• 4028
  çok iletisi olan aktif bir yazar değilim, sadece 478 ileti yazmışım şu ana kadar ve kendisinin başlığına yazdığım şu ileti en beğenilen iletim olmuş.

  (bkz: mustafa cengiz/@birdfucker)

  benim gözümde uefa kupasını almış faruk süren'den de, 20:45 diyen adnan polat'tan da daha büyük bir başkandı.

  hastalığından mı yoksa gördüğü bir baskı sebebiyle mi arda turan transferini onayladı bilmiyorum. ancak benim için kişisel futbol tarihimdeki en büyük hayalkırıklıklarından birine imza atmıştır.

  allah hastalığına şifa versin ama benim gibi bir çok galatasaray taraftarının gözünde arda turan transferi ile kendisini bitirmiştir.

  o iletide yazdığımı yeniden yazayım buraya;

  galatasaray başkanı tükürdüğünü yalamaz, geri adım atmaz.

  eyvallah başkan.
 • 4034
  oha lan. adam bu sağlık sorunları arasında baya direnç göstermiş transfere.
  çok uğraşmış ama olmamış. resmen, arda'yı istemeyen taraftardan özür diler gibi açıklama yapmış.
  ben her şartta başkanın yanındayım. seviyorum.

  --- alıntı ---
  telnlk ekibin yazılı ve ısrarlı talebi sebebi ile arda turan transferini gerçekleştirdik.
  --- alıntı ---
 • 4035
  arda alınmış, olan olmuş, biten bitmiş. taraftar da arda'yı hocanın aldırdığını biliyor, sevabı da günahı da hocanın. sen şimdi olası bir kriz öncesi bu açıklamayı yaparak top benden çıksın diyorsun, kusura bakma başkan hiç hoş bir açıklama değil bu, fatih terim olmasa galatasaray başkanı olman mümkün değildi, arda yarın bir gün ufak bir ihtimal iyi işler yaparsa da aynı açıklamayı yapacak mısın?

  --- alıntı ---
  mustafa cengiz: "teknik ekibin yazılı ve ısrarlı isteği üzerine arda turan ile anlaşmaya vardık." (dha)

  --- alıntı ---
 • 4036
  arda turan transferi hakkında her zamanki nezaketi ile teknik direktörümüzün ve ekibinin hakkını vermiştir.
  pusuda yangın yapmak için bekleyenlere gereken cevapları da vermiştir.
  --- alıntı ---

  mustafa cengiz:"bizi 2 yıl üst üste şampiyon yapan teknik direktörümüz ve ekibinin isteği üzerine eski futbolcumuz ile yeniden bir aradayız. her açıdan hayırlı olacağına inanıyorum."

  --- alıntı ---
 • 4040
  --- alıntı ---
  mustafa cengiz: "teknik ekibin yazılı ve ısrarlı isteği üzerine arda turan ile anlaşmaya vardık." (dha)
  --- alıntı ---

  başkan politik davranmış, akıllı adam helal olsun.
  bu açıklamayı yapmaları da isabet olmuş.

  özetle diyor ki
  "gerek karakter olarak, gerek profesyonel sporculuk olarak hiçbir şekilde takımımıza yakışmayan adamı sırf teknik ekip istiyor diye aldık, günahı da sevabı da hocanındır"
 • 4041
  yaptigi aciklamanin meali; gecen sene, premier league'de 30 kusur maca cikmis babel'e hocamizin istegi uzerine 3 senelik garanti sozlesme verdik, devre arasi hocamiz cikti oyuncularin gecmisine degil gelecegine bakmaliyiz, hata yaptik dedi.

  bu sene de hocamiz yine tuttu neredeyse 4 sezondur dogru duzgun futbol oynamamis, 34 yasindaki arda turan'i istiyorum dedi, biz de bu ne perhiz bu ne lahana tursusu dedik ama hocanin inadini kiramadik mecburen bu transferi yaptik. hatasi da sevabi da hocanindir.

  baskana katilmamak elde degil.

  --- alıntı ---

  mustafa cengiz:"bizi 2 yıl üst üste şampiyon yapan teknik direktörümüz ve ekibinin isteği üzerine eski futbolcumuz ile yeniden bir aradayız. her açıdan hayırlı olacağına inanıyorum."

  --- alıntı ---
 • 4042
  --- alıntı ---

  telnlk ekibin yazılı ve ısrarlı talebi sebebi ile arda turan transferini gerçekleştirdik.
  --- alıntı ---

  benim bu yönetime dair en kızdığım sey bu. bilmeyen mi var karşı çıktığınızı zaten? tekrar diyor bak başarısizlık gelirse suclu terim ha bana sakın gelmeyin diye. e bugün liverpool'un talip olduğu ozan'ı satarken, gomis'i satarken, forvet alamazken hocanın görüşlerini de bildirdiniz mi medyaya? profesyonel iletişim böyle yapılmaz.
 • 4043
  terim'i göndermeden arda'ya hayır diyemezdi.
  her yönetici gibi getirisini ve götürüsünü hesapladı ve arda'ya evet dedi.
  sırtımda yumurta kefesi olmadığı için ben olsam arda'yı almazdım terim'de bu yüzden gitmek istiyorsa "peki işin gücün rast gelsin hocam" derdim.
  o bunun yerine "ben istemedim fatih terim ısrarla istedi ben de peki sorumluluk senin diyerek aldım" dedi. özete uzlaşmayı seçti.

  yönetmeyi höt zöt ile her dediğim olacak ulayn sanan arkadaşlarımız yaşları ilerleyince işlerin böyle yürümediğini anlayacaklar.
 • 4044
  --- alıntı ---
  mustafa cengiz:"bizi 2 yıl üst üste şampiyon yapan teknik direktörümüz ve ekibinin isteği üzerine eski futbolcumuz ile yeniden bir aradayız. her açıdan hayırlı olacağına inanıyorum.

