• 1190
  şike yaptı falan demiyorum ama aptalca hareketler yaptı 23 kasım 2020 galatasaray kayserispor maçında. benzerlerini eski bir fenerli futbolcu fenerbahçe'ye karşı yapsaydı bu kez galatasaraylılar şu an fenerlilerin muğdat'a dediklerini o oyuncuya derlerdi.

  ne yazık ki bu ülkenin ikilim, kültürü, taraftar profili bu. fenerlisi galatasaraylısı meselesi değil, kendimizi kandırmayalım.
 • 1191
  kendisinin 23 kasım 2020 galatasaray kayserispor maçında yaptıklarını eski bir fenerbahçe futbol takımı oyuncu fenerbahçe'ye karşı yapsa kesin şike var derdim, yalan yok. çünkü fenerbahçe bu konuda hali hazırda sabıkalı bir takım. ancak hem galatasaray spor kulübünü hem de muğdat'ı düşününce şike kelimesinin ş'si aklıma gelmiyor. sabıkalı bir takımla, sicili temiz bir takımı karşılaştırmamak lazım.
 • 1192
  23 kasım 2020 galatasaray kayserispor maçının ilk yarısındaki elle oynama pozisyonunu bizim lehimize bir durum olsun diye yapmış olması mümkün değildir. çünkü o topu eliyle uzaklaştırmasa çok ciddi bir pozisyona girecektik. ceza sahasına sağ taraftan girip bomboş bir pozisyon yakalayacaktık.

  eğer refleks olarak bu hareketi yapmasaydı daha çok konuşulurdu diye düşünüyorum. taktik faul gibi bir düşünceyle ayağı kaydıktan sonra pozisyon yememek için sarı kart görmeyi tercih etti. bunu görememek ve çamur atmak için kör değil art niyetli olmak gerekiyor.

  penaltı pozisyonuna gelince... orada ben kimsenin o ince hareketi gördüğünü düşünmüyorum. var çağırınca çok şaşırmıştım. aziz ile olan ikili mücadeleyi izleyecek sandım. meğerse daha önceden ciddi bir müdahale varmış. (buna bile itiraz ettiler ya ne diyeyim!) bizim aleyhimize bir sürü kararlar verilirken sesi çıkmayıp da şu pozisyona "penaltı değil kanka ya!" demek insafsızlıktır.

  muğdat çapı belli bir oyuncudur. hani takımın yıldızıydı da dünkü maçta batırdı demek saçma olur onun için. takımın teknik direktörüne sormaları lâzım "hoca sen nasıl kadro çıkardın, takım top oynamıyor!" diye.
 • 1193
  pes doğrusu. muğdat’ın gördüğü sarı kartlardan şüphelenenlere pes diyorum. önce bakın kartlar gereksiz miydi? her ikisinde de sarı kartlık hareketleri yapmasa linnes ceza alanında topla bomboş kalacaktı. yani kart göreceksen değecek dedikleri cinsten pozisyonlardı her ikisi de. bence birinde ceza alanı dışında topu keserek golü önledi diğerinde ise penaltı oldu. bazen bomboş pozisyon yerine belki kaleci kurtarır, topu dışarı atar diye penaltıyı tercih etmek daha avantajlıdır. hatta muğdat penaltı pozisyonunda adımlarını ayarlayamadığı için bastı linnes’in ayağına. aksini düşünemiyorum.

  muğdat o kartlardan hiç olmazsa birini orta sahada, gereksiz şekilde görseydi ben de şüpheye düşerdim ama öyle olmadı.

  diğer takım taraftarlarının olayı çarpıtmaları ya da şüphelenmeleri doğal ama özellikle twitter’da bazı galatasaray taraftarları dahi şüpheye düşmüşler ona üzüldüm. muğdat çelik’in maç satacağını düşünmek, hele kayseri spor maçında galatasaray’ın böyle bir yola tevessül edeceğini düşünmek mi? en iyi futbolcularının cezalı olduğu son sıralardaki bir takıma -ki sezon sonunda küme düşmesi de kuvvetle muhtemel- karşı oyuncusunu ayartmak mı? ya gidin yatın be...
 • 1194
  (bkz: 23 kasım 2020 galatasaray kayserispor maçı)
  ülkenin çivisi çıktı. yemin ediyorum çivisi çıktı.
  işsizlik, mutsuzluk, tatminsizlik had safhada. bu nedenle insanlar saracak şey arıyorlar başka açıklaması yok.

  muğdat'ın şu maçta gördüğü kartlarda kötü niyet aramak için cidden yukarıda saydığım nedenlerden birinin bünyede bulunması şart başka açıklama bulamıyorum. musa sow örneği geliyor aklıma fenerbahçe'ye karşı dünyaları kaçırmıştı aynı şekilde demba ba beşiktaş'a karşı...
  hatta oynadıkları takımın taraftarları bile adamlara isyan etmişti ama bu kadar abartılı tepkiler olmadı.

  gördüğü ilk sarı kart; topu kontrol edeyim derken ayağı kayıyor ve eliyle topu tutuyor yapmasa lines topu alıp gidecek. aptallık dersin anlarım ama bir halt yiyecek olsa ceza sahası içerisinde yapardı diye düşünmek bile gelmiyor milletin aklına.
  penaltı pozisyonu ise ben dahil herkes var izlemesinde fark etti.

  oturduk bunlara açıklama getiriyoruz. gerçekten allah belasını versin böyle futbolun.