• 4170
  24 ocak 2021 yeni malatyaspor galatasaray maçı'nda galatasaray adına sahanın en verimsiz ve kötü ismiydi. rakibin kalemize bile gelmediği maçta hücumda kaç tane verimli atağı bozduğunu, kaç tane topu ezdiğini sayamadım. omar elabdellaoui'nin sakatlığından dolayı artık kendisi birinci sağ bekimiz. bilmiyorum zeminden dolayı mı bu kadar kötü oynadı ama bu performansla ilk 11'de sağ bekimiz olamaz. artık oraya şener mi gelir, transfer mi gelir bilmiyorum. linnes bu performansla ligi bitiremez.
 • 4172
  iki tane linnes'in bile almayı hak etmediği kadar yüksek maaş alan bekimiz. 24 ocak 2021 yeni malatyaspor galatasaray maçı'nda feci bir performans gösterdi. o tarlada kimsenin ahım şahım oynaması beklenemez zaten ama linnes oldukça etkisizdi. linnes'in uzun zamandır genel performansı da oldukça umut kırıcı. doğrusu, artık umut kırıcı olamayacak kadar -çünkü kırılacak umut kalmamıştır-kötü performans veriyor. önümüzdeki yıl ciddi bir bek operasyonu bizi bekliyor. omar'ın rahatsızlığı yüzünden oynayamayabileceğini de düşünürsek kesin olarak 3-4 tane bek transferine ihtiyacımız olacak. linnes, saracchi ve şener'in (yarabbi şükür) sözleşmeleri sona eriyor. yaz transfer dönemine bek transferleri damga vuracak gibi görünüyor, ilginç olacak.
 • 4174
  13 ocak 2016’da transfer olduğu galatasaray’da toplamda 148 maça çıkan sağ bek.* geçtiğimiz haftalarda 5. yılını geride bırakmış. yılda ortalama 29 maça çıkmış geldiğinden beri. aldığı sürelere de bakmak lazım tabii.

  kendisiyle ilgili en anlaşılamayan nokta statüsü bence. anahtar ya da as oyuncu değil. kendisi normal şartlarda mariano, yuto, saracchi ve omar’ın ve bir zamanlar alınamayan asamoah’ın alternatifiydi zaten. maaşı muhakkak tartışabilir ama kendisine de gereksiz anlamlar yüklememek gerekir. lig standartlarında dümdüz hızlı ve ofansif bek işte.

  muslera, ali yavuz kol ve recep gül*’den sonra en uzun süredir kulüpte bulunan futbolcumuzdur diğer yandan.

  (bkz: respect)
 • 4175
  standart sağ bek tanımını yap deseler bu adamı gösteririm tam bir 10 üstünden 6'lık öğrenci, ortalama bir beyaz yaka.

  işine saatinde gelir, işinden saatinde çıkar. to do list'i vardır check ata ata günü tamamlar. kendinden bekleneni yapar; çığır açıcı, işi ileriye taşıyıcı fikirle gelmez ama işinde de sırıtmaz. direktör seviyesine hiç çıkmaz ama iyi bir müdürdür. tam olarak böyle bir oyuncu.
 • 4176
  günah keçisi. canı sıkılan gelip bu adama vuruyor sürekli. zaten ben burada bir oyuncunun tüm sezon boyunca övüldüğünnü görmedim ki. messi gelse, 2 maç gol atamasa o da linç yer.

  linnes senin takımının yedek sağ beki ve yedek sol beki. profesyonel, yeteri kadar bindirme yapan, savunması vasat, yedek olmayı dert etmeyen, hatta lisans bile çıkarılmamasını kabul edip elinden geldiğince de formunu koruyan bir adam. sahaya çıkar 6'lık oynar. çok çok iyi oynadığında 7.5 olur en fazla ama 5'in altına da inmez. ben şahsen bir yedek bekten zaten bunu beklerim, fazlasını değil.

  kazandığı paraya gelince de, ben sözleşme uzatılırken zam yapılmamalı dediğimde o entry ofsayt oldu, şimdi kazandığı para eleştiriliyor.

