resim
Mbaye Diagne
Takım:Karagümrük
Mevki:Santrfor
Yaş:30
Boy:1.91
Uyruk:Senegal
 • 7290
  ya gönderilecek ya sözleşmesi uzatılacak, başka bir alternatif göremiyorum. takımda tutup oynatacaksak sözleşmesi uzatılmalı. sezon sonunda ayrılacak bir futbolcuya süre vermenin doğru olmadığı konusunda herkes hemfikirdir.

  bu noktada ise maliyeti önemli. 2,4m € maaşı var, sözleşme uzatmaya kalksak 23-24 sezonundan itibaren geçerli olmak üzere minimum 2 yıllık sözleşme ve 1,5m € maaş isteyecektir. bu arada iyimser bir beklentiyle baktım isteyeceği maaşa, daha fazla isteyecektir muhtemelen. bana kalırsa diagne 1m € maaşa razı olsa bile sözleşme uzatılmaması gereken bir isim. bir noktada sıfırdan yeni bir sayfa açmak lazım, tutmadı, tutmayacak.

  sözleşmesinin uzatılması da hem mali hem de mental sebeplerden dolayı mantıklı değildir. yani ne yapıp edip bu sezon kendisinin sözleşmesinden çıkmalıyız. herhangi bir bonservis geliri beklentim yok, bu kadar düşüş yaşamışken yaşadığı sakatlığın üstüne kendisine bonservis verecek bir takım çıkacağını düşünmüyorum. bir yıllık alacağına karşılık bonservisini vermek en doğrusu olacaktır.

  diğer alternatifler şu şekilde

  1) 2,4m € verip oynatırsın, sezon sonu bonservissiz ayrılır.
  2) 2,4m € verip oynatmazsın, yattığı yerden para kazanır, sezon sonu yine bonservissiz ayrılır.
  3) sözleşmesini uzatıp en az 2 sene daha bu deliyle uğraşırsın, tam kurtuluyoruz derken tekrardan bir kontrat yükünün altına girersin.

  dediğim gibi en doğru hamle kendisiyle vedalaşmaktır, umarım bu iş sorunsuz bir şekilde çözülür. tecrübeli ceza sahası golcüsü kontenjanını gomis dolduracaktır, kendisinden daha verimli olacağına da eminim. 35 yaşındaki demba ba'yı 40 maçta oynatıp 15 gol 6 asistlik skor katkısı alan okan buruk gomis'den de fazlasıyla katkı alacaktır. maçların son yarım saatlik bölümünde gomis oldukça etkili olabilecek bir golcü. tabi çıkabiliyorsak hem diagne'den hem de gomis'den çıkalım, ancak ikisini birden zor görüyorum, mümkünse diagne'den çıkmak yeterli olacaktır. seneye gomis'in de sözleşmesi bittiğinde forvet hattımızı sıfırdan rahat rahat oluştururuz.
App Store'dan indirin Google Play'den alın