• 836
  kendisi hakkında durum ve bizim savımız şöyleymiş;

  oyuncu ile biz ön protokol yapmışız. resmî sözleşme yerine geçmese de bu protokol hukuken geçerliymiş. hatta bu protokol sebebiyle menajerine para da ödemişiz.

  protokole göre 15 haziran tarihine kadar 500 bin euro karşılığı imza parası mert’in hesabına yatırılacakmış.

  tabi pandemi olunca kulüp mert’e ve menajerine ulaşarak ligin devam ettiğini, ödemenin lig biter bitmez yapılacağını belirtmiş. bizimkilerin bu bildirimine ses çıkarmayan ikili 15 haziran sonrasında protokolün geçersiz olduğunu savunarak fenerbahçe ile anlaşma imzalamış. sivasspor kulübü de görüşmesine izin verdiği için oyuncu fenerbahçe ile resmî sözleşme imzalamış.

  bizim tarafın savı şu: biz bu protokolü imzaladığımızda mert’in sözleşmesi 31 mayıs 2020’de bitiyordu, lakin pandemi sebebiyle sözleşme otomatik uzadı. bu durumda bizim protokolün ve protokoldeki sürelerin de evleviyetle uzaması gerekiyordu. ayrıca, sözleşmesi devam eden bir oyuncunun hesabına para yatırmak kurallara aykırı olduğu için biz bu bedeli ödemedik. biz iyi niyetli davranıp, hukuka uymaya çalışırken oyuncu bize herhangi bir bildirim dahi yapmadan başka bir takımla sözleşme imzalamıştır. protokol süresinin otomatik uzaması gerekliliği ve oyuncunun kötü niyetli tavrı nedeniyle tazminat ve ceza talebinde bulunuyoruz.

  karşı taraf ise, siz imza parasını ödemediniz, protokol de geçersiz oldu, biz de daha sonra fenerbahçe ile anlaştık diyor. ( ön protokol öncesi menajerine 150.000 tl gibi bir para ödemişiz, onu da kapora olarak sayıyorlarmış.)

  bu noktada durum, spor hukukçularının değerlendireceği bir konu ama türkiye’de olmasa da avrupa mahkemelerinde ceza çıkabileceğini düşünüyorum. fenerbahçe’den alacağı fazla paradan 1 kuruş eksik bir bedeli tazminat olarak istemeliyiz. 1 kuruş fazla için fenerbahçe’ye gitmeli bu şark kurnazı paragöz.
 • 837
  biraz kendimle de çelişmiş olacağım ama artık hakkında her gün onlarca iletiye gerek yok. yeteneği, radarımıza soktu kendisini. karakteri devreye girince fenerbahçe seviyesini geçemedi.

  yazdığım ilk ileti şöyleydi: (bkz: #2895204)

  bu denklemde kaybeden biz değiliz. fakat süreç bundan sonra sadece hukuki olarak işlemeli. başlığı da sadece bu konuda gelişme olduğunda canlanmalı naçizane görüşüm.