• 6156
  ali koç överlerin kusur bulmak için uğraştığı rahmetli başkanımız. adam kanser oldu, vefat etti, neredeyse galatasaray'ın geleceğini kurtardı ama o kadar sağlık sorunuyla uğraşırken bırakın hala lafzında galatasaray'ı eksik etmemeyi, ses telleri sorunlu ve konuşamazken bile galatasaray demesine rağmen yaranamıyor. ihraç ettiremediler ya kulüpten kendisini, bazı arkadaşların içinde kaldı o yüzden.

  hiçbir başkan gibi kendisi de kusursuz değildi. hep galatasaray'ın menfaatini düşünmeye çalıştı ve iyi niyetliydi. allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.
 • 6157
  allah'tan rahmet dilediğim merhum başkanımız. umarım gittiği yerde huzurlu ve mutludur.

  şunu söylemek isterim ki, sözlükte ve sosyal medyada kendisini sevdiğini iddia eden kişilerin kendisi üzerinden pirim yapmaya çalışarak, kendisine en büyük saygısızlığı yapıyor. fakat yaptığı işle alakalı hatalı işler söyleyenlere, merhuma saygısızlık yapıldığı iddia edilip, linç ediliyor.

  öncelikle kendisi üzerinden fatih terim'i eleştirmek kadar abes bir durum yok. mustafa cengiz ve fatih terim aynı cümlede geçerken, fatih terim'e suç atmak ve mustafa cengiz başkana güzelleme yapmak için, sanki fatih terim silah zoruyla takımın başında kalmış, mustafa cengiz, fatih terim'in çalışanıymış gibi cümleler kullanılıyor.

  gerçek şu. mustafa cengiz 3,5 senelik başkanlık döneminde fatih terim'den başka bir hocayla çalışmadı. 2. seçime girerken de fatih terim ile devam edeceğini bildirdi. şuan burak elmas'ı başımıza saldı diye fatih terim'i suçlayanlar o seçimle alakalı bir şey söylemiyorlar. ayrıca mustafa cengiz fatih terim'e 3 kere falan 5 'er yıllık imza attırdı. yani sizin iddia ettiğiniz gibi, fatih terim'den kurtulmak istiyorsa, 2. seçime girerken başka bir hocayla devam edebilirdi. ya da fallofoş oluruz diyor, böyle düşüyorsa bıraksın dediği zaman, fatih hoca'yı teknik direktörlük görevinden alabilirdi. zaten galatasaray'dan ayrılması en kolay isim fatih terim. hayatında doğru düzgün hocalık yapmamış domenec'i bile göndermek, fatih terim'i göndermekten çok daha zor. yani bunu istese yapabilirdi. o yüzden mustafa cengiz güzellemesi yaparken, fatih terim üzerinden yapmak, sadece merhuma yaptığınız saygısızlık olur. sevmediğiniz birine karşı, merhumdan medet ummak olur. bunu söyleyenleri de linç ederek haklı görünmeye çalışmak, merhuma yapabileceğiniz en büyük kötülük olur.

  menajerlere verilen paralar, pi partner, seçimin ertelenmesi, derneğin borcunun iki katına çıkması, sadece bir menajerin istediği oyuncuların alınması gibi durumlara hiç girmek istemiyorum. çünkü bu konular ne yazık ki, galatasaray futbol kulübünde bir gelenek haline geldi. neredeyse son yıllarda galatasaray'a karşılıksız hizmet etmek isteyen kişilerin sayısı bir elin parmaklarını geçmez. o yüzden o konulara çok da girmeye gerek yok.
 • 6159
  allah rahmet eylesin, kendisine hizmetleri için teşekkürü bir borç bilmek gerekir.

  başkanı olduğu yönetimi bana göre en iyi ifade edecek tabir “iyi niyetli” olur. başarılı oldu mu? birkaç konuda evet, benim için başarılı olduğu en söylenebilecek nokta ffp savunması olur. euro kuru konusunda aksiyon alması da başarı olarak görülebilir, fakat türkiye’nin ekonomik ve politik ortamını düşündüğümüzde çok yaratıcı bir çözüm olarak görmek pek mümkün değil, zira zaten o zaman “dış güçler” tayfası ve ülkenin en tanınmış ekonomistinin dolara olan malum düşmanlığı sebebiyle herkesin üstünde borcunuzu, alacağınızı türk lirasına çevirin gibi bir baskı vardı.

  sportif konularda ise inanılmaz başarısız bir yönetim süreci geçirdi. hani dönüp dolaşıp aynı konulara girmek anlamsız ama, detaya girmeden söyleyeyim, aynı kadrolarla fatih terim yerine başka bir teknik adamla çalışsa, daha 1. senesi dolmadan gelmiş geçmiş en kötü başkanlardan biri ilan edilirdi. basketbolda küme düşmekten güç bela kurtulduk falan.
 • 6160
  allahtan rahmet dilediğim genel kültürü yüksek (saatlerce sohbet edebileceğin bir insan olduğunu düşünüyorum) merhum başkanımız. yönetimi boyunca tek falsosu abdurrahim albayrak'a transferi emanet etmektir. ancak bu da o kadar büyük falso oldu ki diagne, falcao transfeleri, takımın forvetsiz kalması vb. bir sürü sorunu ve mali zararı da beraberinde getirmiştir. eğer abdurrahim albayrak'a doğru rol biçip transfer işleri için daha profesyonel birini görevlendirseydi şimdi daha başka bir noktada olabilirdi(k).