• 6079
  merhum başkanımız

  sayın mustafa cengiz iyisiyle kötüsüyle bu camiaya hayatını adamış bir başkandı. son zamanlarında bırakması gerektiğini düşündüğüm halde hep kendisinin iyi niyetli bir insan olduğuna inandım. bu yüzden kendisi hakkında geç de olsa bazı şeyler karalamak istedim.

  fanatik bir taraftar değilim. futbola verdiğim değer hayatımın önüne geçmiyor. bununla alakasız olarak ünlü insanların veya sporcuların, tanıdık simaların ölümleri beni genelde etkilemez. allah rahmet eylesin der geçerim.

  ama mustafa başkan'ın vefat haberini aldığımda kendimden hiç beklemediğim bir şekilde boğazım düğümlendi ve gözlerim doldu. her akşam sporla ilgili haberleri verdiğim babama söylerken sesim titredi. mutfağa kaçtım sonra yemek yapma bahanesiyle.

  bazı insanlar her ne kadar uzaktan tanısanız da hayatınızda iz bırakabiliyorlarmış. mustafa başkan bu dünyadan giderken bunu gösterdi bana.

  dikkat çekmek istediğim şey, son zamanlarda ahı var lafını çok duyuyoruz malum. ve bu söylemin popülist bir şekilde kullanılması rahatsızlık uyandırıcı. mustafa başkan gibi bu kulüp için sağlığını feda etmiş bir büyüğümüzün galatasaray spor kulübü'ne ah edecek bir insan olduğu fikrine kapılmak kendisinin yaptıklarını, hissettiklerini hiç anlamamış olmak gibi geliyor. kişilerle arasında ne geçmiş olursa olsun futbol takımının böyle kötü bir duruma düşmesini isteyecek bir galatasaraylı değildi kendisi. bu tarz söylemlerin kendisinin anısına saygısızlık olduğunu düşünüyorum. taraftarımız en azından sözlükte böyle yaklaşımlardan bence uzak durmalı.

  huzur içinde yatsın. bir galatasaraylı olarak kendisine hakkım helaldir.
 • 6080
  görmüş geçirmiş, dünyayı tanımış en önemlisi de kendini çok geliştirmiş bir insandı.

  bunu en basit basın toplantısında bile net olarak görüyordunuz. mugdat diye bir oyuncunun en fanatik taraftarın bile izlemeyeceği imza töreninde neler neler anlatır, öğretirdi size.

  kadim anadolu'nun her yöresinden her zaman diliminden atasözleri, deyimler havada uçuşurdu konuşmalarında. sadece anadolu da değil, dünya klasiklerinden, tarihi kişiliklerden, filmlerden nokta atışı alıntılar ile mest olurdunuz.

  kültürel anlamda galatasaray lisesi bile böyle karakterleri nadir çıkarır. tekrar allah rahmet eylesin başkanım. mekanınız cennet olsun.