resim
Mostafa Mohamed Ahmed Abdalla
Takım:Galatasaray
Mevki:Santrfor
Yaş:24
Boy:1.85
Uyruk:Mısır
 • 3193
  galatasaray ile kullandığı penaltıları biri hariç kalecinin sağına vurmuş futbolcumuz. sadece denizli maçında* ilk önce yine kalecinin sağına vurmuş, kaçırınca bu sefer soluna atmış.

  adım gibi eminim ki ersin her halükarda sağına atlayacaktı. bu sefer biraz da yavaş vurunca kurtardı. mustafa'nın penaltı atmasındaki tek sıkıntı cicaldau'nun daha iyi penaltıcı olması değil takımda mustafa'nın penaltıyı nereye atacağı en bariz olan oyuncu olması. muhtemelen muslera bile daha iyi bir seçenek olurdu.

  (bkz: 25 ekim 2021 beşiktaş galatasaray maçı)
 • 3194
  penaltı atılır, kaçırılır...

  kaçan penaltı sebebiyle önemli bir maçtan puan alma fırsatını kaybetmiş olsak da lig uzun bir maraton. illaki bu kaçan puanların telafisini yapacağız, 25 ekim 2021 beşiktaş galatasaray maçında oynadığımız oyunu sahaya yansıtabildiğimiz sürece.

  mostafa bu takımın en önemli oyuncularından birisi, en iyi bitiricimiz, hava toplarına en hakim hücumcumuz, ayrıca çok iyi bir insan ve iyi bir galatasaraylı. taraftarla arasında mükemmel bir bağ var.

  önümüzdeki ilk lig maçında sahaya iyi bir oyun koyacağından ve gollerini sürdüreceğinden eminim. planlamakta olduğumuz 3 yıllık ilerlemenin doğası gereği takımımızın ana santraforu halil dervişoğlu -başkasının aşkı- değil, mohamed olmalıdır.

  penaltı konusunda bir daha başkasının yapacağı vuruşa salça olmaması gerektiğini anlamış, hocayla gerekli konuşmaları yapmışsa bize düşen önümüzdeki maçlara mostafa'ya tam destek vermektir. gerisi gelir.

  ben bu takımın her bileşenine güveniyorum.
 • 3195
  galatasaray'ın forveti olan futbolcu.

  fatih terim mustafa cengiz'e o meşhur basın toplantısında posta koyup "irfan, onyekuru, visca ve mustafa'yı istiyorum. farklı bir şeyler denemek, farklı bir takım yapmak düşüncesindeyim" diyene kadar ben bu adamın ismini bilmiyordum.

  kariyeri boyunca mısır liginden başka bir yerde oynamamış forvetle avrupa kupası maçları mı oynayacağız diye geçirdim içimden.

  sonra taraftar coştu falan. mustafa muhammed tank ilan edildi. gol rekoru kıracak görürsünüz falan dendi. yüzyılın forvetini aldık diyenler oldu. adım gibi eminim oyuncunun tanınırlığı %15 bile değildi ama herkes brezilyalı ronaldo'yu transfer etmişiz triplerine girdi. aynısı yedlin'de de yapıldı, orada da bir tek yüzyılın sağ bekini aldık denmediği kaldı. premier ligden kim gelirse gelsin ligi donunda sallar iddiaları baskındı.

  dikkatinizi çekmek için belirtiyorum. "terimciler" ve "anti-terimciler" mustafa konusunda görüş birliğindeydiler, hala da görüş birliğinde oldukları ender bir konu bu.

  terimciler onu yedek bırakmasını "fatih hocanın bir bildiği var" diyerek savunuyor, kötü oynadığı kabul ediyor ama aslında iyi futbolcu diyorlar; anti-terimciler de aynı şekilde kötü oynadığını ama aslında iyi futbolcu olduğunu iddia edip "terim antrenmanı yüzünden bu hale geldi" çıkışını yapıyorlar.

  yedlin ve mustafa ilk geldikleri günle bence aynı noktadalar. aldığımızda da böyleydiler. sadece biz her transferimize bizi los galacticos yapacak parça gibi davranıyoruz. beklentiler boşa çıkmaya başlayınca da bahanelerle avunuyoruz, suçlu arama girişimine başlıyoruz.

