resim
Muhammed Kerem Aktürkoğlu
Takım:Galatasaray
Mevki:Sol Kanat
Yaş:24
Boy:1.73
Uyruk:Türkiye
 • 3838
  zamanla üzerindeki baskıyı da arttıkça formunu bulur, gerçekten çok değerli özellikleri ve yetenekleri var ancak ilk transfer olduğunda kendisinde neyi eksik görüyorsak halen aynı şeyler zayıf durumda.

  bi kere artık gs'nin elinde bu kadar kaliteli bir kadro varken artık takım kerem'e değil kerem takıma adapte olmalı. belli ki artık kaleye yakın bir 4-3-3 ileri uç oyuncusu değil 4-2-3-1 de çizgiye yakın olacak. maçlarda daha çok buna yakın gözüküyoruz ve kerem sürekli çizgiye yaklaşmak zorunda kalıyor kaleye yakın olmak yerine. hal böyleyken kerem'in güçlü özellikleri yerine zayıf özellikleri göze batıyor, nedir onlar savunmaya yardımı, merkeze yaklaşamama , dikine adam geçemeyip top kaptırma, ters ayağını kullanamama vs.

  geçtiğimiz hafta oynanan konya maçında kendisinden savunma yardımı görmek beni mutlu etti ancak faroe adaları türkiye maçında* dahi top kaptırma huyu ve sol ayağını kullanamama durumu kabul edilir değil. normalde bu tarz zaaflar için zamanla geliştirir derdim ama kendisi için maalesef pek bi zaman yok. hem kalkması beklenen bir yabancı sınırı hem de arkasında bekleyen oldukça kaliteli futbolcular var.
 • 3839
  25 eylül 2022 faroe adaları türkiye maçında izlediğim bir pozisyonda bende yeni bir farkındalık yaratmış futbolcumuz.

  solda faroeli bekle baş başa kaldı kerem, ilk yarının tam ortalarındaydı tam dakikayı hatırlamıyorum, üstüne gidip zorlamak yerine topa basıp bekini beklemeyi seçti. ya fiziğine ya yeteneğine güvenmedi yani. halbuki ilk piyasa çıkan kerem bu pozisyonlarda şansını dener, zorlardı rakibi.

  çıkardığım sonuç şu, kerem bu pozisyonlarda iddialı bir futbolcu olmadığını kabul etmiş. atletizm benim alanım değil demiş. pekala. bence de haklı ama sıkıntı şu, atletizmin eksikse başka şeyleri çok iyi yapabilmen lazım. az top kaybetmen, playmaker özelliğinle sivrilmen, set oyununda fark yaratman lazım. e bunları da göremiyorum ben. sırtı dönük top aldığında savunmacı çok rahat bozabiliyor kerem’i. güvenli bir pas istasyonu olduğunu kanıtlaması lazım hem milli takımda hem galatasaray’da.

  kerem’e dair en büyük sorunum oyun stili. isterse jest mimik olarak attığı gollerden sonra taraftara fırça çeksin. vallahi takılmam şayet takımı yukarı taşıyorsa. galatasaray hususunda çok pragmatik biriyim. ben kerem’in oyununa takılıyorum. bu hep böyle olmaya devam edecek eğer kendi kendine bir dönüşüm yaşamazsa.

  şunu da eklemek istiyorum, 3-4 maç sistemi baltalayıp sonra uzaktan jeneriklik golle bütün eleştirilenlere susun çekilmesin. o jeneriklik gol oyunun bir parçası ama ufak bir parçası. burada bahsedilen kerem’in eksikleri ise oyunun her anında ve her maçta yüzleştiğin gerçekler. 25-30 metreden atılan jenerik gol koca galatasaray futbol takımına kafi olmamalı. çok sıkıntılı bir bakış açısı bu. üstelik o jenerik golleri kerem’den daha fazla atacak en az 3 futbolcu var kadromuzda şu an.
 • 3840
  çok yetenekli ve kaliteli kanat futbolcumuz.

  geçen sene oynadığı maçlarda hep farkını ortaya koydu öyle ki kerem takımda olmasa küme bile düşebilirdik. kümede kalmak bizim için ölçü değil tabi ki.* bu sezonda* oynadığı maçlarda çok kötü performanslar sergilemedi. her futbolcu her maçta çok iyi oynayacak diye bir kaide yok ki geçen sene neredeyse her maç iyi oynamıştı. bu sezon takım ve hoca yepyeni onlara alışması da zaman alacak buraya kadar tamam.

  benim, taraftarımızda kerem özelinde farkettiğim ve artık öğrenilmiş çaresizlik yaşadığım bir şey var. bu çocuk ne yaparsa yapsın kesinlikle bir kulp takılacak. artık buna tüm benliğimle* emin oldum. bizim taraftarımız; kötüyü eleştirir, vasata tahammülü yoktur eyvallah ama kerem konusunda bu geçerli değil. yok "gülmüyormuş", yok "şımarmış". ya allah aşkına bu konularda futbolcu mu eleştirilir? kerem'in oyununa nasıl bir katkısı olabilir bunların? yapıcı eleştirileri yani "maç içinde şunu, şunu yapsa daha iyi olur vb." gibi olanları kesinlikle ayırıyorum. kerem konusunda çözümleyemediğim garip bir nefret var.

  ben kendisinden ve şu anda kadar gösterdiği performanstan razıyım. elimizdeki değerleri bir bir yitirmek istiyorsanız buyrun sürekli kendisi hakkında yazın çizin.
 • 3841
  geçen sene de kamp dönemini/avrupa ligi elemelerini iyi geçirmiş ancak lig başladığı haftadan avrupa ligi maçlarıın oynandığı eylül ortasına kadar çok kötü performans göstermiş oyuncumuz. yani kerem sezon başı yüklemesinden oldukça fazla etkilenen bir oyuncu. bu sene sezonu daha geç açtık ve yükleme doğal olarak daha geç yapıldı.

  bundan bahsetme nedenim kerem fiziği ile sahada varolan bir oyuncu. benim bu haftaya kadar izlediğim kadarıyla kerem'de fiziksel bir sıkıntı var. haftalar ilerledikçe kendisinin açılacağını düşünüyorum. yeter ki güvenelim ve okan hoca oynatsın.

  oyuncuları çöp ilan etmek kolay, kazanmak ise olay*.
App Store'dan indirin Google Play'den alın