• 1
  takımızın norveçli sağ bekleri. norveç milli takımı ilk onbirde genelde omarı tercih ediyor. bu yaz biz de omarı transfer ettikten sonra hemen ilk onbir oyuncusu kabul etyik. omarın virüs sürecinde linnes sağ bekte forma giydi. bana kalırsa linnes oyunun hücum yönünde çok daha aktif. ver kaç yapıyor çizgiye iniyor ve takıma sağ tarafta genişlik katan oyuncu oluyor. bunun nedenlerinden biri de o bölgede feghouli ile oynamaya alışkın olması. bunların yanında omar defansif anlamda hem ikili mücadelerde hem de pozisyon almada linnesin önünde. orta açmada ve topla ileri kat etmede linnesi daha önde görüyorum çünkü omarın açtığı ortalar marianoya rahmet okutan cinsten. benim için kulübümüz sadece ligde vekupada yarışırken hem sol bekin hem de sağ bekin hücumcu olması önemli. o nedenle linnesi bu versusta galatasaray onbirinde oynaması gereken oyuncu olarak görüyorum. belki de en ofsaytlanan entrym bu olacak ama galatasaray'ın sağ bekinin önceliği kendi ligimizde defans yapmak olmamalı. omar gerçekten çok diri ve defansif meziyetleri yüksek bir oyuncu ama hücumda bize daha çok şey katmalı. çünkü zaten bizim sağ bekimizin arkasını toplayabilecek bir luyindamamız var. galatasaray takımının oyun anlayışına göre linnes'in önde olduğu versustur.
 • 3
  takımımızın iki başarılı norveçli futbolcusunun karşılaştırması.

  şahsi fikrim martin linnes'in bu karşılaştırmayı alacağı yönünde. ikisi de her anlamda gayet iyi oyuncular. oynadıkları her takıma uyum sağlar, elinden geleni yapmaya çalışırlar. karakter olarak tartışmak zaten haddim değil. ancak martin linnes bize daha çok benziyor. yani bize daha çok benziyor derken; duygularını tıpkı bizim gibi daha yoğun yaşıyor. bu yüzden martin linnes'i daha yakın buluyorum. oyumu linnes'ten yana kullanıyorum. teşekkürler.

  kızmayın arkadaşlar, benim de değerlendirme kriterim bu.
 • 5
  omar’ın bir mariano olmadığı biliyordum ama hücumda linnes’i aratır durumda. bunun covid olmasıyla falan da bir alakası yok. son tercihleri oldukça başarısız. linnes her maç 1-2 tane net pozisyon hazırlıyor sağ kanattan. savunma futbolu düşünülürse omar daha iyi, buna kimse itiraz etmez sanırım. pozisyon alması, ayakta kalabilmesi, diriliği öne çıkan özellikleri.

  mariano-linnes uçurumu omar-linnes arasında yok. formda bir linnes’i kesebileceğini de çok sanmıyorum omar’ın. hücumda repertuvarını genişletmesi ve son tercihleri daha iyi yapması durumunda omar öne geçer fakat şu ana kadar bana “bu takımın as sağ beki benim” izlenimi vermedi. birbirine yakın oyuncular ve hangisi formdaysa o oynar gibi duruyor. kadro tercihlerinde gözümüz kapalı sağ bekte omar vardır dedirtmiyor.