  linnes gibi oyuncu çok nadiren denk gelir, varken kıymetini bilmek gerekir. gidince anlaşılır değeri. bir futbol takımında necip gibi, linnes gibi parçalar olmalıdır, değerlidir.
 • 4177
  yedek olmayı dert etmeyen ama 1.4 milyon euro maaş alan futbolcumuz. ne savunmada idare eder, ne de hücumda iyi. zaman zaman gününde olursa tempolu oynayıp hücumda sağ taraftaki pas bağlantılarını bozmuyor. bakın bozmuyor dedim. ekstradan bir şey de yapmıyor çünkü. ne bileyim şöyle tahmin edilemez bir pas ya da tahmin edilemez bir hareketi yok. bu adamın iyi yaptığı tek iş first touch çalımı. nedir bu first touch çalımı? rakiple beraber koşu yoluna atılan bir pasa hareketlendiğinde topa ilk dokunuşu rakibi oyundan düşürecek şekilde yaptıktan sonra çevikliği sayesinde içe doğru tiklediği topun peşine dönüp rakibini oyundan düşürebiliyor. onun dışında hiç bir şeyi düzgün yaptığı söylenemez. onu da yapması için maçta böyle temponun bayağı bayağı yüksek olması gerekiyor. iyi kapanan bir rakibe o çalımı atacak şans bile bulamıyorsun. zaten devamını getiremedikten sonra atsa ne atmasa ne.

  24 ocak 2021 yeni malatyaspor galatasaray maçında hücumdaki etkisizliğine fazla bir şey demem. takım olarak hücum noktasında pek etkin değildik. 2 metre önündeki adama pas atmamasını da bağlanmaz ama hadi yine zemine bağlarım. ancak maçın 20li dakikalarında markajındaki afriyie acquah'a yaptırdığı bir kafa vuruşu var. tek kelime ile komedi. sözde tutuyor adamı ama laf olsun diye tutuyor. o vuruş gol olsa dün çok farklı bir maç izleyebilirdik.
 • 4178
  gerçekten günah keçilerinden birisi. aldığı para yüksek mi? evet yüksek. kesinlikle düşürülmesi gerekiyor. o konuda hiç bir lafım yok olamaz.
  ama kaldı ki maç içerisinde çok da kötü değildir. 24 ocak 2021 yeni malatyaspor galatasaray maçında da ileri geri sürekli koşmuştur. hücumda maçın başında çok top ezmiş ama sonra toparlamıştır. sağ kanatta sürekli pas opsiyonu olarak boşa kaçmaya çalışmıştır. hep boşluk arayıp boşa kaçmaya gayret etmektedir.
  24 ocak 2021 yeni malatyaspor galatasaray maçında tam zamanını hatırlayamadığım bir pozisyonda top cezasahası içinde emre akbaba'ya geldi. emre akbaba pas verecek adam aradı, aradı, aradı, en sonunda bir zahmet gelen babel'e topu verdi. babel de çok kötü değerlendirdi. hatırladınız mı pozisyonu? hah işte o pozisyonda babel'den çok çok daha önce pozisyonun başlangıcında ceza sahası sağ çapraz köşede ısrarla top isteyen birisi vardı. kimdi o farkettiniz mi? linnes'ti. o bölgeden de fenerbahçe'ye de golü var yani. çocuk ısrarla istedi ısrarla görmediler.
  tamam üst düzey değil ama hiç bir zaman da 10 üzerinden 6 nın altında oynamadı.
 • 4179
  14 numaralı norveçli futbolcumuz. takımımızda 5 senedir görev alıyor. çoğunluk gibi ben de kendisinin vasat olduğunu düşünüyorum ancak vasat kelimesini ortalama olarak kullanıyorum, yani gerçek anlamında. 10 üzerinden 5-6 civarında oynar hep. fazlasını gösterdiği taş çatlasın 10 maç vardır. ama daha altına düşmez, durum budur.
  ammmaaaaaa, kendisine fazla yükleniliyor kısmına katılmıyorum. sadece kendisi özelinde değil durum. belhanda, akbaba, feghouli, linnes, diagne gibi oyuncularımıza bazı arkadaşlarımızın tabiriyle fazla yüklenilmesi, aldıkları maaş yüzünden değil. aldıkları maaşa rağmen kendilerini geliştirememeleri yüzünden. belhanda, geldiğinden beri aynı oyunu oynuyor, zaman zaman çok geriye gidiyor hatta. feghouli, aynı şekilde. akbaba, maalesef çok geriye gitti. diagne gol atıyor hala ama sadece gol atıyor, oyununu hiç geliştiremedi. yani sözün özü, galatasaray'a geliyorsanız buraya gelmenizi sağlayan bir şey/şeyler vardır. ama siz bunu geliştiremezseniz topa tutulacaksınız. muslera 3.350.000 euro alıyor. bakın güncel kur ile 30 milyon tl'den fazla para yapıyor. neden kimse aldığı paraya laf söylemiyor? söylenilen en fazla şu: artık bu paraları veremeyeceğimiz için maaşı 2-2,5 milyon € civarına çekilmeli ama yine de ondan daha fazla kimse kazanmamalı.

  demem o ki; futbolcu kendisini geliştirdiği sürece ve aldığı maaşın karşılığını verdiği sürece kimse laf söylemez. ama yerinde sayan veya geriye giden oyuncuların aldığı maaş her zaman göze batar.