resim
Miha Zajc
Takım:Fenerbahçe
Mevki:Merkez orta saha
Yaş:27
Boy:1.78
Uyruk:Slovenya
 • 52
  ilginç bir habere konu olmuş futbolcu.

  (bkz: transfer taksitini yanlış hesaba yatırmak)

  https://twitter.com/...510044663320583?s=19

  --- alıntı ---

  son birkaç gün içerisinde hollanda gelderland bölge mahkemesinde kazandığımız bir dava üzerine dış basın kaynaklı olarak dijital ve yazılı mecralarda gündeme gelen bir haber ile ilgili kamuoyunu bilgilendirme gereği doğmuştur.

  31 ocak 2019’da, italya’nın empoli kulübünden transfer ettiğimiz miha zajc’ın transfer ücretinin 830.929,50 euro’luk son taksitinin, empoli’nin banka hesabına yatırılması adına 30 eylül 2020 tarihinde işlem yapılmıştır.

  9 ekim 2020 tarihinde empoli fc’den gelen ödeme talebinin ardından fatura adresini araştıran kulübümüz yetkilileri, söz konusu miktarın hollanda merkezli bir araç alım-satım şirketinin hesabına geçtiğini saptamış ve şirketten bu miktarın iadesi talebinde bulunmuştur.

  kulübümüz, hollanda merkezli şirketin geri ödemeyi reddetmesi sebebiyle hızlı bir şekilde hollanda yargısı nezdinde ilgili şirket hakkında şikayette bulunmuş ve ödenen ücretin iadesi talebiyle mahkemeye başvurmuştur.

  4 ağustos 2021 tarihinde, hollanda zupthen’deki gelderland bölge mahkemesi, bahsi geçen şirketin kulübümüze geri ödeme yapmasına hükmetmiştir.

  geri ödeme süreci başlatılmış ve bu doğrultuda ilgili şirket nezdindeki tüm hukuki yaptırımlar kulübümüzün lehine gerçekleşmiştir.

  kamuoyunun bilgisine sunarız.

  --- alıntı ---
 • 53
  neresinden baksaniz transferinde bir dolandiricilik soz konusu olan futbolcu. ama bu dolandiriciligi yapan kim isin icinden cikamiyoruz.

  ya gercekten transfer taksiti odemesinde hatali bir hesaba odeme yapildi ki italyan takimina odeme yapmak icin neden hollanda bankasi kullanilir veya neden hollanda banksina oduyoruz diye sorgulanmaz? bu denklemde fenerbahce dolandirilmis oluyor.

  ya da arada bir komisyoncu veyahut da odenen bonservisin dusuk gosterilmesi icin arkadan dolanma ihtimali var ki burada da hem turkiye futbolu ve bagli istirakler, hem de borsada fenerbahce hisselerini elinde bulunduranlar dolandirilmis oluyor.

  gercegi hicbir zaman ogrenemeyecegimiz saibeli eylemlere konu olmustur.