  terim mesela vakti zamanında "felipe'ye 10 numarayı verdik ama hiç koşmuyor" diye söylenince bir yönetici tarafından "hocam bu adamı sen istedin diye aldık, hiç mi izlememiştin aldırırken" diye paylanmıştı. çok eskinin haberlerinde vardı.

  ben yedlin ve mustafa transferlerinden türk taraftarların oyuncuyu hiç izlemeden üç beş "çok iyi oyuncu" fısıltısı ile gaza geldiğini ve oyuncuyu yıllardır takip ediyormuş gibi davrandığını öğrendim. bundan sonra alınan hiçbir oyuncu hakkında sosyal medya ve sözlük yorumu okumayacağım.

  penaltıyı kaçıran mohamed kadar bizlerde suçluyuz. gaza gelip olmayacak kişilerden olmayacak şeyler beklemek bizim suçumuz. gomis'in penaltı kaçırdığı tarihlerden beri şu organizasyonda etkisiz kalan ultra dominant, sinirli, otoriter fatih terim'in suçu. yine olsa ona arttırırım falan diyor özne değişiyor ama sonuç değişmiyor. gomis için aynını derdi, şimdi mustafa için aynı şeyi söylüyor. bu hatada diretmek marifet değil, onlar penaltı kaçırdıkça biz kısa vadede puan, uzun vadede şampiyonluk, başarı, prestij kaybediyoruz. "geçen sene şampiyonluğu mustafa penaltı kaçırdığı için kaçırdık" dedi terim. ona attırmasaydın hocam o zaman. ya da sen son malatya maçına "nasılsa beşiktaş kazanamaz, ben kazanayım yeter" mantığıyla çıkıp takımı 4-5 atmak için oynatmadığın için de kaybettik ama onu da pas geçme lütfen.
 • 3196
  fazla ön plana çıkmak isteyen futbolcu. aslında bu kötü bir şey mi? bence değil. 1-0 kazandığımız konyaspor maçından sonra golü attığı için maç sonu tribünlere üçlü çektirdi. * ama kendisi herhangi bir katkı yapmamasına ve tribünlerin kendisini çağırmamasına rağmen 1-0 kazandığımız lokomotiv deplasmanında da maç sonunda üçlü çektirdi. *. 25 ekim 2021 beşiktaş galatasaray maçında penaltıyı alıp gole çevirmesini bu öne çıkma isteğine bağlıyorum. takımda bu yıl marcao hariç bayrak adam yok diyebiliriz. muslera bizim bayrak adamımız ve en sevdiğimiz futbolculardan biri o da düşüşte olduğu için taraftarın bu yıl, bir melo bir elmander sevgisi gösterdiği futbolcumuz takımda mevcut değil. mostafa mohammed bence böyle bir adam olmak istiyor. bu sebeple o penaltıyı aldı ve maalesef kaçırdı. eğer çok kritik bir noktada penaltıcı olmamana rağmen taraftarın gözüne girmek için topu alıyorsan o topu filelerle buluşturmalısın mustafacım. bu mesele hem moral açısından, hem puan durumu açısından hem de mostafa mohammed açısından bizi ciddi olumsuz etkiledi.
 • 3197
  iyi bir forvete ait tüm özellikleri iyisiyle kötüsüyle bünyesinde barındıran oyuncumuz.

  iyi hava topu dağıtıyor, güçlü olduğunda fiziğini iyi kullanıyor, gerektiğinde sert etkili hem ayak hem kafa şutları var.

  bununla beraber bencillik özelliği de var. atmak, kendine gelmek, adını duyurmak istiyor. bunda negatif bir durum görmüyorum. penaltı konusunda da kendisini tam anlamıyla geliştirmeden kullanmamalı. stresi kaldıramayan bir yapısı var şimdilik.

  ayrıca iyi sıçramasına rağmen kafa şutlarını yapamıyor. orta alanda ya da ceza sahası önünde indirirken sorun yok. vur artık be kardeşim.

  olacak inşallah. her forvetin böyle zor dönemleri olmuştur. kopmamalı koparılmamalı. kumaş var.