• 5174
  açıkçası her geçen gün beni daha da hayal kırıklığına uğratan başkanımız. normalde kendisini her zaman destekledim, bu doğrultuda birçok yazım da mevcut fakat pandemiyi bahane ederek seçimleri ertelemesinin darbe yapmaktan farkı yok benim gözümde.

  seçimler illa ki galatasaray lisesi'nde olmak zorunda değil. fb'lilerin şükrü saraçoğlu'nda yaptığı gibi, açık alanda tt arena'da sosyal mesafeye uyarak bu seçim yapılabilir kimse kimseyi kandırmasın şimdi.
 • 5175
  başarısız olan başkan. bunu sadece futboldan değil galatasaray erkek basketbol takımı'nın düştüğü halden de anlayabiliyoruz. galatasaray spor kulübü böyle yönetilmemeli. başarısızlıkları yarıştırmaya gerek yok, fatih terim de başarısız mustafa cengiz de. yeni yönetim fatih terim ile çalışmayı tercih etmezse gayet makul karşılarım. başkan da bugün yarın gidecek, bir daha seçilmesini mümkün görmüyorum, seçimi erteleyerek kalmaya çalışmak hiç hoş değil.
 • 5177
  kendisinin düştüğü son durum bana kemal sunal'ın koltuk belası isimli filmini hatırlatmaktadır. o filmi izleyenler bilir kemal sunal'ın canlandırdığı karakter namuslu biridir ve halk tarafından belediye başkanı olarak seçilip göreve başlar, iyi işler yapmaya çalışır ancak en sonunda sistemin çarklarına uymaya başlar. en sonunda delirir ve tüm olayların sorumlusu olarak gördüğü koltuğu yakmaya çalışır.

  mustafa cengiz ise iyi başladığı başkanlık kariyerine gs tv'yi trt gibi kullanması, seçim ve mali genel kurul iptalleri, her seçimde başkan adaylarına verilen üye bilgilerinin bu sefer saklanması gibi olaylarla nokta koyacak gibi. işin en kötü noktası galatasaray kulübünden ihraç edilen ilk başkan olacak. peki değer mi be mustafa başkan? ağır bir hastalık geçirdiğin günlerde bunları yapmaya değer miydi? önemli olan şu kubbede hoş bir sada bırakmak iken insanların seni kötü anmasına değecek mi bir koltuğu korumak. tüm bunlar geçtiğinde senin de ilk işin koltuğu yakmaya çalışmak olacak ama nafile.
 • 5178
  kendisinin derdi koltuk değildir. eğer kendisinin derdi koltuk olsa, güçlü bir pr çalışması yapar, güçlü bir ekip kurup tekrar seçime girerdi.

  peki o ne yaptı? galatasaray'a zarar verebilecek yolu seçti. bu yol kendisini koltukta tutacak bir yol değil. bu yol, galatasaray'ın bütün branşlarına zarar verebilecek, belki de 2-3 yılımıza mal olacak bir yol.

  şimdiye kadar sürekli tff'yi koruyup, kendi oyuncularına ve hocasına saldıran bir yönetimin böyle bir yol izlemesi çok garip gelmiyor açıkçası.

  kendileri hep başarısızdı. bunu şuan düşünmüyorum. yine bütün yazarların olduğu gibi benim de en ofsaty entrylerimden önceki yıllardaki düşüncelerimi görebilirsiniz. ama son 6 aya kadar kendilerinin iyi niyetli ve başarısız olduklarını düşünürdüm. şuan kendilerinin kötü niyetli ve başarılı olduklarını düşünüyorum.

  başarılıdan kastım şu, kulübü fenerbahçe ve beşiktaş gibi yönettiler, algı yaparak taraftara oynadılar, bilgileri genel kuruldan sakladılar, taraftar arasına ikilik soktular, kulüp efsanelerine karalamak için ellerinden geleni yapıp, kulübe düşman olanları dost bellediler.

  organize ama amatör kötülüğün profesyonelleşmesinde baya çabaları olmuş. kendileri yaptıkları işte, galatasaray'a darbe işinde başarılı oldukları için tebrik ederim.
 • 5181
  sayın cengiz'in çok iyi bilmesi gerekiyor ki, kendisi şu an türkiye'nin avrupa standartından dahi daha yüksek bir konumda yer alan en demokratik oluşumunun en başında yer alıyor.

  gerçek demokrasi ise öyle bir şeydir ki şu an şahit olduğumuz işgalci tavırlara asla müsamaha göstermez.

