• 2067
  yaz başından beri sadece doğru transferi yapabilmek adına bekliyor, ''sokağa atılacak paramız yok'' diyor ve özellikle de ekliyoruz; ''ince eleyip sık dokuyoruz''.

  şimdi doğru ismi almak adına kampı kaçırmasını göze aldığımız, hatta lige ortasahasız başlamayı göze aldığımız, hatta derbiyi bile ortasahasız oynamayı göze aldığımız transferin sonucu ''etebo'' iken, bu adamların marcao'yu kalan 10 gün içinde hem satıp, hem yerini kapatıp, hem de kazık yemeden yapmak istedikleri diğer transferi yaparak transfer sezonunu kapatabileceğine dair inancı olan herhangi bir canlı organizma var mıdır merak içerisindeyim.

  gönül ister ki 20 milyon olsun ama, doğru transferi yapabildikten sonra 15 milyon da güzel para. fakat gomis'i satıp lige forvetsiz başlayan. ozan'ı satıp apar topar tüm parasını diagne'ye gömen bir yönetime nasıl güvenip elimizdeki en iyi oyuncudan vazgeçiyoruz bilen bi aydınlatsın.
 • 2069
  bugünki futbol piyasasında rahatlıkla 20m civarı bir değeri olan brezilyalı stoperimiz. (fazlası vardır azı yoktur, lindelöf’ün bile hali ortadayken koy united’a orda oynar)

  kendisi gençtir, tekniktir ve aynı zamanda iyide bir atlettir. karakteride sessiz sakin işini yapan cinstendir.

  şimdi eğer ellerindeki bu derece değerli bir oyuncuyu 14-15m eurolara satarlarsa gerçekten çok ama çok yazık eder bu yönetim.

  dahada söyleyecek söz yok
 • 2070
  20 eylul 2020 basaksehir macindan sonra degerini kesinlikle 1-2 milyon arttirmis oyuncu. normalde savunma olarak kendisinden daha iyi olan luyindama'nin aciklarini mukemmel kapatmakla kalmayip hava toplarinin hepsini almis, yeri geldiginde de sol ayagi ile cok iyi oyun kurmustur.

  20 diyordum, simdi 25 milyon diyorum. roma veya baskasi, gelecekse bu fiyattan acilmali kapi. hele bir de avrupa liginde ceyrek/yari final gorurse turkiye transfer rekorunu kirar. avrupa arenasi gormeden kesinlikle satilmamali.
 • 2071
  bu sezon satılmamalıdır. eğer kendisinin aşırı bir isteği yoksa gerekirse 1 tane idareten orta saha kiralayalım ve transferi kapatalım ancak marcao'yu satmayalım. şimdi satmayalım. sezon başında satılsa yerine alınacak adamın adaptasyonu nispeten daha kolay olacağından kabul edilebilirdi. şimdi ise yerine alacağımız futbolcunun adaptasyonuydu, form tutmasıydı bilmem ne derken çok üzülürüz.
 • 2072
  ispanya, ingiltere ya da fransa ligi'nde orta sıra takımlarından birinde oynasaydı şu an minimum 40 milyona pep hocamın sol ayaklı savunmacı sevdası sebebi ile city ile anlaşmıştı bile.

  yaşı, oyuna katkısı, sol ayağı, oyun kurması gibi konular ortadayken 15 milyon eur falan şaka gibi. tamam biz bu liglerden biri değiliz ama bu adam en az 25 milyon eur gibi bir bedel ile gitmesi gerekir. ancak o zaman kimsenin içi acımaz.

  not: bu sene için değil, seneye için bu yorumum. bu sezon belki iki ay önce ok ama şu asamada aynı kalitede adam bulmak imkansız. elimize geçecek para da çarçur olur eminim.
 • 2073
  kendisiyle ilgili şöyle bir hayalim var: bu sezon satmıyoruz, avrupa liginde başarılı bir sezon geçiriyoruz ve kendisi iyiden iyiye dikkat çekiyor. 2021 yazındaki copa america'da brezilya milli takımına seçiliyor. turnuvadan sonra bir taraftan psg, bir taraftan dortmund, arsenal derken transferini açık arttırmaya döndürüyor ve 30m€ kazanıyoruz.
 • 2074
  nasıl ki ozanı sattığımızda elimize geçen parayı harcamak zorunda olduğumuz için diagneye aşırı para harcadıysak şimdi de gelen parayı ziyan edebiliriz. vakit çok dar ligler başladı ve kimse iyi oyuncusunu bırakmaz kolay kolay. bu saaatten sonra değil 15-20 daha bile yüksek teklif gelse satılmaması lazım. çünkü şampiyonluk yolundaki en kilit oyuncumuz kendisi şu anda. şampiyonluğun getirisi de kendisinin satışından gelecek gelirden çok daha yüksek.

  muslera yok, doğru düzgün kanat yok derken elimizdeki en güçlü olan yeri yani stoper tandemini kesinlikle bozmamalıyız. alamıyorsak almayalım ama elimizdekini bozup riske girmeyelim. hele bu saatten sonra.
 • 2076
  ben her oyuncunun değerinin bulduğunda satılması gerektiğini düşünüyorum. iki kriterim var sadece birbirinden bağımsız;

  1- değerinin bulacak ve yerine alacağın adam da çoktan belli olacak
  2- değerinin çok üzerinde bir teklif gelirse yerine alacağın adam hazır olmadan da satılabilir.

  konuşulan rakam 13 15 milyon euro arası. bu bir kere değerinin çok üzerinde falan olmadığından 2. kriteri geçiyorum. bu paralar marcao özelliklerine sahip ve marcao yaşında bir stoper için kesinlikle az; ancak eğer sen o parayla 2 3 futbolcu alabileceksen marcao gibi, o riski ben olsam alırım. bu arada her transfer gelecek değerini katlayacak gibi bir şey elbette yok, bu risktir. iyi bir scout ekibi, iyi araştırmalar bu riski azaltır sadece ama yok edemez. yine de genç bir oyuncuyu, makul de bir maaş vermen kaydıyla her zaman karla çıkartırsın elinden. sayısız örneği var bunun.

  marcao gelirken lig sonuncusu takımdan stoper mi alınır, pozisyon almayı bilmiyor, bu paralar verilir mi, kazık yedik vs. deniyordu; bugün satılamaz deniyor. bunları da unutmamak lazım.