  --- alıntı ---

  teknik direktör ve ekibi olmasa o koltukta oturması imkansız olan başkanımızın talihsiz açıklaması. kendisini gerçekten seviyorum ama mütemadiyen boş yapıyor. fatih terim de 2018 - 2019 sezonunda bir türlü gelmeyen forvet transferiyle ilgili bir açıklama mı yapsaydı? alan için çin'e kadar gidilip eli boş dönülmesi? ozan'ı takımda tutup sözleşme yenilemek isterken apar topar satılması? bunlar için tek tek açıklama yapması lazım terimin bu mantıkla yola çıkarsak. cidden ayıp yahu.
 • 4046
  bu kulübün yaşayan efsanesine savaş acamazdı. normal olanı yaptı. açarsa gider, bi daha da başkan olamaz. birisi açtı, hocayı belki kopardı ama hoca geri döndü ve yoluna devam ediyor. kendisi bir daha asla başkan olamayacak. bir futbolcu için böyle işlere girmek saçmalık olurdu, doğru olanı yaptı. hoca'nın istediği oyuncu alınır, bırakın fatih hocayı, her yerde böyledir bu.
 • 4047
  arda konusunda olabildiğince dik durmuş ama biatçı tayfaya en sonunda boyun eğerek transferine tamam demiştir. terim de biatçıları da kına yakabilir. kimse gelip de başkanı eleştirmesin arda konusunda..

  hem camia, hem teknik heyet(aslında terim yani sadece) hem medya olarak 1 yıldır inanılmaz bir baskı oluşturuldu başkan üzerinde, defalarca reddetmesine rağmen hala bu baskılar devam edince ister istemez transfere izin verdi. bunun sonunda da "teknik ekibin yazılı ve ısrarlı talebi sebebi ile arda turan transferini gerçekleştirdik." gibi bir açıklama yaparak bu transferin aslında hiç de içine sinmediğini göstermiştir. ben mustafa cengiz'den razıyım ama bu arda, terim'i de yönetimi de yer, bu da burda dursun. sene sonunda bir başarısızlıkta arda'nın daha önce karıştığı skadallar çarşaf çarşaf medyada yazılıp çizilecek ve koskoca kulüp kaosa sürüklenecek.
 • 4048
  fatih terim arda turan ve kendisinin oluşturduğu üçgende kartını oynayıp pozisyonunu almış olan başkanımız.

  bu sene fatih terim'in bildiği var ve isteği doğrultusunda imkanlar el verdikçe sayın cengiz destek vereceğe benziyor. en çok muhalif olduğu konuda esneyip olur verdiyse bundan daha hafif istekler için de yolu açacaktır.

  dilerim ki bu sürecin sonunda her iki tarafın da yüzü güler ve bizler de başarılı bir sezonun ardından mutlu ve gururlu oluruz.

  aksi halde kendisinden önce teknik ekibin görevine son vermesini, ardından da olağanüstü genel kurul ile bir daha aday olmayarak başkanlık seçimine gitmesini bekliyorum.

  isterim ki allah hem kendisini hem de fatih hocamızı başımızdan eksik etmesin ama bu birliktelik galatasaray'a zarar vermeye başladığı an aslolan galatasaray'dır diyerek gerekenin yapılması şarttır.
 • 4049
  sıradan faniler olarak bizim bir şeyden haberimiz yok ama birileri devamlı olarak "siz bilmiyorsunuz ama arda bu kulübe saha içi için değil saha dışı için alındı" diyor, madem öyle arda kardeşimiz vazifesini yapsın ve bundan sonra galatasaray'ın hakkını kimseye yedirmesin. mustafa cengiz yönetimi bu konuda sınıfta kalmıştı, arda'ya kızgın olsam da bu kirli ülkede hakkımızı o savunabilecekse bu transferi takdir ederim.

  ha bir de arda transferinden sonra "başkan fatih hoca'ya mobbing yapıyor, hoca bilmemkimi istiyor ama mustafa cengiz almıyor, bu başkan yok mu ah bu başkan" türünden yakınmalar duymayız diye umuyorum. fatih hoca "arda'yı istiyorum" dedi ve başkan bütün camiayı karşısına alıp transferi gerçekleştirdi. saha içini zaten fatih hocaya teslim etmişti, şimdi saha dışını da arda turan'a bırakarak tamamen devreden çıktı, taraftarlar olarak fatih hoca'nın bizden istediği gibi "bir bildikleri vardır" deyip bu karara saygı göstermekten yanayım.

  bundan sonra başarı da başarısızlık da %100 oranında fatih hoca'ya ait olacak. inşallah başarılı olur.
 • 4050
  terim'in müridleri istiyor ki terim'in hatalarını da üstlensin. madem ki terim bunca tepkiye, yönetimin karşı çıkmasına rağmen evladı arda transferinde ısrarcı oldu, sorumluluğunu da alacak. başkan'ın açıklaması gayet yerinde.

  --- alıntı ---
  mustafa cengiz:"bizi 2 yıl üst üste şampiyon yapan teknik direktörümüz ve ekibinin isteği üzerine eski futbolcumuz ile yeniden bir aradayız. her açıdan hayırlı olacağına inanıyorum.

  --- alıntı ---