• 580
  galatasaray sözlük olarak genel taraftar kitlesine göre aklı başında, ne istediğini bilen insanlarız. bir futbolcudan ne beklenir, ne beklenmez bilen insanlarız. ancak ne yazık ki sosyal medya ve geleneksel medya böyle değil. tek bir hatasıyla yerden yere vurulur. böyle bir ortamda eksikleri varken kritik anlarda ateşe atılacağına; taylan gibi hazırlanıp öyle şans verilmeli. geldiği lig belli. bu düzeyi kaldırmasını beklemek saçmalık olur. belki biz burada, hoca ve arkadaşları kulüpte arka çıkacak ama eve gidip eline telefonu, kumandayı aldığında özgüvenini yerle bir edecek yorumlarla karşılacak.
  şuan için kupa maçları ve skoru aldığımız maçlarda özgüvenini artıracak şanslar verilmesi daha mantıklı duruyor.
 • 581
  herkes taylan antalyalı örneğini gösterip zamanla onbire gireceğini söylüyor ama bu sezon yönetim beceriksizlik yapmayıp orta saha transfer etmiş olsa taylan geçen sezonki gibi 3 maçta bir son 10 dk oyuna girecek ve aynı geçen sezonki gibi ne kadar düz ve yetersiz bir oyuncu olacağı konuşulacaktı.* doğru düzgün şanslar vermeden oyuncunun bir şeyler göstermesini, kendini geliştirmesini beklemek hayalcilik bana göre.

  şu an solda elde bir tek veteran arda'nın olduğu ortamda kerem şans bulamıyorsa yarın oraya transfer yapmayı becerdiğimizde hiç bulamayacak. onyekuru kovalıyoruz, o olmazsa yönetim değişince başka biri alınır illa ki. sonra deriz ki kerem formayı kapamadı demek ki kötü oyuncu..
 • 582
  genç futbolcular için "oynayıp hata yaparsa yerden yere vurulur" yaklaşımını doğru bulmuyorum. avrupa'daki, dünyadaki yaşıtları eleştiriye göğüs gerebiliyorsa, kerem ve türkiye'deki yaşıt meslektaşları da gerebilmelidir. hata yapınca sahip çıkan da olur, yerden yere vuran da olur evet ama bununla futbolcunun baş etmeyi bilmesi, alışık ve barışık olması gerekiyor. şampiyonlar liginde x takımın maçlarında coşan 19-20 yaşında futbolcuları izler, bizde niye olmuyor diye konuşuruz. şans verdik mi kendi kardeşlerimize? kendisi ve yaşıtlarına çocuk değil, profesyonel futbolcu muamelesi göstermeyi öğrenmeliyiz. bu adamlar profesyonel futbolcu. pamuklara sarıp cam fanusta mı yaşatacağız? düşecekler, tökezleyecekler ama ayakta kalmayı öğrenecekler. oynaya oynaya takıma oturacaklar. kerem aktürkoğlu 22 yaşında. yetenekli ve hızlı bir kanat oyuncusu kaç yaşında ilk 11 oynamaya başlayacak?
 • 583
  19 ocak 2021 tarihindeki antrenman fotoğraflarında kendine yer bulmuş futbolcu.
  marcao'nun zeybek performansından* etkilendiğini aşağıdaki fotoğraftan anlayabiliyoruz.*
  https://pbs.twimg.com/...g&name=4096x4096

  bugünkü diğer antrenman fotoğrafları:
  https://pbs.twimg.com/...g&name=4096x4096
  https://pbs.twimg.com/...t=jpg&name=large
  https://pbs.twimg.com/...g&name=4096x4096
  https://pbs.twimg.com/...g&name=4096x4096

  kaynak: https://twitter.com/.../1351495220307877888
 • 584
  fatih terim tarafından, 3.lig takımında oynarken galatasaray'a transfer edilmiş oyuncu. etobo gibi napalim olsun diyerek kabul edilmiş bir oyuncu değil. transfer etmesek taraftarın yüzdesi demiyorum kaç tanesi tanıyordu. umut veriyor, verdiği umut gercek çıkacak mı cikmayacak mi zamanla göreceğiz. taylan antalya'li ile karşılaştırılması yanlış olan oyuncu. taylan, konusunda karıştırılan bir durum var. taylan sabırla formayı kapmadi, ona yeni bir rol öğretildi. o rolü öğrenmese ya da kabul etmese yine yedek bir oyuncu olurdu en fazla. taylan terim'e rağmen kendini ispat etmedi, terim sayesinde başka bir oyuncuya dönüştü. zamanında suat kaya'yi değiştirdiği gibi taylan'i değiştirdi ve taylan'in kariyerinde daha çok para kazanmasınında önünü açtı. bilmeyenler, suat kaya'nın terim'e yazdığı mektubu okursa ne demek istediğimi anlar.