• 2393
  instagram hesabından dövme yaptırırken elektronik sigara (doğru ismi bu mu bilmiyorum) içtiği bir video paylaşmıştır. altındaki yorumlarda millet birbirine girmiş bile.

  medyaya bu fırsatı altın tepside sunmuş oldu maalesef.

  edit: kendisini kötülemek değil amacım. isterse her gece ot çeksin, beni ilgilendirmez. elektronik sigaranın zararsız olduğunu da öğrenmiş olduk bu vesileyle.
  tek derdim bunun türk medyasına taşınması. ilk hatasında bizim futbol(!) yorumcularımız gündeme getirip karalayacaktır ve taraftarın bir bölümü de gaza gelecektir diye korkuyorum. endişe sadece benimki.
 • 2395
  elektronik sigara kullanırken görüntülenmiş...

  hayatımda hiç sigara içmedim. eşim ise tanıştığımızda sağlam içiciydi. baskılarım sonucu elektronik sigaraya geçti. geçiş süreci biraz sancılı oldu zira nikotin dışında sigaranın bağımlılık yapan hiç bir maddesi yok elektronik sigara likitlerinde. youtube'da bbc'nin elektronik sigara belgeseli var. izlemenizi tavsiye ederim. zararsız olduğu güzel şekilde anlatılıyor. ingiltere'de reklamı serbest. gençler sigaraya başlamak yerine buna yönelsin diye. çünkü bağımlılık yapmıyor. aromaları falan da güzel şerefsizin. sigara içmememe rağmen eşimin elektronik sigarasından arada bi kaç nefes alırdım. sonra hamilelik haberini aldığımızda elektronik sigarayı da bıraktı. hamilelik başlangıcı psikolojik olarak kadınlar için zor bir dönem olmasına rağmen e-sigarayı hiç aramadı.

  bu arada likitlerdeki nikotin oranı da ayarlanabiliyor. yani nikotinsiz likit de yapabilirsiniz kendinize.

  özetle demek istediğim marcao'nun elektronik sigara kullanması gerçekten hiç önemli değil. çünkü aygıtın adı sigara sadece. evet sigara içenler için gerçekten bir kurtuluş yolu ama etkileri sigara ile alakasız. neredeyse zararsız bir şey. çok da takılmamak lazım.

  edit: ekliyim diye aradım youtube'dan. sanıyorum ki içeriği türkiye'den kaldırtmışlar. malum sigarada çok vergi var. yerine hep zararlı olduğuna dair bişeyler koyulmuş.