• 6152
  kulübe 13 milyon euro kasa kolaylığı yapıp kalan son 30 milyon tlsini hibe eden dursun özbek'e(yalansa abdurrahim albayrak'ın yalancısıyım) 40.000 tllik fatura için hırsız denilen ortamda kendisinin yönetimi döneminde pi partner skandalı yaşanmış merhum başkan... menajerlere para yedirmedi deniliyor yahu daha 2 ay önce burak elmas yönetimi kendisinin döneminde menajerlere verilen komisyonları açıklamadı mı? he o zaman savundum mu, evet savundum. omar'ın maaşının donk'un maaşının bir kısmı menajer ücreti gibi gösterildi en basiti, yine savunurum ama ortada hiç menajerlere para yedirmedi denilecek kadar da pür-i pak bir durum yok. çünkü sekidika ve falcao'nun menajerine verilen paralar ortada, hoca morgan schneiderlin geldi diye sağda solda anlatırken kucağına bırakılan steven nzonzi için tam 3 menajere komisyon verilmiş. zaten menajerlere para yedirmediğin bir evren yok. bankalar birliği anlaşmasına gelelim; borçları tlye çevirdi diye övülüyor. yahu galatasaray’ın başkanı kim olursa olsun o anlaşmayı imzalayacak borcu tlye çevirecekti. imzalamayan kulüp mü kaldı? ali koç son ana kadar direndi zorla imzaladı zorla imzalarken de bu şekilde olmaz dedi vade süresini uzattı tüm kulüpler faydalandı. o anlaşma üzerinden eğer bir kulüp başkanı övülecekse başkan ali koç’tur. kimse kusura bakmasın.

  herhangi bir galatasaray başkanından iyi ya da kötü olarak öyle çok radikal bir farkı yoktu.. öldü gitti adam, çoluğu çocuğu torunu tombalağı görür belki üzülür diye mümkün mertebe bu başlığa olumsuz bir şey yazmamak adına büyük bir çaba gösteriyorum şahsen. ancak biz çaba gösterdikçe burada bizim tepemize çıkan, bize laf sokan entryler giriliyor. yani kendisini bize laf sokmadan da anmak mümkün? yoksa mümkün değil de ben mi yanlış biliyorum. bakın yukarıda ne takımın ilk sezon donk selçuk orta sahasıyla şampiyon olduğundan, ne de 2. sezonu forvetsiz başladığından bahsettim. tamamen ıslak imzalı belgelere dayanan şeyleri yazdım. illa bunları yazmamız mı gerekiyor. yok ben daha fazlasını da yazarım ama bunun kimseye bir faydası yok. arkasından bir fatiha okuyup geçiyorum. kimseye de laf sokmuyorum kendisinin naaşı üzerinden. kendisini diğer galatasaray başkanlarının herhangi birine duyduğu sevgiden çok çok farklı bir türde sevgi besleyen sözlük yazarlarına da aynı şeyi yapmalarını öneriyorum. kendisi günahıyla sevabıyla başkanlık yaptı. herhangi bir galatasaray başkanından ne çok eksik ne çok fazla.
 • 6153
  özellikle sosyal medyada kendisini eleştirmek için menajer ücretlerinin neden yüksek gösterildiğini kendisi bile yazarken aklınca özbek güzellemesi yapacağım derken bunun nedeni o çok sevdikleri özbek’in sözde hibe ettiği para bir yana, kulübü batırmanın eşiğine getirmesi unutulan başkanımız. hatta oradan buradan duyma bilgilerle bankalar birliği anlaşılması eleştiriliyor. öncelikle şu süper basit bilgiyi paylaşalım; iktidar değişip politika faizi 3 katına çıkarsa, reel faiz 4 katı olur. önümüzdeki 5-6 sene de teknik olarak politika faizini reel faiz üzerine çıkarman mümkün değil. kısacası adam bir kumar oynayarak resmen 12’den vurdu. sadece şu faizden dolayı sözde dö’nün vazgeçtiği paranın 10-15 katından fazla para kazandırdı mustafa cengiz.

  hele bir de galatasaray başkanına aklınca laf çakmak için ali koç’u övecek kadar alçalabilecek ne yaşandı bilinmez ama muazzam bir düz mantıkla bankası olan adam imzalamadı diye konuşulan argümana gelelim. bankalar birliği anlaşmaları her kulüp için ayrı şartlar içeriyor. kredibilitesi en düşük kulüp fener olduğu için en ağır şartlar onların. ali koç bundan dolayı bizimle benzer şartlarda kendi bankası üzerinden anlaşmayı yapmak istemesine spk izin vermedi. mevcut sürenin uzatılmasını da ali koç değil mustafa cengiz’in ve ahmet ağaoğlu’nun içinde olduğu grup sağladı. bunu da bizzat aktif bank ceo’su açıkladı.

  mekanın cennet olsun başkanım. şu an az biraz bile umudumuz varsa, tüm bunlara rağmen senin yaptıkların sayesinde.

  edit: isteği kırmak olmaz hemen ekleme yapalım; pi partner mevzusu. kulüp bağımsız 2 farklı denetimden geçmiş buna rağmen bu olaydaki tek argüman şirketin bu iş için kurulup kapanması sıkıntı. yine de benim için bile kabul edilebilir değil. cengiz yönetiminin tek falsosu bana göre. gelelim falcao’nun menajerlik ücretine; albayrak yüzünden işlerin o noktaya gelmesinden sonra ffp yüzünden falcao’nun maaşının bir kısmı menajer ücretlerine yedirildi. ffp’nin çoğu kişinin bilmediği maddesi ise bir menajere verebileceğin maksimum ücret olduğu. bu yüzden de başta aslında 2 menajere, sonrasında menajerlerin şirketlerinden kaynaklı 3 menajere ücret ödendi.