  kendisinin girdiği yoldan çok kısa bir süre içerisinde geri dönmek zorunda kalacağını tahmin ediyorum. hükümetin en tepesinden de destek alsa bu durum değişmeyecektir.
 • 5183
  dursun özbek gibi bir başkandan sonra gelip taraftarca çok sevilen ve destek gören konumdan bugünkü konuma gelmek. neresinden tutsan elde kalıyor. geçen seneki ve bu seneki şampiyonluğun sadece sahada kaybedilmediği konusunda hepimiz hemfikiriz sanıyorum. ancak taşlar şimdi daha da yerine oturmaya başladı. biz yönetim kulübün hakkını savunsun vs. derken onlar bizzat dinamit koymakla meşgul kulübün dibine. tek bir soru var aklımda. neden? neden yahu neden?
 • 5184
  her geçen gün lisenin neden kendisine bu kadar düşman olduğunu anlamaya başladığım başkan. taraftarı gaza getirecek etkili kelimeler, cümleler. ekonomik başarı propagandaları, kanalı trt gibi kullanmaları. resmen bana yaptıklarıyla bir partiyi ve bir kişiyi hatırlatmakta ve beni ürkütmekte açıkcası. fatih terim'in bile ayarlarını bozmuş bir oluşumla karşı karşıyayız ve pandemi bahanesiyle de kurtulamayacakmışız gibi gözüküyor. hayırlısı...
 • 5185
  genel kurulu ertelemesinin niye bu kadar kıyamet kopardığını anlamadığım başkan.

  he şunu da söyleyim artık buradan dönüşü yok belli ki yolun sonuna geldi. camiadaki genel hava tam anlamıyla kendisine cephe almış durumdayken orada kalması mümkün değil.

  ama genel kurulu erteleme gerekçesi gayet de makul. sokağa çıkma yasağı varken, imza toplayıp teslim etmek pek mantıklı değildi. e kongre de tümden iptal edilmedi ya, pandemi aman verirse 2 hafta sonra yapılacak. infial yaratacak bir problem göremediğim gibi, en kısa sürede seçimin yapılmasını ve kulübün önüne bakması gerektiğini de düşünüyorum.
 • 5186
  sokağa çıkma yasağının bahane ederek seçimi erteleyen gs mevcut başkanı. sokağa çıkma yasağı kime var zaten pek bilinmiyor, tüm bunların yanında, galatasaray'da başkan olarak aday olan herkes iş adamı, zaten sokağa çıkabilme izinleri var. hatta localarda maç bile izleyebiliyorlar. o nedenle bu gerekce doğru bir gerekçe değil. mustafa cengiz'in de bu kararı tek başına, koltukta biraz daha oturayım diye aldığını düşünmüyorum. normal bir durum degil.
 • 5188
  galatasaray'ın başkanlık makamında zorla kalmaya çalışan başkan konumuna gelen başkandır.

  süreçte ne oldu? diye düşünürsek:
  6.05.2021'de basın toplantısı yapacağını açıklanmıştı. bu toplantı sonradan iptal edildi. ardından bir gün sonra demokrasi ile yönetilen bir ülkede demokratik bir seçimin engellenmesi çabası ortaya çıktı.

  kanımca mustafa cengiz bugünkü toplantıda başkan adaylığını açıklayacaktı. istediği desteği bulamayınca önce konuşmayı, sonra seçimi iptal etti. olayın özeti budur. bu durum ne demokrasiye ne hukuka, ne de galatasaraylılığa yakışır.

  edit; mustafa cengiz açıklma yaptı;

  --- alıntı ---
  "galatasaray spor kulübü'nün yapılacak ilk seçiminde, bu şartlarda aday olmayacağımı sevgili galatasaray camiasına saygıyla bildiririm."
  --- alıntı ---

  sanırım ben haklı çıktım.
 • 5193
  seçimi niye erteledi?

  a) sağlık koşulları sebebiyle - geçiniz

  b) seçime girmek istiyor ama ekibini oluşturamadı - bugüne kadar ekibini oluşturamamış birinin seçilebileceğini düşünmesi komik.

  c) oturabildiği kadar o koltukta oturup, bunun nimetlerinden faydalanmak, bu sürede bir fırsat olursa yeniden seçilmek. bu süreçte galatasaray’ın ne kadar zarar göreceği önemli değil.

  fatih terim daha geçen hafta yönetimlerde süreklilik esastır deyip, seçimler olsa da transfer çalışmalarının devam etmesi gerektiğini söyledi. bunun manası yönetim seçim var diye transfer çalışmalarını dondurdu demektir. 2 ay önce anlaştık denilen marcao ve luyindama’nın imzaları yok, salih ‘in beşiktaş ile anlaştığı konuşuluyor, halil için fenerbahçe’nin devreye girdiği söyleniyor ama biz hiçbir girişimde bulunmuyoruz.

  haziran ayında seçim olsa bile yeni gelecek yönetimin transfer için çok kısıtlı zamanı olacak. rakipler senin istediğin oyuncuları çoktan almış olacak. teknik ekibin aylardır sürdürdüğü hazırlık boşa gitmiş olacak.
 • 5194
  https://twitter.com/.../1390282662376521728

