limitin yarısı. kalan limit de 15 milyon euroya denk geliyor ve bu parayla takım kurmak gerekecek. artık sıçrar mıyız sıçar mıyız 5 ay sonra göreceğiz.
 • 4602
  şimdi 2 oyuncuyu bağlayıp getiremezler. ondan sonra takımın en büyük gelir kalemi olan şampiyonlar ligi gelirinden mahrum kaldıklarında elindeki oyuncunun parasını ödeyemez hale gelirler. başkanlık makamı bahane üretme değil çözüm üretme yeridir. ve kendilerinde de çözüm namına hiçbir gelişme görülememiştir. yok hükmündedir benim için. yeteri kadar reklamlarını yaptılarsa artık el çekebilirler kulübün üzerinden.
 • 4603
  tek özelliği dursun özbek olmayan, transfer dönemlerinde oluşan tıkanıklığı çözemeyen, galatasaray'ın hakkını koruyamayan, aciz yönetimdir.

  halen limite takılan arkadaşlar görüyorum, üzülüyorum. fenerbahçe'nin limiti yokken 16 oyuncu aldı, içlerinde sosa gibi pahalı oyuncular var, şimdi de mesut'u getirdiler. haliyle limit filan takılmaya gerek yok. işi bilen türkiyedeki limiti delik deşik eder, gemisini yürütür. işi bilmeyen de aldığın kadar sat der, ffp der, limit der, profesyonel dünyanın umulmadık bariyerleri der sızlanıp durur.
 • 4604
  hayallerimizdeki kadroyu kuramadılar ve hem alma, hem satma anlamında iyi transfer yapamıyorlar kabul. ama arkadaş bizden daha kötü takımlara hem oyun olarak eziliyoruz, hem de yeniliyoruz bunun suçlusu da yönetim değil artık. beşiktaş'ın ilk 11'inden kaç oyuncuyu takımınızda görmek istersiniz bir düşünün. belki abubakar'ı isteriz, gerisi boş. adamlar bizi ersin'le, rıdvan'la, larin'le, oğuzhan'la, gökhan töre'yle, bedava iken almayı tercih etmediğimiz de souza ile yendiler.

  alanya, kasımpaşa, karagümrük, konya, bunlar bizi yönetimleri çok iyi transferler yaptı diye mi yendiler?

  transfer takip etmek heyecenlı, anlıyorum ama futbolda, saha içinde öncelik transfer değil.
 • 4606
  transfer yapmamak ihanet değildir, hele hele bu durumdayken.

  açık konuşalım siyaset, acun destekli koç ailesinin yönettiği fenerbahçe federasyon ve hakemler üzerinde tam kontrole sahip. böyle bir ortamda mustafa cengiz transfer yapmayarak kulübün geleceğini kurtarıyor. galatasaray istenilen bütün transferleri yapsa bile şampiyon olamayacak, şampiyon olsa cl'ye katılmasının imkanı yok. türkiye'de şampiyon olan takım cl'ye katılamaz bundan böyle. ön elemeleri geçmesi mümkün değil.

  galatasaray transfer yapmamalı. sadece özüne dönmeli. özden kastımda yeni yetenekler keşfetmeli. 1 milyon euro ile transfer filan olmaz, hayal kurmayalım.