• 1846
  yıllardır ana akım medyanın üst yerlerinde iş bulabilmek için kendini tarafsız olarak millete yutturmuş gazeteci eskisi. dijitale geçer geçmez içindeki rıdvan dilmen'i,rambo okan'ı ortaya çıkarmıştır. bugün fenerbahçe trollerinin parayla yaptığı işi gönüllü olarak bir dijital platformda yapıyor. mhk,disiplin kurulu tff başkanlığı gibi mevkilere yerleştirilen fenerbahçeli kişilerden hiç rahatsız olmayan mehmet bey beınsportsta ekmek parasını kazanmaya çalışan bir galatasaraylıdan rahatsız olup hakkında algı yapabiliyor dahası taklidini saygısızca yapıp ağzını yamultabiliyor. hepinize geçmiş olsun bu psikoloji düzelmez, en akıllınız ile rambo okan arasında ince bir çizgi bile yoktur.
 • 1847
  -tff başkanı fenerbahçeli
  -mhk başkanı rıdvan'ın kankası
  -cumhurbaşkanı fenerbahçeli.
  -medya koç holding'in kölesi
  -pfdk üyelerinin yarısı fenerbahçe kongre üyesi
  -maç planlama müdür besim yalçın beşiktaşlı

  bu yukarıda saydığım isimler varken yayıncı kuruluşta çalışan 1 adet galatasaraylı zoruna gitmiş olan gazeteci eskisi. çok merak ediyorum bu yukarıda saydıklarım galatasaraylı olsaydı fbjk'liler ne tür bir kıyamet koparırdı ?
 • 1850
  medyadaki en büyük terim düşmanıdır. bunu da bağıra çağıra yapmaz. daha derinden, ufak dokunuşlarla yapar(dı). artık buna da ihtiyaç duymuyor. hem dijitale geçmesi hem de terim'in son 1 yılda kısmen başarısız olması, demirkol'u epey cesaretlendirdi.

  elbette fatih hocanın eleştirilebilecek pek çok yanı var ama demirkol'un yaklaşımları hiçbir zaman rasyonel olmadı. hande sümertaş'a kustuğu nefret de bence terim'le alakalı. bundan yüzde yüz eminim.
 • 1852
  senelerdir ona buna yaranmasına rağmen hedeflediği yerleri değil görmek yanına bile yaklaşamayan ve bu sebeple ağır aşağılık kompleksine sahip olan yorumcu.

  ayrıca fatih terim'in, gençlik yıllarında ağır yaralar bırakmasından ötürü aynı türevleri gibi kendisinin de fatih terim ve galatasaray kompleksi çok meşhurdur.

  beter olmasını dilerim...
 • 1854
  yıllardır sinsi diyorum insanlar kızıyor. zannediyorlar ki onun tarafsızlığını göremeyecek kadar fanatiğim.

  bu adam ortamın kokusunu alır, taraftarların nabzını iyi tutar ve zamanlamasını iyi yapar. tarafsız imajını oluşturacak yerleri ve olayları hiç kaçırmaz. zaten galatasaray lisesi'nde okuyabilecek kadar zeki birisi.

  yalnız sinsi olduğunu konu galatasaray-fenerbahçe rekabeti oluşunca anlarsınız en iyi.

  galatasaray kötüyse veya fenerbahçe ile fark açıksa o sezon en çok över veya destekler ki tarafsız olsun.

  ama 20-21 sezonu gibi olunca çıkar içindeki sinsi.

  prim yaptırmayın şu adama.
 • 1856
  sokrates youtube kanalına gittiğinde, onur erdem yönetimini çok eleştirdim. hem ekşi'de hem de youtube kanalının altında.

  ancak sevgili galatasaray taraftarları; objektif, futbol uleması efendime söyleyeyim, galatasaray lisesi mezunu vs. deyip poh pohladılar sayın demirkol'u. oysa demirkol; ahmet ercanlar'ın sakin ve yavaş konuşanı. iki kelimesinin arasına "öööö neydi o" ekleyen bir yorumcudur. modern futboldan uzaktır. yereldir.

  daha ilk programlarında hande sümertaş'ın bein'de maçlar ilgisi yoktur demesine rağmen bugün çıkmış, algıya alkış tutuyor.

  hande hanımı tanımam. galatasaraylı olması da beni ilgilendirmez. şayet söylendiği gibi müsabaka yayınlarına müdahale ediyorsa, o ve ekibi derhal işinden kovulmalı. ancak böyle bir şey de yoksa ve algı ise; bu ekmek ile oynamaya girer ve çok ağır ithamları da hâk eder.
 • 1860
  söylediği hiçbir şeyde hatalı olduğunu kabul etmediği gibi, hande sümertaş'ı kan isteyen fener taraftarlarının önüne atmasını da kendisinin hatası değil, bizim yanlış anlamamız olarak sümen altı edecektir.

  fener taraftarlarıyla aramızdaki fark, mehmet demirkol gibi fanatik olduğunu artık saklama ihtiyacı duymayan adamların aleyhine lobi oluşturamamamız maalesef. adamlar bein'deki sıradan bir eleman olan hande sümertaş'a bile takmış kafayı. biz daha rıdvan dilmen'i, nihat özdemir'i, mhk'daki, tahkim'deki fenerlileri pasifize edemiyoruz. bunda yaşadığımız yönetim boşluğunun yanında taraftar olarak fazla elit davranmamızın da payı var. ama türkiye'de işler öyle yürümüyor. türkiye'de haklı olanın değil, sesi en çok çıkanın borusu öter. o yüzden mehmet demirkol ya da serdar ali çelikler gibi tarafsız görünümlü galatasaray düşmanlarının her hafta galatasaray aleyhine propaganda yapmasını engellemek, buna hak ettiği tepkiyi vermek lazım.

  socrates içinse söylenecek pek bir şey yok. mehmet demirkol'u işe aldıklarında şunları yazmıştım sözlüğe:

  --- alıntı ---

  ortalama bir galatasaraylı olarak mehmet demirkol hakkındaki fikirlerim çoğunlukla olumsuz yönde seyrediyor. çok zeki ve türk futbolunu iyi yorumlayan bir adam olduğunu, fakat bu zekasını kurnazca fenerbahçe'yi kayırma amaçlı kullandığını, tarafsızlığını bu ölçüde yitirdiğini düşünüyorum. socrates dergi ekibi ise çoğunluğu galatasaraylı olan, fakat hemen her koşulda tarafsız kalabildikleri için herhangi bir taraftar grubu tarafından eleştirilmeyen bir ekip. mehmet demirkol, socrates ekibinin bu profiline gölge düşürür mü? bence youtube yorumları sekmesinde göreceğiz ki düşürecek.

  öte yandan türkiye standartlarının çok üzerinde "spor" programları yapan ve buna rağmen youtube'da aptal bir youtuber'ın 5'te biri kadar bile takipçi edinemeyen socrates'in bu hamlesini anlıyorum. zira medyatik isimler daha çok seyirci çekiyor. medyatik isimler arasında da mehmet demirkol, itiraf etmek gerekir ki, belirli bir kaliteye sahip ender yorumculardan.

  hem onlar için hem mehmet demirkol için hayırlı olsun. umarım demirkol, gittiği platformun duruşuna uygun hareket eder.

  --- alıntı ---

  yani benim için malumun ilamı oldu yaşananlar.