• 19
  dünya kupası, avrupa şampiyonası gibi turnuvalarına grup elemeleri haricinde sezon içerisinde oynanması saçma olan maçlar.
  hazırlık maçı yapmak isteyen yaz ayında ayarlasın kardeşim. zaten bu turnuvaların elemelerinde bol bol maç yapılıyor. ee bu turnuvalara katılmaya hak kazanamayan takımlar da boş boş hazırlık maçı, turnuvası oynamasın. biz dünya kupasında yokuz mesela. ne diye uluslar liginde maç oynuyoruz boş yere? şuan ligde fenerbahçe, beşiktaş, galatasaray, trabzon herkes eşit oranda şampiyonluğa oynuyor. ferdi sakatlansa, altay sakatlansa al sana şampiyonluk yolunda darbe. yunus veya kerem sakatlansa aynı şekilde bize de büyük sıkıntı.

  bir an önce milli maçların azaltılması şart. böyle olunca insanın takip etme motivasyonu da kalmıyor.
 • 20
  sanki çok önceki dönemler gibi bir ciddiyetinin ya da heyecanının kalmadığını hissediyorum. en azından benim için öyle. özellikle 2000-2010 arası milli maçların tadı bambaşka oluyordu. milli takımı izlemek için sabırsızlanıyordum. sadece bizim maçlar için de değil diğer milli takım maçları da ayrı bir heyecan ve zevkti. şimdi, milli maçlar gerçekten eziyet ve lig maçlarına vurulmuş bir ket gibi. bu maçların olduğu haftalar sanki zaman duruyor geçmek bilmiyor ki lig maçlarına geçelim.

  tanım: eskisi gibi heyecanı kalmayan maçlardır.
App Store'dan indirin Google Play'den alın