  --- alıntı ---
  istanbul valiliği galatasaray yönetimine seçim iptalini devlete bağlayamazsın. seçim genel kurulunu yapabilirsin diye resmî yazı yolladı.
  --- alıntı ---

  başkanlık koltuğundan indirildikten sonra derhal kulüpten atılması gereken kişi. bu kulübe yeterince rezillik yaşattı. "seçimi kaybedene kadar" yanında olan, seçim iptaline yönelik imzası ve onayı olan herkes de kulüpten ve kulüp üyeliğinden atılmalılar. yeni gelecek yönetimin ilk yapacağı iş de bu olmalıdır.

  kendisi de kulüpten atılan ilk başkan olarak tarihe geçmelidir. bu yaşattığı rezilliklerden sonra hak ettiği budur.
 • 5195
  https://twitter.com/.../1390282662376521728

  fatih altaylı, ya okuduğunu anlamıyor ya da mustafa cengiz’e olan öfkesi nedeniyle konuyu bilinçli olarak çarpıtıyor. valiliğin yazısı, tam da seçimin iptalini haklı gösterecek bir yazı. ne diyor yazı, 17 mayısta bitecek tam kapanmadan sonra, açık alanda olması, 300 kişiyi geçmemesi ve hes kodu ile giriş yapılması koşuluyla toplantı yapılabilir. bu şartların hangisi 8000 üyeli genel kurulumuzun yapılmasına izin veriyor. tabii ki hiçbiri.

  yine yazıda, 17 mayıstan sonra, pandemi koşullarına göre, bilim kurulunun ve cumhurbaşkanlığının kararlarına göre hareket edilmesi gerektiği belirtiliyor. e ama genel kurul bir günde yapılıp biten bir toplantı değil ki. genel kurul bir süreç ve o süreç ilanla başlıyor. listelerin hazırlanıp verilmesi, raporların hazırlanması oy pusulaları vs bir sürü hazırlığı var. bu hazırlıklar yasak içindeyse genel kurulun yapılması da yasal olmaz. kaldı ki 29 mayısa kadar pandeminin ortadan kalkacağını ve toplantıların yapılabileceğini iddia etmek akla ziyan değil mi?

  mustafa cengiz istese de genel kurulu yapamaz. çünkü tüzüğün bağlayıcı hükmü gereği seçimli genel kurulun galatasaray lisesinde yapılmasını öngörüyor. lisenin kapalı alan olma nedeniyle imkansız zaten. hadi mücbir sebeple ali sami yen’e alındı o zaman da 300 kişi sınırlaması var.

  pandemi bitene kadar hiçbir büyük kulüp seçimli genel kurul yapamaz. buna izin vermezler. sonuçta akp kongresi yapılmayacak.:)
 • 5196
  seçime girmesi halinde 3 haneli oy alamayacağını söylediğim ancak seçime girmek için 100 imza bile toplayamayan işgalci. amatör ve kötüsünüz. devlet biz aksini demedikçe 17 mayıstan sonrası genel kurul yapabilirsiniz demiş. niyet okuyup zaten ertelenecek bahanesine sığınamazsınız. bu seçim gününde yapılacak sonra da tüzüğün 3. kısım 109.2 maddesine göre genel kurul hakkınızda karar verecek.

  https://twitter.com/...282662376521728?s=20
 • 5197
  kaderin cilvesi olacak ki tek dayanak olmadan "hiçbir şey olmasa bile bir şeyler olabilir(?)" mantığıyla, 5 mayıs 2021 tarihinde seçimli genel kurulun ertelendiğini duyuran başkan. benzeri bir şeyi kulüp özelinde olmasa da memleketimizde 2 sene evvel, 6 mayıs 2019 tarihinde yaşamıştık.

  gerçekten merak ediyorum, seçimli genel kurulda kaybedince de "hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şey oldu" diyecek misiniz?
 • 5198
  zamanında çok haksızlığa uğradı ibra edilmeyip devrilmeye filan çalışıldı bunlar ne kadar ahlaksızca ise şuan kendisinin yaptığıda öyle bana göre. iyi kötü günler geçirdik, zamanın doldu zaten sağlığın ne yöneticilik yapmaya ne yüksek tempo çalışmaya yetecek düzeyde adam gibi git işte be adam. 1 seçim döneminde 2 şampiyonluk yaşamış gayet iyi zamanlar yaşamış bir başkansın işi çirkinleştirmenin ne manası var. seçim gününde seçim ile yerini yeni yönetime bırakırsa iyi olmasa bile kötü anmayacağım yönetim. olurda işi yokuşa sürmeye devam ederlerse adnan polat gibi ibra edilmemeyi hak eder...
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!